КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа №367/6435/15-а
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
23 жовтня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області на постанову Ірпінського міського суду Київської області від 24 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Ірпінського міського суду Київської області від 24 вересня 2015 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись із постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу.
Перевіривши скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Приписами частини шостої вказаної процесуальної норми передбачено, що до апеляційної скарги додаються її копії та копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також документ про сплату судового збору.
Зі змісту апеляційної скарги слідує, що до неї додаються копії наступних письмових матеріалів: довіреності представника, Правил благоустрою міста Ірпеня та селищ Ворзель, Гостомель, Коцюбинське, адміністративної справи, позовної заяви та постанови Ірпінського міського суду Київської області (всього додатків на 51 аркуші). Водночас, апелянтом не додано до апеляційної скарги копій вказаних письмових матеріалів для позивача (крім довіреності представника).
Окрім того, скаржником не надано суду доказів сплати судового збору.
Відповідно до положень частини 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до частини 1 статті 3 цього Закону судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.
Згідно підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 цього Закону (тут і далі - в редакції Закону, яка діє з 01 вересня 2015 року) за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір на рівні 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Предметом оскарження в цій справі є постанова у справі про адміністративне правопорушення, якою на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 340 грн.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень чи юридичною особою адміністративного позову майнового характеру підлягає сплаті судовий збір у розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, а немайнового - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 статті 4 Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Таким чином, за подання апеляційної скарги на постанову Ірпінського міського суду Київської області від 24 вересня 2015 року підлягає сплаті судовий збір у розмірі 110% від 1 мзп, що становить 1339,80 грн (1218 * 1,1).
Проте, до апеляційної скарги апелянтом не додано доказів сплати судового збору в указаному розмірі.
Натомість, скаржник просить апеляційний суд відстрочити йому сплату судового збору у зв'язку з відсутністю відповідних видатків у органу місцевого самоврядування.
Частиною першою статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відтак, умовою відстрочення сплати судового збору є такий майновий стан сторони, який не дозволяє вчасно його сплатити.
Скрутне матеріальне положення має бути належним чином доведене суду.
Разом з тим, скаржником не надано жодних доказів на підтвердження відсутності в нього видатків на сплату судового збору та неможливості вчасної сплати такого. Заявляючи клопотання про відстрочення сплати судового збору, апелянт не довів належним чином наявності обставин, які б підтверджували, що в подальшому - через деякий час у нього з'явиться можливість сплатити вказаний обов'язковий платіж.
Тому, клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Ураховуючи наведене, неможливо відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою до отримання копій доданих до неї письмових матеріалами для позивача і документа, що підтверджує сплату судового збору.
За приписами частини третьої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 88, 108, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Ірпінського міського суду Київської області від 24 вересня 2015 року залишити без задоволення, а скаргу - без руху.
Зобов'язати апелянта в строк до 13 листопада 2015 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду копій доданих до апеляційної скарги письмових матеріалів для позивача і оригінала документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.