ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
21 квітня 2011 року№ 2а-5772/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Патратій О.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Державного підприємства "Служба міжнародних автомобільних перевезень" до 1. Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва 2. Єнакієвської ОДПІ Донецької області про скасування актів від 24 листопада 2010 року № 959/1-23-30-33880040, від 05 листопада 2010 року № 1891/23/36286070, скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10 грудня 2010 року № НОМЕР_1, № НОМЕР_2,В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Державне підприємство «Служба міжнародних автомобільних перевезень» до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва, Єнакієвської ОДПІ Донецької області про скасування актів від 24 листопада 2010 року № 959/1-23-30-33880040, від 05 листопада 2010 року № 1891/23/36286070, скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10 грудня 2010 року № НОМЕР_1, № НОМЕР_2.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено форму і зміст адміністративного позову. Так, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. 3 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
В той же час, позовна вимога про скасування актів перевірки не відповідає визначеному ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України переліку вимог, які може містити адміністративний позов.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень КАС України необхідно розуміти як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.
З огляду на наведені положення КАС України суд зазначає, що оскарженню в порядку адміністратвиного судочинства підлягають рішення, дії та бездіяльність субєкта владних повноважень.
Враховуючи викладене, позовна заява потребує уточнення та узгодження із нормами КАС України.
Крім того, на порушення вимог ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додано не всі копії документів, що приєднуються до неї, зокрема, документ про сплату судового збору.
Окрім того, позивачем не надано актуальний (станом на час звернення до суду) витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та свідоцтва про державну реєстрацію стосовно позивача, що унеможливлює перевірку дотримання вимог КАС України щодо встановлення дієздатності позивача та наявності відповідних повноважень у керівника (в контексті положень п. 8 ч. 1 ст. 3 КАС України та ч. 3 ст. 48 КАС України) у взаємозвязку з положеннями п. 1 ч. 1 ст. 107 КАС України та відповідно створює перешкоди для відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки в строк до 04 травня 2011 року включно шляхом подання до суду уточненої позовної заяви, що відповідатиме вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України; надання актуального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців щодо позивача; надання копії документа про сплату судового збору.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Державного підприємства «Служба міжнародних автомобільних перевезень» залишити без руху.
2. Встановити Державному підприємству «Служба міжнародних автомобільних перевезень» строк для усунення недоліків до 04 травня 2011 року включно.
3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Патратій