ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
|
| справа № 20-2/056 ПОСТАНОВА і м е н е м У к р а ї н и "26" березня 2007 р. 09:27 м. Севастополь Господарський суд міста Севастополя в складі: судді Шевчук Н.Г.,
при секретарі: Соколові Д.В.,
за участю представників Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя -Москаленко Л.С. суб'єкта підприємницької діяльностіОСОБА_1-не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1про стягнення заборгованості у сумі 174,95 грн.,
в с т а н о в и в:
Управління пенсійного фонду України у Нахімовському районі міста Севастополя звернулось в суд з позовною заявою до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1про стягнення заборгованості у сумі 174,95 грн. Позов мотивовано тим, що відповідачем не в повному обсягу сплачуються страхові внески у зв'язку з чим йому донараховано 4,95 грн. зобов'язань зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та застосовані фінансові санкції у розмірі 170,00 грн., які на цей час не сплачені. У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, вважає їх обґрунтованими та просить позов задовольнити. Відповідач явку повноважних представників у судові засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, відзив не надав, про час та місце попереднього та судового засідань був повідомлений належним чином, за адресою, вказаною у позовній заяві, свідоцтві про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності. Оскільки відповідач був повідомлений про час і місце розгляду справи своєчасно, то в порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача за наявними в справі матеріалами. Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з таких підстав.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом. Відповідно до статей 4, 14 Закону України „Про систему оподаткування „ № 1251 від 25.06.1991 платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). До загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) належіть збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно зі статтями 14, 17 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” №1058-VI від 09.07.2003 (далі Закон України № 1058-VI від 09.07.2003) підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи є страхувальниками: страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати, у встановлені строки та у повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом та нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Частиною 8 Прикінцевих положень встановлено, що до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97-ВР від 26.06.1997 для відповідних платників збору. Відповідно до статті 4 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” № 400/97-ВР від 26.06.1997 та розділу 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного Фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої Міністерством юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі Інструкція) визначений розмір страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у таких розмірах: для платників збору, суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників -32 відсотки від суми доходу, отриманого від відповідної діяльності, який підлягає оподаткуванню. Згідно статті 20 Закону України № 1058-VI від 09.07.2003 та розділу 5 Інструкції, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Перерахування страхових внесків здійснюється платниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). Остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.Підпунктом 17.1.3. Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181 визначено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до статті 106 Закону України № 1058-VI від 09.07.2003 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Нарахування пені, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій. Про нарахування пені та накладення штрафів передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій. Суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення. Відповідно до Акту перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 донараховано зобов'язань зі сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування -4,95 грн. Вимога про сплату недоїмки НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_1 платником узгоджено ІНФОРМАЦІЯ_2. На підставі вищевказаного акту до суб'єкта підприємницької діяльностіОСОБА_1застосована фінансова санкція за донарахування органом Пенсійного фонду України сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків. Управлінням винесено рішення НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_1 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 фінансової санкції у розмірі 170,00 грн. Рішення НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_1 платником узгоджено ІНФОРМАЦІЯ_1. В рахунок погашення недоїмки від суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 на розрахунковий рахунок управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя грошові кошти не поступали. Згідно зі ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” органи Пенсійного фонду звертаються у встановленому законом порядку і пред'являють вимогу про сплату недоїмки до відповідного відділу державної виконавчої служби, а також мають право звернутися до суду або господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. Таким чином, заборгованість відповідача по сплаті сум страхових внесків та фінансових санкцій перед Управлянням Пенсійного фонду Нахімовського району міста Севастополя складає 174,95 грн. З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що заборгованість по відшкодуванню донарахованих страхових внесків та фінансових санкцій за несвоєчасну сплату сум страхових внесків у сумі 174,95 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню. Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльностіОСОБА_1(м. Севастополь, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_4, відомостей про наявність поточних рахунків в установах банку немає) на користь Управління Пенсійного фонду України в Нахімовському районі міста Севастополя (99001 м. Севастополь, вул. Дзигунського, б. 19, код ЄДРПОУ 22274979, р/р 25604705100012, р/р 25600705100113 в СМВ № 4548 ВАТ “Державний Ощадний Банк України”, МФО 384027) заборгованість в розмірі 174 грн. 95 коп. (сто сімдесят чотири грн. 95 коп.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Н.Г.Шевчук
30.03.2007