Постанова № 52735262, 22.10.2015, Деснянський районний суд м. Чернігова

Дата ухвалення
22.10.2015
Номер справи
750/5152/15-а
Номер документу
52735262
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 750/5152/15-а

Провадження № 2-а/750/674/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 жовтня 2015 року м.Чернігова

Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:

головуючого судді Логвіної Т.В.,

при секретарі Примак Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Чернігівської міської ради про зобовязання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в:

26.05.2015 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просив зобовязати Чернігівську міську раду на найближчій сесії в межах норми закону розглянути його заяву щодо надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), що знаходиться в м. Чернігові, вул. Танкістів (будівельний № 9), орієнтовною площею 0,1000 га.

В обґрунтування позову зазначив, що в порушення вимог чинного законодавства України оскаржуване рішення не містить обґрунтування причини відмови в наданні дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки по вулиці Танкістів (будівельний № 9), в місті Чернігові.

Позивач до початку судового засідання через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, причини неявки суду не повідомлені.

Судом встановлено такі факти і відповідні їм правовідносини.

Рішенням Чернігівської міської ради від 26.12.2012 року позивачу було відмовлено в наданні дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки по вулиці Танкістів (будівельний № 9), в місті Чернігові.

Рішенням Деснянського районного суду м. Чернігова, від 11.09.2013 року визнано протиправним та скасовано п. 1 в частині оскаржуваних підпунктів рішення Чернігівської міської ради від 26.12.2012 року про відмову в наданні дозволів на розробку проекту землеустрою щодо розроблення проекту відведення земельної ділянки по вулиці Танкістів (будівельний № 9), в місті Чернігові.

12.11.2013 року позивач знову звернувся до відповідача із заявою про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки по вулиці Танкістів (будівельний № 9), в місті Чернігові, орієнтовною площею 0.1000 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

На даний час заява позивача у встановленому законом порядку відповідачем не розглянута.

Відповідно до ч. ч. 6-7 ст. 118 ЗК України Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ОСОБА_2 міністрів Автономної Республіки Крим. ОСОБА_2 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Згідно частини 3 статті 123 ЗК України орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановлених законом порядку.

Таким чином, ЗК України визначає чіткий перелік підстав для відмови особі в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, при цьому зобовязує орган державної влади або орган місцевого самоврядування у випадках ухвалення рішення про відмову в надані такого дозволу належним чином мотивувати причини цієї відмови.

Враховуючи те, що рішення по порушеному позивачем питанню відповідачем не приймалося, що не відповідає вимогам Кодексу, зазначене є безумовною підставою для зобовязання відповідача розглянути заяву позивача про надання йому дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки по вулиці Танкістів (будівельний № 9), в місті Чернігові, орієнтовною площею 0.1000 га, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, у звязку з чим позов обґрунтований та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 94, 158 - 163, 186 КАС України, ст.ст.123,151 Земельного кодексу України, суд, -

постановив:

позовні вимоги задовольнити.

Зобов'язати Чернігівську міську на найближчій сесії розглянути заяву ОСОБА_1 від 12 листопада 2013 року щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Танкістів (будівельний № 17) в м. Чернігові орієнтовною площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Стягнути з місцевого бюджету м. Чернігова на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 73 грн. 08 коп. у відшкодування сплаченої суми судового збору.

Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

С у д д я