Справа № 667/6664/15-а
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2015 року Комсомольський районний суд м. Херсона у складі:
головуючого судді - Майдан С.І.,
при секретарі Скоробогатової Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до начальника Управління праці та соціального захисту населення Комсомольського районної у місті Херсоні ради ОСОБА_2 про визнання рішення протиправним, зобовязання вчинити певні дії, стягнення матеріальної та моральної шкоди,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, просив визнати рішення начальника Управління праці та соціального захисту населення Комсомольського районної у місті Херсоні ради ОСОБА_2 протиправним, скасувати його , зобовязати її вчинити відповідні дії для призначення позивача особою, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та відшкодувати завдану позивачу матеріальну шкоду у розмірі 80000 грн. та моральну шкоду у розмірі 30000 грн. Свої вимоги обґрунтував тим, що 27.01.2015 року він звернувся до комісії з розгляду питань про встановлення статусу сімї загиблого Управління праці та соціального захисту населення Комсомольського районної у м. Херсоні ради з питання встановлення йому статусу учасника війни. 05.02.2015 року він отримав відповідь начальника Управління, в якій було зазначено, що підстави для встановлення йому статусу учасника війни відсутні. При цьому його заява не розглядалася на комісії, він не викликався на її засідання, в результаті чого протиправними діями відповідача порушені його немайнові права, завдана матеріальна та моральна шкода, оскільки на нього поширюється дія п.1 ст.10 Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», так як обоє з його батьків загинули в роки війни.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просив суд його задовольнити. Зазначив, що строки звернення до суду не пропустив. Не зважаючи на розяснення суду положень ст. 99,100 КАС України щодо строків звернення до адміністративного суду, наслідків пропущення процесуальних строків, позивач зазначив, що не має значення з яких причин він звернувся до суду тільки 14.08.2015 року, оскільки вважає, що строки звернення до суду не пропустив та клопотання про поновлення заявляти не буде.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав. Зазначив,що вимоги позивача є безпідставними, оскільки позивач у 1999 році звертався до комісії з розгляду питань про встановлення статусу сімї загиблого.Рішенням комісії по розгляду питань, повязаних із встановленням статусу учасника війни від 09.10.1999 року у наданні йому такого статусу було відмовлено. Рішенням обласної комісії по розгляду питань, повязаних із встановленням статусу учасника війни від 11 лютого 2000 року позивачу також відмовлено у встановленні зазначеного статусу. Постановою Комсомольського районного суду м. Херсона від 26.10.2006 року було відмовлено в задоволенні позову до Управління праці та соціального захисту населення Комсомольського районної у місті Херсоні ради про визнання рішення комісії по розгляду питань, повязаних із встановленням статусу учасника війни незаконним та зобовязання встановити зазначений статус. Постановою Комсомольського районного суду м. Херсона від 08.06.2012 року було також відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Комсомольського районної у місті Херсоні ради про встановлення статусу особи, на яку розповсюджується чинність Закону України « Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», стягнення матеріальної та моральної шкоди. Також представник відповідача зазначив, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду з позовом, клопотання про поновлення процесуального строку не заявлено, причини пропуску не зазначено, що є підставою для залишення позову без розгляду. Просив залишити позовні вимоги ОСОБА_1 без розгляду.
Відповідач в судове засідання не зявилася, належним чином повідомлена про розгляд справи.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
06.02.2015 року позивач отримав відповідь відповідача на його звернення від 27.01.2015 року до комісії з розгляду питань,повязаних із встановленням статусу учасника війни Управління праці та соціального захисту населення Комсомольського районної у місті Херсоні ради з питання встановлення йому статусу учасника війни. Зазначена обставина підтверджується оригіналом відповіді (а.с.42), на якій позивач особисто зазначив про отримання її 06.02.2015 року, та поясненнями сторін в судовому засіданні.
14.08.2015 року позивач звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом про визнання дій відповідача неправомірними та зобовязання вчинити певні дії,стягнення шкоди, про що свідчать штамп суду на позовній заяві( а.с.3) та пояснення позивача.
Ухвалою зазначеного суду від 17.08.2015 року позовна заява повернута ОСОБА_3, розяснено право звернення до місцевого суду як адміністративного ( а.с.18).
20.08.2015 року з зазначеним позовом ОСОБА_3 звернувся до Комсомольського районного суду м. Херсона .
Згідно вимог статті 99 КАС України адміністративний позов може бути поданий в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом та іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який , якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав.
Наслідком пропущення строків звернення до адміністративного суду згідно вимог ст.100 КАС України є залишення судом без розгляду позову, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Враховуючи, що позивачем пропущено строк звернення до суду з адміністративним позовом, про поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду він суду не зазначив, суд вважає, що його позов відповідно до вимог ст.99,100 КАС України повинен бути залишений без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107 ч.5 п.5, ч.7,8 КАС України, суд
ухвалив:
Позовом ОСОБА_1 до начальника Управління праці та соціального захисту населення Комсомольського районної у місті Херсоні ради ОСОБА_2 про визнання рішення протиправним, зобовязання вчинити певні дії, стягнення матеріальної та моральної шкоди залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду через Комсомольський районний суд м.Херсона протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_4