Постанова № 52724719, 15.10.2015, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
15.10.2015
Номер справи
569/13130/15-а
Номер документу
52724719
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 569/13130/15-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.10.2015 року м. Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області

в особі судді Сидорука Є.І.,

при секретарі Філіповій І.М.,

з участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне про зобовязання здійснити перерахунок та виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до УПФ в м. Рівне, в якому просить суд зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне на виконання Постанови Рівненського міського суду Рівненської облпасті від 28 жовтня 2014 року за №569/13705/14-а здійснити перерахунок та виплачувати їй пенсію в розмірі 80% з урахуванням сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які враховуються при обчисленні пенсії та з яких сплачено страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням фактично отриманих сум, відповідно до Закону України «Про державну службу», відповідно ло довідок про складові заробітної плати від 31.03.2014 року №10-1226 і 10-1227 та стягнути з відповідача на її користь усі понесені нею судові витрати.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю за всіх мотивів, викладених у позовній заяві. Просила позов задоволити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити у задоволенні позову, з підстав викладених у запереченнях.

Заслухавши пояснення сторін, повно, всебічно та обєктивно дослідивши матеріали справи, та оцінивши їх в сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають до задоволення.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Рівне та отримує пенсію за віком згідно зЗаконом України «Про державну службу» з 09 вересня 2013 року.

11.07.2014 року позивачка звернулася до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально побутових питань, сум виплат, пов»язаних з індексацією заробітної плати згідно з наданими нею довідками від 31.03.2014 року №10-1226 та №10-1227, виданими Рівненським обласним центром зайнятості.

Відповідно до листа №300/13 від 25.07.2014 року, відповідач відмовив позивачу в перерахунку розміру пенсії.

Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 28 жовтня 2014 року визнано неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне включити суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань в заробітну алату для призначення їй пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Зобов»язав Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне провести перерахунокїї пенсії, починаючи з 01 липня 2014 року з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації відповідно до довідок, виданих Рівненським обласним центром зайнятості.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 21 березня 2014 року вищевказану постанову залишено без змін.

Відповідно до листа №307/10 від 02.09.2015 р. відповідач на виконання постанови суду здійснив перерахунок пенсії, однак при перерахунку пенсії відповідач застосував положенняст. 37 Закону України «Про державну службу»в редакції яка діяла на момент проведення перерахунку виходячи із 70 % заробітної плати, внаслідок чого розмір призначеної пенсії зменшився на 10%, лист-відповідь від 02.09.2015 року №307/10.

Згідно зі ст. 37 Закону України «Про державну службу»(в редакції, що діяла на час призначення пенсії) на одержання пенсії держслужбовців мають право особи, що досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявністю страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, що мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% від суми їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески за загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є держслужбовцями, - у розмірі 80% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на 1% заробітку, але не більше 90% заробітної плати.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну сдлужбу»перерахунок пенсії держслужбовців здійснюється, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

У даному випадку перерахунок пенсії держслужбовця здійснюється на виконання постанови суду, якою відновлюється порушене відповідачем право пенсіонера на пенсію в більшому розмірі ніж призначена, тому посилання відповідача на те, що перерахунок пенсії в розмірі 70% обумовлений положеннямиЗакону України №1166-VII від 27.03.2014 року, яким внесено зміни дост. 37 Закону України «Про державну службу», є необґрунтованими.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якоїКонституція Українита закони України виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.

До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами (в тому числі і Законом України «Про державну службу»). Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст. 22Конституції Українине допускається.

Відповідно дост. 22 Конституції Українине допускається звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів.

Відповідно до ст.ст.22та64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі іЗаконом України «Про державну службу») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню. До спірних правовідносин підлягають застосуванню саме норми Закону, які обмежень максимального розміру пенсії, призначеної відповідно доЗакону України «Про державну службу», в редакції, що діяла на момент призначення пенсії, не встановлюють.

Відповідно дост. 2 КАС Українизавданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади.

Статтею 19 Конституції Українивстановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцієюта законами України.

При розрахунку пенсії позивача застосуванню підлягає розмір пенсії, встановленийст. 37 Законом України «Про державну службу», саме в редакції, що діяла на момент призначення пенсії, відповідно до якого розмір пенсії повинен становити 80% від заробітної плати.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне повинно було застосовувати саме норми Закону, які обмежень максимального розміру пенсії, призначеної відповідно доЗакону України «Про державну службу», не встановлюють.

Суд вважає, що, при призначенні ОСОБА_1 пенсії вона набула права на призначення пенсії у розмірі 80% від суми всіх складових заробітної плати, на які нараховувався збір на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування.

У відповідності до ч.1ст. 94 КАС України,суд присуджує з Державного бюджету на користь позивача судові витрати в сумі 487,20 грн., що документально підтверджені відповідно до квитанції від 11.09.2015 р.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 11, 17, 18, 71, 94, 160, 161, 162, 163, 184-186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в м. Рівне про зобов"язання здійснити перерахунок та виплату пенсії - задовольнити.

Зобов"язати Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне на виконання постанови Рівненського міського суду від 28 жовтня 2014 року за № 569\13705\14а здійснити перерахунок та виплачувати пенсію ОСОБА_1 в розмірі 80 % з урахуванням сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, які враховуються при обчисленні пенсії та з яких сплачено страхові внески на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням фактично отриманих сум, відповідно до Закону України " Про державну службу", відповідно до довідок про складові заробітної плати від 31.03.2014 року № 10-1226 та № 10-1227, починаючи з 01 липня 2014 року.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 487,20 грн.

У зв"язку з застосуванням ч. 3 ст. 160 КАС України апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з моменту отримання копії через Рівненський міський суд до Житомирського адміністративного апеляційного суду.

Суддя: Є.І. Сидорук

Повний текст постанови виготовлено 20 жовтня 2015 року.

Суддя: Є.І. Сидорук