Постанова № 52717596, 10.05.2012, Маневицький районний суд Волинської області

Дата ухвалення
10.05.2012
Номер справи
0311/4063/2012
Номер документу
52717596
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Номер справи: 0311/4063/2012

Провадження по справі: 2-а/0311/3572/2012

Категорія: 10.3.2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 травня 2012 року Маневицький районний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Покидюка М.В., розглянувши в порядку скороченого провадження в смт. Маневичі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії. Свої вимоги обгрунтувала тим, що вона є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, отримує пенсію по віку, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Маневицькому районі. Згідно вимог ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" їй повинна виплачуватись додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, хоча відповідно до п. 4 постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" фактично виплачується в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність. Крім того, відповідно до вимог ст. 39 вказаного ОСОБА_2 їй, як особі, яка проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, має проводитись доплата в розмірі двох мінімальних заробітних плат, хоча відповідно до п. 2 постанови КМУ № 836 від 26.07.1996 року „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" фактично виплачується 10 гривень 50 копійок. Посилаючись на зазначені обставини, просила суд зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі провести перерахунок і виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за останні шість місяців по дату рішення суду відповідно до ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі 25% мінімальної пенсії за віком, а також провести перерахунок та виплату за останні шість місяців по дату рішення суду відповідно до вимог ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до ухвали Маневицького районного суду Волинської області від 8 травня 2012 року судовий розгляд даної адміністративної справи здійснюється в порядку скороченого провадження.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії. ОСОБА_1 одержує пенсію по віку відповідно до ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійнестрахування", перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Маневицькому районі, являється непрацюючим пенсіонером. Зазначене встановлено з досліджених судом посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, пенсійного посвідчення, повідомлення управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про виплату пенсії позивачу.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно ст. 6 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" непрацездатні громадяни крім пенсійних виплат із системи пенсійного забезпечення мають право отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію в порядку та за рахунок коштів, визначених законодавством.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постра внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення є; порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов прожив* трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріп ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали вна Чорнобильської катастрофи".

Статтею 49 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постра внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорі

3,4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здс яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до п.п. 9, 13 п. 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчих України" ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення з деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року, який набрав чинності 1.0і.2008 року

4.1, 2 ст. 39, ч. 2, 4 ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громад5 постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було викладено у новій редакції, відпові якої громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться дог порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України; особам, віднесеним до катеї щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 10 пре прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір прожиткового мініму осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати додаткової пенсії згід законом про Державний бюджет України і не може коригуватися іншими нормативно-праг актами. Проте рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року у сп 1-28/2008 було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституи положення пункту 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавчих актів України" України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законо актів України". Положення пункту 28 розділу II „Внесення змін до деяких законодавча України" ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення з деяких законодавчих актів України", які визнані неконституційними, втратили чинність ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення, у якому, крім того, було вка,; його преюдиціальність при розгляді судами загальної юрисдикції позовів у зв'я правовідносинами, що виникли внаслідок дії неконституційного акта.

Згідно ч. 1, 2 ст. 39 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громад: постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка набрала чинності з 22.05.2008 громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата і розмірах: у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати, непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті.

Частиною 2 ст. 51 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постр; внаслідок Чорнобильської катастрофи", яка набрала чинності з 22.05.2008 року, визначе особам, віднесеним до категорії 3, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, признача розмірі 25 процентів мінімальної пенсії за віком.

За таких обставин є правильним та таким, що відповідає положенням ОСОБА_2 Україн статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастро4 позивач має право на виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в [ не нижчому 25 відсотків мінімальної пенсії за віком, та доплату до пенсії в розмірі двох мінім заробітних плат.

Наявність такого права у позивача є визначальним для вирішення вказаного спору, крі це право гарантується ч. 2 ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної в. органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.ст. З, 6, 22, 64 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і г недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і с людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповіла людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є го. обов'язком держави. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюют повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів У Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу ісг прав і свобод. Лише в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відповідно до п. 19 ППВС України № 8 від 13.06.2007 року „Про незалежність судової влади" відповідно до статей 8 та 22 Конституції України не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права і свободи людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод.

Згідно п. 5 ППВС України № 9 від 1.1 1.1996 року „Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя" судам необхідно виходити з того, що нормативно-правові акти будь- якого державного чи іншого органу (акти Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти Верховної Ради Автономної Республіки Крим чи рішення Ради міністрів Автономної Республіки Крим, акти органів місцевого самоврядування, накази та інструкції міністерств і відомств, накази керівників підприємств, установ та організацій тощо) підлягають оцінці на відповідність як Конституції, так і закону. Якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, який підлягав застосуванню, не відповідає чи суперечить законові, суд зобов'язаний застосувати закон, який регулює ці правовідносини.

Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Отже, виходячи з принципу пріоритетності законів над підзаконними актами, при визначенні розміру пенсії позивачу застосуванню підлягає ч. 1, 2 ст. 39, ч. 2 ст. 5 1 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не постанови Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та № 530 від 28.05.2008 року „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян", на підставі яких здійснювалось нарахування щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та доплати до пенсії позивачу, оскільки останні істотно звужують обсяг встановлених законом прав, суперечать положенням ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", які є чинними наданий час.

При цьому суд бере до уваги, що дія норм ст.ст. 39, 51 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у 2010-2011 роках не була зупинена чи обмежена іншими нормативними актами, а зміни, внесені ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року, рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22.05.2008 року було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Ст. 70 ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2010 рік" Кабінету Міністрів України надано право у 2010 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами. Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.

Крім того, суд бере до уваги, що інших постанов КМУ щодо встановлення розміру щомісячної доплати до пенсії після прийняття постанови КМУ № 836 від 26.07.1996 року „Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", встановлені розміри виплат в якій залишаються незмінними по даний час, яка є чинною, не приймалося, в той час як Верховною Радою України неодноразово змінювався розмір мінімальної заробітної плати.

Однак, ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначено вказані виплати в кратному розмірі від мінімальної заробітної плати в Україні. ОСОБА_2 (статті 62 та 67) Кабінету Міністрів надано право проводити лише роз'яснення порядку застосування цього ОСОБА_2, якою, зокрема, є постанова Кабінету Міністрів України № 987 від 20.06.2000 року „Про затвердження Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення", та підвищувати розміри доплат, пенсій і компенсацій, передбачених цим ОСОБА_2, відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати, але не зменшення їх та встановлення їх у твердій сумі, яка не відповідає положенням ві ОСОБА_2.

Отже, нарахування та виплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та доі пенсії позивачу мали здійснюватися відповідно до норм ч. 1, 2 ст. 39, ч. 2 ст. 5 1 ОСОБА_2 У краї статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Суд не бере до уваги положень ч. З ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове д пенсійне страхування", якою передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встан абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірі призначених згідно з цим ОСОБА_2, оскільки наявність такої норми за відсутності мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації по конституційної гарантії та права на отримання щомісячної додаткової пенсії за шкоду, зг здоров'ю, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, як це встановлено ст. 51 ОСОБА_2 „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катаст

Відповідно до ч. З ст. 67 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист грома постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", чинної з 31.10.2006 року, у разі збі./ розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного з підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього ОСОБА_2, а також розмір до, пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до 1. 2, 3, 4 категорій, та розмір щоі компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунс здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Аналіз зазначеної норми, яка є імперативною, свідчить, що підставою для перерахунк є встановлення нового розміру прожиткового мінімуму, і цей перерахунок здійснюєтьс встановлення цього мінімуму.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне г страхування" мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового м для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового прожиткового мінімуму.

Оскільки позивачу слід визначати пенсію, виходячи з мінімальної пенсії за вік встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, т збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачу повинен пров виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до п.п. 6 п. 2.2 Положення про управління Пенсійного фонду України в ? містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України З' 2002 року № 80-2, у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 люто року № 5-5 (зареєстрованої в Міністерстві юстиції України ІЗ березня 2008 року) упр Пенсійного фонду України в містах та районах відповідно до покладених на них завдань призі (здійснюють перерахунок) і виплачують пенсії, допомогу на поховання та інші виплати відпої чинного законодавства. А тому суд вважає, що управління Пенсійного фонду Укр Маневицькому районі є належним відповідачем по справі, оскільки саме на відповідача по обов'язок проводити нарахування та виплату пенсії у конкретному розмірі, в зв'язку з чим може перебирати на себе функції державного органу, на якого законодавством покладе повноваження.

Суд не бере до уваги посилання представника відповідача в поданому до суду запере1 позовні вимоги на відсутність відповідного бюджетного фінансування для проведення пере| та виплати пенсії позивачу у відповідності до положень ОСОБА_2 України „Про статус та соц захист гром : пі, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки реалізація права, що п к'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинни? виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавс може бути поставлена в залежність від бюджетних асигнувань.

Зази ічене підтверджується практикою Європейського Суду з прав людини. Як зі Європейські :і Суд з прав людини в рішенні від 8 листопада 2005 року у справі Кечко проти в межах сій оди дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з дер» бюджету. , кава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, е відповідні ііи в законодавство. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату надбавок і (отримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть < відмовляти \ цих виплатах доки відповідні положення є чинними (п. 23 Рішення). Згідно даного ріп: пя Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 подано адміністративний позов до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії лише 23 квітня 2012 року. Будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано, а тому суд вважає, що під час вирішення даного спору слід застосовувати шестимісячний строк звернення до суду.

Разом з тим суд бере до уваги, що відповідно до п. 4 розділу VII „Прикінцеві положення" ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 23.12.2010 року, який набрав чинності 20.06.201 І року, установлено, що у 201 1 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 ОСОБА_2 України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статті 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 201 1 рік". Зазначені положення ОСОБА_2 України „Про Державний бюджет України на 201 І рік" рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26.12.2011 року у справі № 1-42/2011 було визнано такими, що відповідають К нституції України (є конституційними).

На вик пання вказаних положень закону Кабінетом Міністрів України 6 липня 2011 року прийнято постанову № 745 „Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", яка набрала чинності 23.07.2011 року, якою визначено порядок та розміри виплат, передбачених нормами та положеннями ст.ст. 39, 50, 51, 52, 54 ОСОБА_2 України „Про статус і соціа ний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 6 ОСОБА_2 Украї і „Про соціальний захист дітей війни", а тому позовні вимоги підлягають до задоволення;; не по 22.07.2011 року.

Також уд бере до уваги, що згідно п. З розділу „Прикінцеві положення" ОСОБА_2 України „Про Державний бі іжет України на 2012 рік" від 22.12.201 1 року, який набрав чинності з 1.01.2012 року, установлено, м > у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 3 1, 37, 39, 48, 50, 5 1, 52 та 54 ОСОБА_2 Укр; ні „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильсьі катастрофи", ст.ст. 5, 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни" застосовуюп.і у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фіна ісових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

На виконання вказаних положень закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанови № 1210 від 23.1 1.201 1 року „Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та № 1381 від 28.12.2011 року „Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення", що набрали чинності з 1.01.2012 року, якими визначено порядок та розміри виплат, передбачених нормами та положеннями ст.ст. 39, 50, 51, 52, 54 Закч іу України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильсі.кої катастрофи", ст. 6 ОСОБА_2 України „Про соціальний захист дітей війни".

Рішенням Конституційного Суду України № З-рп/2012 від 25.01.2012 року у справі № 1- 11/2012 вказано, що суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також норм гивно-правових актів відповідних органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважен . та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Згі/і ю ст.ст. 63, 69 ОСОБА_2 України „Про Конституційний Суд України" від 16.10.1996 року рішення Ь пституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Ви.\ дячи з наведеного, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до управління І Іенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання дій протиправі іми та зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 4, 5, 7-14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 183-2, 186 КАС України, ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.ст. 1,13, 39, 49, 51, 56, 67, 70, 71 ОСОБА_2 України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року, ст.ст. З, 6, 8, ч. 2 ст. 19, ст. 22, ч. 1 ст. 46, ст. 64 Конституції України, ППВС України № 9 від 1.11.1996 року „Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя", ППВС України № 8 від 13.06.2007 року „Про незалежність судової влади", ч. З ст. 4 ОСОБА_2 України „Про прожитковий мінімум" від 15.07.1999 року, ст. 28 ОСОБА_2 України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9.07.2003 року, рішенням Конституції!ного Суду України № 20-рп/201 1 від 26.12.201 1 року, рішенням Конституційного Суду України № З-рп/2012 від 25.01.2012 року, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок і виплату пенсії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Маневицькип районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляї йну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, н іирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: