ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Жуковська Л.А.
Суддя-доповідач:Євпак В.В.
УХВАЛА
іменем України
"24" жовтня 2015 р. Справа № 817/3247/15
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Євпак В.В.
суддів: Капустинського М.М.
Мацького Є.М.,
при секретарі Гунько Л.В. ,
за участю позивача ОСОБА_3,
представника позивача ОСОБА_4,
представника третьої особи ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_3, кандидата на посаду міського голови м.Корець на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "23" жовтня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3, кандидата на посаду міського голови м.Корець до Корецької міської виборчої комісії , третя особа. яка не завляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_6 про зобов'язання вчинення певних дій ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3, кандидат на посаду міського голови м. Корець звернувся до суду з позовом до Корецької міської виборчої комісії про зобов'язання прийняти рішення про внесення змін до виборчих бюлетенів на підставі постанови Житомирського апеляційного аміністративного суду від 11.10.2015 в справі №817/3186/15.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 23.10.2015 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3, кандидата на посаду міського голови м. Корець відмовлено повністю.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу. Посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду та прийняти нову про задоволення позову. В апеляційній скарзі посилається на наявність судового рішення, яке не було виконано відповідачем та не внесено змін до виборчих бюлетенів відповідно до ст. 75 Закону України "Про місцеві вибори".
Переглянувши судове рішення, доводи апеляційної скарги, розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення позивача, представника позивача та представника третьої особи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Встановлено, що 29 вересня 2015 року Корецька районна партійна організація Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" відповідно до п.1 ч.І ст.40 Закону України "Про місцеві вибори" звернулась до Корецької міської виборчої комісії із заявою про реєстрацію кандидатом на посаду Корецького міського голови ОСОБА_6.
01.10.2015 Корецькою міською виборчою комісією прийнято рішення про реєстрацію ОСОБА_6 кандидатом на посаду міського голови м. Корець від Корецької районної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина".
06 жовтня 2015 року Корецька районна організація Радикальної Партії Олега Ляшка звернулась до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Корецької міської виборчої комісії про визнання протиправними дій відповідача по прийняттю документів від Корецької районної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" про реєстрацію кандидата на міського голову м. Корець ОСОБА_6, визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 01.10.2015 про реєстрацію кандидата на посаду міського голови м. Корець ОСОБА_6 та визнання протиправним та скасування пункту 3 постанови №9 відповідача від 04.10.2015 про розгляд скарги голови Корецької районної організації Радикальної Партії Олега Ляшка, ОСОБА_9
Рівненський окружний адміністративний суд постановою від 07 жовтня 2015 р. в задоволенні адміністративного позову відмовив.
Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2015 постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2015 р. скасовано та прийнято нове рішення, яким позовні вимоги задоволено:
визнано протиправними дії відповідача по прийняттю документів від Корецької районної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" про реєстрацію кандидата на посаду міського голови міста Корець ОСОБА_6;
визнано протиправним та скасовано рішення Корецької міської виборчої комісії від 01 жовтня 2015 року про реєстрацію кандидата на посаду міського голови м.Корець від Корецької районної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" ОСОБА_6;
визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови №9 Корецької міської виборчої комісії від 04 жовтня 2015 р. про розгляд скарги голови Корецької районної організації Радикальної партії Олега Ляшка ОСОБА_9
20 жовтня відповідачем були виготовлені виборчі бюлетені в яких вказано і кандидата на посаду міського голови м. Корця ОСОБА_6
Вважаючи такі дії відповідача неправомірними, позивач звернувся до суду з позовом про прийняття відповідачем рішення про внесення змін до виборчих бюлетенів відповідно до постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2015.
Суд першої інстанції дійшов висновку про відмову у задоволенні позову.
Колегія суддів погоджується з таким висновком з огляду на наступне.
Встановлено, що постановами Центральної виборчої комісії від 28 серпня 2015 року №193 та від 29 серпня 2015 року №209 оголошено про початок з 5 вересня 2015 року виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів та чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.
Нормативно-правовим актом, що визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост, є Закон України "Про місцеві вибори" №595-УІІІ від 14.07.2015 (по тексту постанови - Закон України №595-УІІІ).
Частиною 1 ст. 12 Закону України "Про місцеві вибори" визначено перелік суб'єктів виборчого процесу на відповідних місцевих виборах, згідно якого такими являються як позивач, так і відповідач по справі.
Згідно з ч. 1 ст. 20 Закону України "Про місцеві вибори", виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.
При цьому, територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів у межах повноважень та у порядку, передбачених цим та іншими законами України (ч. 1 ст. 25 Закону України "Про місцеві вибори").
Порядок реєстрації кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости визначено ст. 43 вказаного Закону, при цьому, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, старости реєструється відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтею 40 цього Закону.
У відповідності до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про місцеві вибори", відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, висунутого місцевою організацією партії, за умови подання до комісії визначеного пакету документів.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 75 Закону України "Про місцеві вибори", територіальна виборча комісія на підставі договору, укладеного між нею і поліграфічним підприємством, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах відповідно, сільська, селищна, міська (міст районного значення) територіальна виборча комісія - не пізніш як за п'ять днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за чотири дні до дня голосування в упаковці підприємства- виготовлювача на підставі акта приймання-передачі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Відповідно до ч. 13 вказаної статті Закону, у разі скасування рішення про реєстрацію всіх кандидатів у депутати, включених до виборчого списку місцевої організації партії, кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости після виготовлення виборчих бюлетенів відповідна територіальна виборча комісія приймає рішення про внесення змін до виборчого бюлетеня.
Відтак прийняття рішення про внесення змін до виборчих бюлетенів ставиться у залежність з самим фактом виготовлення останніх, з чітким часовим обмеженням - після виготовлення бюлетенів.
Судом встановлено, що на виконання постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2015, Корецькою міською виборчою комісією за результатами засідання від 13.10.2015 (протокол №13) прийнято постанову №13 від 13.10.2015, якою скасовано рішення про реєстрацію ОСОБА_6 на посаду Корецького міського голови, тобто судове рішення виконано.
13.10.2015 на засіданні Корецької міської виборчої комісії, згідно протоколу такого засідання за №14 внесено пропозицію ОСОБА_10 про реєстрацію кандидата на посаду Корецького міського голови від Корецької районної організації Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".
Постановою Корецької міської виборчої комісії від 13.10.2014 №14 ОСОБА_6 зареєстровано на посаду Корецького міського голови на підставі поданих документів ОСОБА_10
Встановлено, що рішення про реєстрацію третьої особи, а саме постанова за №14 від 13.10.2015 року "Про реєстрацію кандидата на посаду Корецького міського голови ОСОБА_6." на момент розгляду вказаного спору судом першої інстанції та на даний час, є чинною, у судовому порядку зазначена постанова не скасована.
Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 20.10.2015, в справі № 817/3233/15 за позовом ОСОБА_11, кандидата у депутати Корецької міської ради Рівненської області від Радикальної партії Олега Ляшка до Корецької міської виборчої комісії, кандидата на посаду Корецького міського голови ОСОБА_6, Корецької районної організації Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" про визнання неправомірними дії Корецької міської виборчої комісії щодо реєстрації кандидата на посаду Корецького міського голови - ОСОБА_6; скасування рішення Корецької міської виборчої комісії №14 від 13.10.2015 в частині реєстрації кандидата на посаду Корецького міського голови - ОСОБА_6, позовну заяву залишено без розгляду з мотивів пропуску процесуального строку звернення до адміністративного суду.
Судове рішення набрало законної сили.
Крім того встановлено, що 19.10.2015 між товариством з обмеженою відповідальністю фірмою «Каліграф» (Виконавець) та Корецькою міською виборчою комісією (Замовник) укладено договір купівлі-продажу поліграфічної продукції №8 на виготовлення поліграфічної продукції.
На виконання договору №8 від 19.10.2015 оформлено всі необхідні документи, в тому числі рахунок №298 від 19.10.2015 та накладну №177 від 20.10.2015.
Платіжним дорученням №1 від 21.10.2015 стверджено перерахування вказаної суми на розрахунковий рахунок Виконавця.
Також 20.10.2015 на засіданні Корецької міської виборчої комісії прийнято рішення про отримання виборчих бюлетенів від товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Каліграф», що задокументовано відповідним протоколом за №16. На вказаному засіданні прийнято постанову від 20.10.2015 №16 про отримання виборчих бюлетенів членами Корецької міської виборчої комісії ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_13 та звернення в Корецький РВ УМВС України в Рівненській області для забезпечення супроводу та зберігання виборчих бюлетенів.
Відтак встановлено, що на момент прийняття рішення (постанови) від 13.10.2015 щодо скасування реєстрації кандидата на посаду міського голови не було підстав внесення змін до бюлетенів, так як такі були виготовлені та прийняті місцевою виборчою комісією лише 20.10.2015, що стверджено вище. На час їх виготовлення ОСОБА_6 була зареєстрована кандидатом на посаду Корецького міського голови.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції.
За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
В зв'язку з відмовою в задоволенні апеляційної скарги, а також з урахуванням того, при зверненні з апеляційною скаргою позивач судовий збір не сплатив, колегія суддів вирішує питання про його стягнення в розмірі 535,92 грн. відповідно до вимог підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у розмірі 110% від суми, яка підлягала сплаті при подачі позову : 487,20х110%).
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3, кандидата на посаду міського голови м.Корець залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "23" жовтня 2015 р. без змін.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 535,92 грн. за наступними реквізитами: 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу судовий збір. Код 37446362.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає
Головуючий суддя В.В. Євпак
судді: М.М. Капустинський
Є.М. Мацький
Повний текст cудового рішення виготовлено "24" жовтня 2015 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3,кандидат на посаду міського голови АДРЕСА_1
3- відповідачу/відповідачам: Корецька міська виборча комісія вул.Київська,69,м.Корець,Рівненська область,34700
4-третій особі: ОСОБА_6 - АДРЕСА_2