ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
21 жовтня 2015 року м. Київ П/800/384/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Кочан В.М., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
до Президента України Порошенка П.О.,
Центральної виборчої комісії України,
ОСОБА_3,
Верховної Ради України
про зобов'язання вчинити певні дії щодо анулювання посвідчень,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Вищого адміністративного суду України з адміністративним позовом до Президента України Порошенка П.О., Центральної виборчої комісії України, ОСОБА_3, Верховної Ради України з вимогами про зобов'язання вчинити дії щодо анулювання посвідчень Президента України та посвідчень народних депутатів Верховної Ради України.
Як слідує з адміністративного позову, позивач заявляє вимоги про анулювання посвідчення Президента України та посвідчень народних депутатів Верховної Ради України від політичних партій України.
Відповідно до ч. 4 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Статтею 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України визначено особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справ не підсудна цьому адміністративному суду.
Оскільки адміністративний позов ОСОБА_1 поданий до відповідачів - Центральної виборчої комісії України, ОСОБА_3, то справа в частині позовних вимог щодо вказаних відповідачів не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи викладене, зазначену позовну заяву в цій частині слід повернути позивачу.
Позовні вимоги позивача про анулювання посвідчення Президента України та посвідчень народних депутатів Верховної Ради України від політичних партій України викладені без належного обґрунтування та посилання на норми чинного законодавства, без зазначення які рішення дії чи бездіяльність Президента України та Верховної Ради України є предметом оскарження.
Згідно зі ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Крім того, нормами ч. 1 ст. 89 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що особа, яка звертається до адміністративного суду, зокрема із позовною заявою, повинна сплатити судовий збір.
Судовий збір за подачу адміністративного позову до адміністративного суду повинно бути внесено або перераховано на розрахунковий рахунок 31210255700007, отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030005 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)", призначення платежу: "101; судовий збір, Вищий адміністративний суд України". Документи про сплату судового збору подаються до суду в оригіналі. Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (487,20 грн.)
Також, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
До позовної заяви документу про сплату судового збору та документ щодо наявності пільг на його оплату не додано. При цьому документів, за якими можна було визначити майновий стан позивача також не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Оскільки позовну заяву ОСОБА_1 подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, таку позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
Повернути позовну заяву ОСОБА_1 в частині позовних вимог до відповідачів - Центральної виборчої комісії України, ОСОБА_3 оскільки позовна заява в цій частині не підсудна цьому адміністративному суду.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Президента України Порошенка П.О., Верховної Ради України про зобов'язання вчинити певні дії щодо анулювання посвідчень залишити без руху.
Надати позивачу строк до 06.11.2015р. для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Суддя Кочан В.М.