Ухвала суду № 52684939, 13.10.2015, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.10.2015
Номер справи
569/9529/15-а
Номер документу
52684939
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Денисюк П.Д.

Суддя-доповідач:Майор Г.І.

УХВАЛА

іменем України

"13" жовтня 2015 р. Справа № 569/9529/15-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Майора Г.І.

суддів: Бучик А.Ю.

Шевчук С.М.,

при секретарі Подолянчук Л.С. ,

за участю позивача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області на постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "05" серпня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Рівненського міського суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Рівне (далі - УПФ в м. Рівне) в якому просив визнати протиправними та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне №7810/06 від 15 червня 2015 року та рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області №НО-3594540 від 24 червня 2015 року, зобов'язати залишити йому чинним перерахунок пенсії у розмірі 6913, 76 грн. з 03 квітня 2015 року, як посадовій особі органів місцевого самоврядування на підставі архівних довідок та копій документів з Архівного відділу Алчевської міської ради Луганської області, що підтверджують його трудовий стаж та заробітну плату і зобов'язати здійснити з 03 квітня 2015 року виплату пенсійних коштів згідно проведеного розрахунку.

Постановою Рівненського міського суду Рівненської області від 05.08.2015 р. позов задоволено частково.

Визнано протиправними та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України у м. Рівне №7810/06 від 15 червня 2015 року та рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області №НО-3594540 від 24 червня 2015 року.

Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в місті Рівне залишити чинним перерахунок пенсії ОСОБА_3, як посадовій особі органів місцевого самоврядування на підставі архівних довідок та копій документів з Архівного відділу Алчевської міської ради Луганської області, що підтверджують його трудовий стаж та заробітну плату з 01 квітня 2015 року.

В задоволенні решти позовним вимог відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне звернулося до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вищевказане рішення та прийняти нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю. В апеляційній скарзі відповідач посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

Позивач в засіданні суду заперечив проти доводів апеляційної скарги. Вважає, що постанова суду першої інстанції є законною та обґрунтованою, а тому просив залишити її без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Заслухавши пояснення позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, колегія суддів уважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 з 07.06.1993 р. по 23.09.2002 р. працювавав заступником міського голови Алчевської міської ради депутатів.

Із зони з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції м. Алчевська Луганської області ОСОБА_3 переміщений в АДРЕСА_2 та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у м. Рівне і є особою, на яку поширюється дія Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

ОСОБА_3 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а у квітні 2015 року звернувся до Управління Пенсійного фонду України у м. Рівне для переходу на пенсію за віком згідно із Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Законом України «Про державну службу».

Листом від 15.06.2015 р. №7810/06 Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області відмовило у призначенні пенсії за віком за нормами Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», посилаючись на те, що оскільки згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 р. №1085-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення" на території м.Алчевськ органи місцевого самоврядування України тимчасово не здійснюють свої повноваження, у зв'язку з чим підстав для прийняття до уваги документів про стаж та заробітну плату, виданих виконавчим комітетом Алчевської міської ради Луганської області немає

Задовольняючи позов частково суд першої інстанції дійшов висновку, що порушене право позивача підлягає захисту шляхом зобов'язання відповідача до проведення перерахунку та виплати пенсії, як посадовій особі органів місцевого самоврядування на підставі архівних довідок та копій документів з Архівного відділу Алчевської міської ради Луганської області, що підтверджують його трудовий стаж та заробітну плату.

Колегія суддів погоджується з даким висновком виходячи з такого.

Згідно із ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше, або протягом повних двох і більше скликань, починаючи зі скликання 1990 року призначається пенсія відповідно до цього Закону незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії. У цих випадках пенсія обчислюється у порядку, передбаченому для державних службовців, із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, за останньою займаною виборною посадою на день призначення пенсії.

Право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначається на підставі довідки кадрової служби органу виконавчої влади щодо стажу державної служби та інших документів.

Положеннями ст.37 Закону України «Про державну службу» регламентовано, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Згідно з ч.3 ст.7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішнього переміщення осіб» громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Ч.3 ст.4 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що громадяни пенсійного віку, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Згідно з ч. 3 ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» громадяни пенсійного віку, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 05.11.2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» призначення та продовження виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсації, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообовязкового державного соціального страхування особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою.

Ч.4 ст.9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" визначено, що можливість встановлення зв'язків та взаємодія органів державної влади України, їх посадових осіб, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з незаконними органами (посадовими особами), створеними на тимчасово окупованій території, допускається виключно з метою забезпечення національних інтересів України, захисту прав і свобод громадян України, виконання міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, сприяння відновленню в межах тимчасово окупованої території конституційного ладу України.

Посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей» від 07.11.2014р. №595, якою затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей та на розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року №1085-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення" є помилковим, оскільки вищевказані постанова і розпорядження не регулюють спірні правовідносини.

Суд першої інстанції дав належну оцінку обставинам справи, вірно застосував законодавство, яке регулює ці правовідносини та ухвалив правильне рішення, яке відповідає вимогам матеріального і процесуального права.

За таких обставин, доводи, наведені в апеляційній скарзі, спростовуються матеріалами справи, а висновок суду першої інстанції є таким, що ґрунтується на належних та допустимих доказах.

Згідно ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Рівненського міського суду Рівненської області від "05" серпня 2015 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Г.І. Майор

судді: А.Ю.Бучик

С.М. Шевчук

Повний текст cудового рішення виготовлено "19" жовтня 2015 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,33013

3- відповідачу/відповідачам: Управління Пенсійного фонду України в м.Рівне Рівненської області вул.Відінська,41,м.Рівне,33018

4-третій особі: - ,