Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
У Х В А Л А
про відмову у забезпеченні адміністративного позову
23.04.10р. № 2а- 4752/10/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бабаєв А.І. розглянувши клопотання Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області про забезпечення адміністративного позову Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області до комунального підприємства теплових мереж Харківського району про стягнення суми, -
в с т а н о в и в :
23 квітня 2010 року Державна інспекція з контролю за цінами в Харківській області звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до комунального підприємства теплових мереж Харківського району, в якому просить суд стягнути з комунального підприємства теплових мереж Харківського району суму у розмірі 38305,78 грн. застосованих економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.
В порядку забезпечення цього позову позивач просить заборонити комунальному підприємству теплових мереж Харківського району вчиняти дії направлені на приховування або реалізацію майна та інших активів підприємств на суму застосованих економічних санкцій згідно з рішенням Державної інспекції цін №103 від 28.10.2009 року до ухвалення рішення у справі.
Відповідно до частини 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно частини 1 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Суд вважає, що застосування заходів забезпечення адміністративного позову можливе виключно у випадку наявності підстав передбачених статтею 117 КАС України.
Розглянувши дане клопотання про забезпечення адміністративного позову, дослідивши матеріали позову та додані до нього документи, із урахуванням фактичних обставин справи, суд вважає, що позивачем не наведено доказів існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, а тому підстав для застосування заходів забезпечення адміністративного позову передбачених статтею 117 КАС України немає. Отже, застосування заходів забезпечення позову є не обґрунтованими, а клопотання Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області про забезпечення адміністративного позову, на думку суду не підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.117, ст.118 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
В задоволенні клопотання Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області про забезпечення адміністративного позову Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області до комунального підприємства теплових мереж Харківського району про стягнення суми - відмовити.
Копію ухвали направити для відома сторонам.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бабаєв А.І.