ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
19 жовтня 2015 року № 826/13458/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Аблова Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «КРОК-ТТЦ» до Київської міської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення про визначення коду товару, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося товариство з обмеженою відповідальністю «КРОК-ТТЦ» з позовом до Київської міської митниці ДФС, в якому просить:
- скасувати повністю рішення про визначення коду товару від 12.06.2015 р. №KT-100000000-0069-2015;
- зобов'язати Київську міську митницю ДФС визнати правомірність коду, за яким ТОВ «КРОК-ТТЦ» задекларувало товар (код товару 8529902000).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішення щодо присвоєння електронному модулю камери 4,0 Мріхеl, що не містить прийомо-передавачі (для цивільного використання) з кріпленням до мобільних телефонів: модель 13P1BS402 торговельна марка: НТС, виробник: Largan коду товару згідно УКТ ЗЕД 8525801900 є неправомірним, оскільки, на думку позивача, зазначений електронний модуль камери не являється готовим виробом, а є лише складовою частиною мобільного телефону (тобто, окремо без мобільного телефону не функціонує як камера), а тому за визначальними характеристиками він відповідає коду 852990200 класифікації товару за УКТЗЕД.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
В наданих суду письмових запереченнях представник відповідача зазначив, що «електронний модуль камери» не є цифровою камерою, та частинами до них, а тому не може класифікуватися у товарній підкатегорії 8529902000, яка передбачає включення до неї частин апаратури товарних підкатегорій 8525600000, 8525803000, 8528410000, 8528510000 і 8528 61 00 00 та класифікується за кодом 8525801900 згідно УКТЗЕД.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи неприбуття представника відповідача в судове засідання, суд ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Як вбачається з наявних у справі матеріалів, 04.06.2015 року ТОВ «КРОК-ТТЦ» подано до Київської міської митниці ДФС України вантажну митну декларацію №100290003/2015/342657, відповідно до якої позивачем було заявлено до митного оформлення ряд імпортних товарів, в тому числі товар №4: «Електронний модуль камери 4,0 Мріхеl, що не містить прийомо-передавачі (для цивільного використання) з кріпленням до мобільних телефонів: модель 13P1BS402-2шт. Торговельна марка: НТС, виробник: Largan». Відправником такого товару значиться High Tech Computer Corp (Тайвань).
Зазначений вище товар за кодом УКТ ЗЕД позивачем віднесено до 8529902000 - товарна підкатегорія «частини апаратури товарних підкатегорій 8525600000, 8525803000, 8528410000, 8528510000 і 8528610000» товарної категорії «інші» товарної позиції «Частини, призначенi виключно або переважно для апаратури товарних позицiй 8525-8528» групи 85 «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя».
Судом встановлено, що до вказаної вище митної декларації №100290003/2015/342657 були додані наступні документи: рахунок-фактура (інвойс) №6100490617 від 14.05.2015 р., зовнішньоекономічний договір №HK09 від 01.12.2010 р.
Крім того, за зверненням митного органу позивачем додатково для вирішення питання щодо визначення коду товару згідно УКТЗЕД були подані листи менеджера по сервісу HTC Росія/Україна/СНД ОСОБА_1 (з печаткою компанії «Єйч Ті Сі Бельгія» (м. Москва)) разом із супровідними листами ТОВ «КРОК-ТТЦ» від 10.06.2015 р. №115/1006 і від 11.06.2015 р. №119/1106.
12.06.2015 р. Київською міською митницею ДФС було прийнято рішення про визначення коду товару №КТ-100000000-0069-2015, яким «Електронний модуль камери мобільного телефону HTC (ONE M8) (арт. 13P1BS402) 4,0 Мріхеl. Складається з електронного затвора, електронного об'єктива, матриці, шлейфу приєднання з роз'ємом до процесора, елементів кріплення. Призначений для встановлення в мобільний телефон. Електронний модуль захвачує фотозображення та відео зображення зі швидкістю 30 кадрів за секунду. Модуль має матрицю, але не має вбудованої пам'яті для запису зображення» за кодом УКТЗЕД віднесено до 8525801900 (товарна підкатегорія «інші» товарної категорії «телевізійні камери» товарної позиції «Апаратура передавальна для радіомовлення або телебачення, до складу якої входять або не входять приймальна, звукозаписувальна чи звуковiдтворювальна апаратура; телевiзiйнi камери; цифрові камери та записувальні відеокамери» групи 85).
Позивач, вважаючи дане рішення №КТ-100000000-0017-2015 протиправним та таким, що порушує його законні права та інтереси, звернувся до суду з даним позовом, при вирішенні якого суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 69 Митного кодексу України товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.
Органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД.
Відповідно до ст. 67 Митного кодексу України українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України. В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев'ятий та десятий знаки цифрового коду. Структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).
Указом Президента України від 17.05.2002 № 466/2002 "Про приєднання України до Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів» Україна приєдналась до вказаної системи.
Згідно пункту «а» ст. 3 Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів (дата підписання: 14.06.1983), що є частиною національного законодавства, Договірна Сторона Конвенції зобов'язується, що її митно-статистичні номенклатури будуть знаходиться відповідно до Гармонізованої системи з моменту набуття чинності справжньої Конвенції по відношенню до цієї Сторони. Тим самим вона зобов'язується по відношенню до своєї номенклатури митних тарифів і статистичної номенклатури: використовувати всі товарні позиції і субпозиції Гармонізованої системи, а також цифрові коди, що відносяться до них, без яких-небудь доповнень або змін; застосовувати основні правила класифікації для тлумачення Гармонізованої системи, а також всі примітки до розділів, груп і субпозицій і не змінювати об'єм розділів, груп, товарних позицій і субпозицій Гармонізованої системи; дотримуватись порядку кодування, прийнятий в Гармонізованій системі.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3, 4, 6 Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД додатку до Закону України "Про Митний тариф України" від 19.09.2013 № 584-VII (чинного на момент митного оформлення товару та винесення рішення), класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється за такими правилами:
1. Назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого, відповідно до таких правил:
2. (a) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який виріб стосується також некомплектного чи незавершеного виробу за умови, що він має основну властивість комплектного чи завершеного виробу. Це правило стосується також комплектного чи завершеного виробу (або такого, що класифікується як комплектний чи завершений згідно з цим правилом), незібраного чи розібраного;
(b) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.
3. У разі коли згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином:
(a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару;
(b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (a), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати;
(c) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (a) або 3 (b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.
4. Товар, який не може бути класифікований згідно з вищезазначеними правилами, класифікується в товарній позиції, яка відповідає товарам, що найбільше подібні до тих, що розглядаються.
6. Для юридичних цілей класифікація товарів у товарних підпозиціях, товарних категоріях і товарних підкатегоріях здійснюється відповідно до назви останніх, а також приміток, які їх стосуються, з урахуванням певних застережень (mutatis mutandis), положень вищезазначених правил за умови, що порівнювати можна лише назви одного рівня деталізації. Для цілей цього правила також можуть застосовуватися відповідні примітки до розділів і груп, якщо в контексті не зазначено інше.
Так, в ході судового розгляду даної справи встановлено, що електронний модуль камери мобільного телефону згідно митної декларації №100290003/2015/342657 за кодом УКТ ЗЕД був віднесений позивачем до 8529902000 («частини апаратури товарних підкатегорій 8525600000, 8525803000, 8528410000, 8528510000 і 8528610000». При цьому до товарних підкатегорії 8525600000 відноситься апаратура передавальна, до складу якої входить приймальна апаратура, 8525803000 - цифрові камери, 8528410000 - монітори з електронно-променевою трубкою, які використовуються виключно або переважно в машинах для автоматичного оброблення інформації товарної позиції 8471, 8528510000 - інші монітори, які використовуються виключно або переважно в машинах для автоматичного оброблення інформації товарної позиції 8471, 8528610000 - проектори, які використовуються виключно або переважно в машинах для автоматичного оброблення інформації товарної позиції 8471).
Водночас, відповідачем згідно оскаржуваного рішення №КТ-100000000-0069-2015 - за кодом УКТЗЕД віднесено до 8525801900 (товарна підкатегорія «інші» товарної категорії «телевізійні камери», тобто, по суті електроний модуль камери для мобільного телефону класифікується митним органом як телевізійна камера та завершений виріб), з чим суд не погоджується виходячи з наступного.
З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосуванняч УКТЗЕД в Україні запроваджено пояснення до УКТЗЕД, побудовані на основі Пояснень до Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2012 і Пояснень до Комбінованої номенклатури Європейського Союзу, та затверджені Наказом Державної фіскальної служби України від 09.06.2015 р. №401.
Так для класифікації частин товарів, які входять до груп 84 та 85, необхідно керуватися Приміткою 2 до розділу XVI.
Згідно з Приміткою 2 (а) до розділу XVI за УКТЗЕД (група 84 та 85) частини, що є виробами, включеними до будь-якої товарної позиції групи 84 або 85 (крім товарних позицій 8409, 8431, 8448, 8466, 8473, 8487, 8503, 8522, 8529, 8538 та 8548), у всіх випадках повинні класифікуватися у відповідних для них товарних позиціях. Відповідно до Примітки 2 (с) до розділу XVI за УКТЗЕД всі інші частини (крім згаданих в Примітці 2 (Ь) класифікуються відповідно у товарних позиціях 8409, 8431, 8448, 8466, 8473, 8503, 8522, 8529 або 8538 в залежності від окремого випадку, або, крім цього, у товарній позиції 8487 чи 8548.
Камери є виробами товарної позиції 8525 «Апаратура передавальна для радіомовлення або телебачення, до складу якої входять або не входять приймальна, звукозаписувальна чи звуковідтворювальна апаратура; телевізійні камери; цифрові камери та записувальні відеокамери», тому згідно з Приміткою 2 (а) до розділу XVI включаються до цієї товарної позиції.
Згідно з пунктом В Пояснень до товарної позиції 8525 відносяться телевізійні камери, котрі фіксують зображення та перетворюють їх в електронний сигнал, який:
1) передається у вигляді відеозображення в певне місце за межами камери для перегляду або видаленого запису (наприклад, телевізійні камери); або
2) записується на камеру у вигляді покадрового зображення або кінофільмів (тобто, цифрові камери та записувальні відеокамери).
Багато з камер даної товарної позиції можуть фізично нагадувати фотокамери товарної позиції 9006 або кінокамери товарної позиції 9007. Камери товарної позиції 8525 та камери групи 90 зазвичай включають оптичні об'єктиви для фокусування зображення на світлочутливому матеріалі та засоби налаштування для зміни кількості світла, що проникає в камеру. Однак фотокамери та кінокамери групи 90 експонують зображення на фотографічній плівці групи 37, в той час як камери даної товарної позиції перетворюють зображення у аналогові або цифрові дані.
Камери даної товарної позиції фіксують зображення за допомогою його фокусування на світлочутливому пристрої, такому як комплементарний метал-оксид-напівпровідник (КМОН) або прилад з зарядовим зв'язком (ПЗЗ). Світлочутливий пристрій посилає зображення в електричному вигляді, що підлягають подальшій обробці, в пристрій аналогового або цифрового запису зображень.
Телевізійні камери можуть включати або не включати до свого складу пристрій дистанційного керування об'єктивом та діафрагмою так само як і пристрій дистанційного керування горизонтальним та вертикальним переміщенням камери (наприклад, студійні та репортажні телевізійні камери, камери, що використовуються для промислових або наукових цілей, в телевізійних системах замкнутого типу (для відеонагляду) або для контролю за дорожнім рухом). Ці камери не мають вбудованих засобів запису зображень.
Деякі з таких камер можуть також використовуватись разом з обчислювальними машинами (наприклад, веб-камери).
"Пересувне", мобільне механічне устаткування для телевізійних камер, подане разом з телевізійними камерами чи окремо, входить до товарної позиції 8428.
Подане окремо електроустаткування для дистанційного керування і для фокусування телевізійних камер включається до товарної позиції 8537.
В цифрових відеокамерах та записувальних відеокамерах зображення записуються на внутрішній запам'ятовувальний пристрій або на носій (наприклад, магнітну стрічку, оптичний носій, напівпровідниковий носій або інший носій товарної позиції 8523). Вони можуть містити аналогово-цифровий перетворювач (АЦП) та термінал виводу, який забезпечує засоби для передачі зображень в блоки машин для автоматичного оброблення інформації, на принтери, в телевізори або інші пристрої відображення. Деякі камери містять термінали вводу, так що вони можуть внутрішньо записувати файли аналогових або цифрових зображень з таких зовнішніх пристроїв.
Як правило, такі камери обладнані оптичним видошукачем або рідкокристалічним дисплеєм (РКД) або і тим, і другим. В багатьох камерах з РКД дозволяють використовувати дисплей в якості видошукача при записі зображень, а також як екран для відтворення вже записаних зображень; в деяких випадках така камера може відтворювати на РКД зображення, отримані з інших джерел.
Частини. За умови додержання загальних положень щодо класифікації частин (див. Загальні положення до розділу XVІ), частини апаратури цієї товарної позиції включаються до товарної позиції 8529.
До цієї товарної позиції, зокрема, також не включаються:
(а) апарати товарної позиції 8517; Телефонні апарати, включаючи апарати телефонні для сотових мереж зв'язку та інших бездротових мереж зв'язку; інша апаратура для передачі або приймання голосу, зображень та іншої інформації, включаючи апаратуру для комунікації в мережі дротового або бездротового зв'язку (наприклад, в локальній або глобальній мережі зв'язку), крім передавальної або приймальної апаратури товарних позицій 8443, 8525, 8527 або 8528.
З матеріалів справи, зокрема, з листа менеджера по сервісу НТС Росія/Україна/СНД від 09.06.2015 р., вбачається, що особливістю камер мобільних телефонів є залежність від процесора мобільного телефону, відео шукача, носія інформації, оскільки дані необхідні для функціонування елементи відсутні в таких камерах. Роль вищезгаданих органів виконують процесор, дисплей та флеш носій мобільного телефону відповідно.
Крім того, з висновку експертного товарознавчого дослідження, проведеного щодо визначення коду УКЗЕД товару, вбачається, що перед експертом постановлено питання: яким визначальним характеристикам відповідає товар «Електронний модуль камери до мобільного пристрою торгівельної марки НТС, артикул 541100517-00М, моделі 13Р1ВS402 до мобільного телефону моделі НТС М7, для його класифікації згідно вимог УКТЗЕД у відповідній товарній позиції та підкатегорії»?
В заключній частині зазначеного висновку вказано, що за визначальними характеристиками товар «Електронний модуль камери до мобільного пристрою торгівельної марки НТС, артикул 541100517-00М, моделі 13Р1ВS402 до мобільного телефону моделі НТС М7» відповідає коду 8529902000 класифікації згідно вимог Група 25 «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя», товарної позиції «Частини, призначені виключно або переважно для апаратури товарних позицій 8525-8528.
З контексту вищенаведених положень та наявних матеріалів справи вбачається, що електронний модуль камери мобільного телефон (що складається з елетронного затвора, електронного об'єктива, матриці, шлейфу приєднання з роз'ємом до процесору, елементів кріплення) не має основних характеристик завершеного виробу та ознаки телевізійної камери, оскільки не є кінцевим виробом для використання; конструкція модуля камери не уніфікована, не призначена для автономного використання, не має корпусу, придатного для користування модулем камери; не має споживчих елементів керування, відображення та передачі інформації; інтерфейс під'єднання не є уніфікованим споживчим/промисловим; конкретні модулі камери розроблені виробником виключно для встановлення у відповідні моделі готових виробів телефонів та смартфонів, включаючи: окремий типорозмір модуля камери для встановлення у відповідну конструкцію кожної моделі готового виробу; виконується на системній платі готового виробу, до якої під'єднаний модуль камери; при цьому,модуль камери є складовим вузлом для установки та під'єднання до системної плати тільки в процесах виробництва та сервісного обслуговування готових виробів телефонів та смартфонів та не передбачає будь-яку споживчу модифікацію готових виробів.
Пунктом 1 розділу III Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщується через митний кордон України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 650 передбачено, що декларант або уповноважена ним особа класифікує товари згідно з УКТ ЗЕД при їх декларуванні відповідно до статті 69 Митного кодексу України.
Відповідно до пункту 4 розділу III Порядку роботи відділу митних платежів, контроль правильності класифікації товарів здійснюється шляхом перевірки відповідності, зокрема: опису товару в митній декларації процедурі декларування згідно з вимогами статті 257 Митного кодексу України; відомостей про товар та коду товару згідно з УКТ ЗЕД, заявлених у митній декларації, відомостям про товар (найменування, опис, визначальні характеристики для класифікації товарів тощо): зазначеним у наданих для митного контролю документах, шляхом перевірки дотримання вимог Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, з врахуванням Пояснень до УКТ ЗЕД, рекомендацій, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи відповідно до вимог статті 68 Митного кодексу України.
Згідно із пунктом 5 розділу III Порядку роботи відділу митних платежів передбачено, що у неможливості однозначно перевірити правильність класифікації товару на підставі задекларованих відомостей відповідно до вимог статті 69 Кодексу декларант або уповноважена ним особа письмово повідомляється про необхідність надання додаткових документів чи відомостей, необхідних для підтвердження задекларованого ним коду товару згідно з УКТ ЗЕД.
Як вбачається з наявних матеріалів справи та не заперечується позивачем, декларанта (ТОВ «КРОК-ТТЦ») було повідомлено про необхідність надання додаткових документів чи відомостей, необхідних для підтвердження задекларованого ним коду товару згідно з УКТ ЗЕД. При цьому, матеріалами справи підтверджується, що надані позивачем документи містили достатні відомості для спростування висновків митного органу щодо визначення іншого коду товару за УКТЗЕД, ніж у митній декларації ТОВ «КРОК-ТТЦ».
Також, під час розгляду даної справи позивачем надано суду належні документальні докази для спростування висновків відповідача. Водночас, відповідачем на підтвердження власної позиції не надано суду належних доказів.
Таким чином, з огляду на вищенаведене та з урахуванням наявних матеріалів справи, суд приходить до висновку про необґрунтованість віднесення відповідачем електронного модуля камери для мобільного телефону, зазначеного у митній декларації № № 100290003/2015/342657 за кодом УКТ ЗЕД 8525801900, у зв'язку з чим рішення від 12.06.2015 № КТ-100000000-0069-2015 підлягає скасуванню як протиправне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При цьому суд, оцінюючи спірні дії відповідача, виходить з критеріїв оцінки рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, встановлених ч. 3 ст. 2 КАС України, до яких, зокрема, відносяться вчинення дій на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для вчинення дії.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.
Частиною 1 ст. 94 КАС України визначено, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 11, 94, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «КРОК-ТТЦ» задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення про визначення коду товару від 12.06.2015 р. №KT-100000000-0069-2015.
Зобов'язати Київську міську митницю ДФС визнати правомірність коду, за яким ТОВ «КРОК-ТТЦ» задекларувало товар (код товару 8529902000).
Присудити на користь товариства з обмеженою відповідальністю «КРОК-ТТЦ» судові витрати у розмірі 73,08 грн. за рахунок Державного бюджету України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Є.В. Аблов