Постанова № 52607455, 20.10.2015, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
20.10.2015
Номер справи
233/5195/15-а
Номер документу
52607455
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

233 № 233/5195/15-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2015 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого - судді Наумик О.О., при секретареві Сухоставець Т.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Костянтинівка справу адміністративного судочинства за позовом ОСОБА_1 до Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду з адміністративним позовом, ОСОБА_1 просить: постанову по справі про адміністративне правопорушення АА № 187395 від 10 серпня 2015 року, винесену в.о. начальника Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Долгольовим Віталієм Юрійовичем, а справу про адміністративне правопорушення до неї закрити у зв'язку з відсутністю у її діях складу такого правопорушення, пославшись на таке:

10 серпня 2015 року в.о. начальника Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Долгольовим Віталієм Юрійовичем відносно неї на підставі протоколу від 27.07.2015 р. було винесену постанову по справі про адміністративне правопорушення АА № 187395, передбачене ч.5 ст.165-1 КУпАП, за несплату соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за травень 2015 року по граничному строку сплати 20.06.2015 р. і накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2550 грн.

Вважає оскаржувану постанову такою, що не відповідає обставинам справи та вимогам закону в зв'язку з засвідченням форс-мажорних обставин Донецькою торгово-промисловою палатою та з відсутністю фінансування з місцевого та державного бюджету і розташуванням військової частини В4750.

З посиланням на ст.93 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" вважає, що в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення.

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні адміністративний позов підтримала за наведених у позовній заяві підстав, пояснивши, що дійсно мав місце факт несплати єдиного соціального внеску за травень 2015 року по граничному строку сплати 20.06.2015 р., що відбулося у зв'язку зі скрутним матеріальним становищем КП «Костянтинівське трамвайне управління», головним бухгалтером якого вона є, та відсутністю належного фінансування підприємства комунальної форми власності з місцевого бюджету. Тому вважає, що її вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.165-1 КУпАП, не має. Просить постанову скасувати, а провадження по справі закрити.

Представники відповідача за довіреністю ОСОБА_3, ОСОБА_4 у судовому засіданні позов не визнали за підстав, аналогічних викладеним у письмових запереченнях проти позову, з посиланням на те, що у відповідності до ч.12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Крім того, у зв'язку із зупиненням дії розпорядження КМУ від 30.10.2014 р. №1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» вважає, що Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» не скасовує обов'язків, визначених ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а дає можливість платникам єдиного внеску на період проведення АТО не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та повному обсязі за умови наявності відповідного сертифікату Торгово-промислової палати України, поданого разом з відповідною заявою до контролюючого органу за основним місцем обліку або за місцем тимчасового проживання не пізніше 30 календарних днів, наступних за днем закінчення АТО.

Наявність сертифікату (висновку Торгово-промислової палати у відсутність затвердженого переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася АТО, не дає змоги застосувати норми Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та не дає підстав для звільнення від відповідальності ОСОБА_1 як посадової особи - головного бухгалтера платника єдиного внеску КП «Костянтинівське трамвайне управління».

Заслухавши сторони, дослідивши надані сторонами докази, суд дістає наступних висновків:

Судом встановлено, що 27 липня 2015 року головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування ЄСВ управління доходів і зборів фізичних осіб було складено протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 576344, відповідно до якого головний бухгалтер КП «КТУ» ОСОБА_1 повторно протягом року вчинила несплату єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за травень 2015 року, нарахованого в сум 37474,84 грн. по граничному строку сплати 22.06.2015 р., станом на 22.06.2015 р. недоїмка - 661670,67 грн., чим порушила п.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст. 165-1 КУпАП (а.с.51).

10 серпня 2015 року в.о. начальника Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Долгальовим В.Ю. на підставі протоколу серії АА №576344 від 27.07.2015 р. було винесено постанову серії АА № 187395 про притягнення головного бухгалтера КП «КТУ» ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.165-1 КУпАП, яка в порушення п.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» повторно протягом року вчинила несплату єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за травень 2015 року на суму 37474,84 грн. по граничному строку сплати 22.06.2015 р., станом на 22.06.2015 р. недоїмка - 661670,67 грн., за що ОСОБА_1 було піддано адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 2550,00 грн. (а.с.5).

Даючи оцінку оскаржуваній постанові, суд дійшов висновку про її невідповідність діючому законодавству в частині визначення правової кваліфікації адміністративного правопорушення, скоєння якого інкримінується ОСОБА_1, з огляду на таке.

За диспозицією ч.5 ст.165-1 КУпАП посадові особи підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності несуть адміністративну відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, вчинену особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі порушення.

Відповідно до ч.1 ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.70 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Судом встановлено, що у відношенні ОСОБА_1 протягом року посадовими особами Костянтинівської ОДПІ неодноразово виносилися постанови про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.165-1 КУпАП.

Проте жодна з цих постанов не набрала законної сили через їх оскарження ОСОБА_1 в судовому порядку.

Так, постанова від 17.02.2015 р. серії АА № 076678 скасована постановою Костянтинівського міськрайсуду Донецької області від 25.05.2015 р.,

постанова від 19.03.2015 р. серії АА № 187158 скасована постановою Костянтинівського міськрайсуду Донецької області від 14.04.2015 р.,

постанова від 17.04.2015 р. серії АА № 187237 скасована ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.07.2015 р.,

постанова від 18.05.2015 р. серії АА № 187268 скасована постановою Костянтинівського міськрайсуду Донецької області від 15.07.2015 р. (апеляційне провадження у справі зупинено ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 09.09.2015 р.).

Тож стороною відповідачане доведена та обставина, що ОСОБА_1 за обставинами оскаржуваної постанови скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст.165-1 КУпАП.

З огляду на те, що на час ухвалення оскаржуваної постанови не існувало жодної чинної постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відсутні підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.165-1 КУпАП як посадову особу, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення.

Крім того, оскаржувана постанова взагалі не містить будь-яких даних про притягнення ОСОБА_1 протягом останнього року до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.5 ст.165-1 КУпАП.

За наведених обставин позов підлягає задоволенню: оскаржувана постанова про адміністративне правопорушення - скасуванню, провадження в справі про адміністративне правопорушення за підстав п.1 ч.1 ст.247 КУпАП- закриттю у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.165-1 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167, 171-2 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Постанову серії АА № 187395 від 10 серпня 2015 року, винесену в.о. начальника Костянтинівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Долгальовим Віталієм Юрійовичем, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.5 ст.165-1 КУпАП - скасувати, провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.

На постанову до Донецького апеляційного адміністративного суду через Костянтинівський міськрайсуд Донецької області може бути подана апеляція протягом 10 днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя