у.н. 415/6164/15-а
н.п. 2-а/415/90/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(в порядку скороченого провадження)
13.10.15 р. м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд Луганської області, в складі головуючого судді Фастовця В.М. розглянувши у скороченому провадженні у місті Лисичанську адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення України Лисичанської міської ради про визнання рішення незаконними і скасування його та зобов'язання до вчинення певних дій, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому вказала, що 15.09.2014 р. перемістилися з м. Лутугіне Луганської області до м. Лисичанська Луганської області у зв'язку з проведенням активної фази АТО та встала на відповідний облік у відповідача.
У січні 2015 р. позивачка звернулася до відповідача з заявою про призначення грошової допомоги для покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: м. Лисичанськ, АДРЕСА_2. Зазначену допомогу відповідач призначив та здійснив виплати за січень-березень 2015 р. Однак у березні 2015 р. працівниками УПСЗН м. Лисичанська позивачці було відмовлено у наданні продовження зазначеної допомоги, з посиланням наявності у володінні сім'ї житла на не окупованій території та не в зоні АТО, мотивуючи тим, що позивачка приймала участь у приватизації квартири, що знаходиться в АДРЕСА_1, приватизованого приміщення загальною площею 9,8 м2. Проживати з двома неповнолітніми дітьми на зазначеній площі не має можливості.
Просить визнати рішення відповідача щодо відмови ОСОБА_1 в отриманні щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг незаконними та скасування його.
Зобов'язати відповідача призначити щомісячну адресну допомогу, особам які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 з березня 2015 року.
Відповідач надав письмові заперечення, в яких позов не визнав в повному обсязі.
На підставі ст.ст.1, 4 ч.1 та ст.7 ч.2, 3, Закону України "Про забезпечення прав свобод внутрішньопереміщених осіб" внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту…, масових порушень прав людини…
Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
… особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
Позивачка є внутрішньо переміщеною особою, що підтверджується довідкою (а.с.6).
Відповідно до п.2, 6 абз.1 Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 01.10.20014р. № 505, -
грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців:
грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто з членів сім'ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення.
Позивачка має у власності АДРЕСА_1.
Разом з цим, відповідно до ст.1 Закону України "Про боротьбу с тероризмом" район проведення антитерористичної операції - визначені керівництвом антитерористичної операції ділянки місцевості або акваторії, транспортні засоби, будівлі, споруди, приміщення та території чи акваторії, що прилягають до них і в межах яких проводиться зазначена операція.
Наказом керівника АТЦ при СБУ №33/6/а від 07.102014 р. до районів проведення антитерористичної операції відноситься, зокрема, територія Луганської області.
Таким чином, позивачка має квартиру на території проведення антитерористичної операції, тому має право на призначення грошової допомоги, і позов підлягає задоволенню в частині визнання рішення незаконним і його скасування та задоволенню в частині зобов'язання про призначення допомоги, бо її виплата була припинена з квітня, а не березня 2015 р. В частині вимог про зобов'язання до призначення допомоги за березень 2015 р. повинно бути відмовлено.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 2, 3, 6-12, 17, 18, 160-163, 183-2 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення України Лисичанської міської ради про визнання рішення незаконними та скасування його та зобов'язання до вчинення певних дій задовольнити частково.
Визнати незаконним та скасувати рішення управління праці та соціального захисту населення України Лисичанської міської ради від 02 квітня 2015 р. про відмову у призначені/припинені щомісячної адресної грошової допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1.
Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення України Лисичанської міської ради призначити з 01 квітня 2015 р. ОСОБА_1 щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
У задоволені позовних вимог про зобов'язання управління праці та соціального захисту населення України Лисичанської міської ради призначити ОСОБА_1 щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2015 р. відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Лисичанський міський суд Луганської області у 10-ти денний строк шляхом подання апеляційної скарги з направленням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя: