ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. №27/98
У Х В А Л А
м. Київ
21 липня 2014 року № 826/4837/13-а
за позовом Сокирянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області до Державної пенітенціарної служби України 3-я особа про Державне підприємство "Підприємство Сокирянської виправної колонії відділу Державної пенітенціарної служби України Чернівецької області №67" стягнення коштів за податковим боргом з рахунків платника податків, Судова колегія у складі:
Головуючий суддя О.В.Головань,
судді О.В.Кротюк, О.А.Соколова
секретар Ю.О.Литвиненко
Представники:
Від позивача: Васійчук С.І. - п/к (дов. від 14.01.14 р.)
Від відповідача: Лазарєв І.І. - п/к (дов. від 09.04.14 р.)
Від 3-ї особи: не з'яв.
Обставини справи:
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.07.13 р. у справі №826/4837/13-а позовні вимоги Сокирянської об'єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області державної податкової служби до Державної пенітенціарної служби України про стягнення заборгованості задоволено частково: присуджено до стягнення з Державної пенітенціарної служби України на користь Сокирянської об'єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області Державної податкової служби податкову заборгованість Державного підприємства "Підприємство Сокирянської виправної колонії відділу Державної пенітенціарної служби України Чернівецької області №67" у розмірі 9 151 203 грн.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.11.13 р. судове рішення залишене без змін, у зв'язку з чим на підставі заяви позивача 03.04.14 р. видано виконавчий лист про примусове виконання постанови.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 27.05.14 р. судові рішення по справі залишено без змін.
26.06.14 р. Державна пенітенціарна служба України звернулася до суду з заявою про відстрочення виконання судового рішення в порядку ст. 263 КАС України.
Заява призначена до розгляду в судовому засіданні на 21.07.14 р. ухвалою суду від 26.06.14 р.
Присутній в судовому засіданні представник відповідача (заявника) заяву підтримав, пояснивши, що фінансування Державної кримінально-виконавчої служби України протягом 2005-2013 років становило менше половини від нормативної потреби, що стало основною причиною утворення заборгованості підприємств установ зі сплати податків, зборів та інших платежів.
Кошторисні призначення апарату Державної пенітенціарної служби України на 2014 рік по коду програмної класифікації видатків 3606010 "Керівництво та управління у пенітенціарній системі" по коду економічної класифікації видатків 2800 "Інші поточні видатки" складають 16, 7 тис.грн., а по коду економічної класифікації 2400 "Обслуговування боргових зобов'язань" кошти взагалі відсутні, у зв'язку з чим можливість виконання постанови суду взагалі відсутня.
Також відповідач зазначає, що виконання постанов, якими стягнуто з підприємства податкову заборгованість, відстрочено судами на певний термін.
Звернення постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.07.13 р. у справі №826/4837/13-а до виконання призведе до блокування рахунків Державної пенітенціарної служби України, що дестабілізує її роботу.
З врахуванням викладеного відповідач просить суд відстрочити виконання судового рішення терміном на три роки.
Присутній представник позивача проти задоволення заяви заперечив, зазначивши, що відповідачем не зазначено, яким чином відстрочення виконання судового рішення забезпечить його виконання.
Згідно ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення виконання судового рішення. Питання про відстрочення виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити виконання рішення.
В даному випадку суд не знаходить підстав для задоволення заяви з огляду на наступне.
Заявником не надано суду доказів чи пояснень, яким чином відстрочка виконання судового рішення на термін саме три роки зможе призвести до виконання судового рішення після спливу вказаного терміну.
Натомість заявником надано пояснення щодо неможливості виконання судового рішення у зв'язку з недостатнім бюджетним фінансуванням, що може тривати протягом невизначеного терміну.
Також суд зазначає, що з'ясування питання про можливість виконання судового рішення має з'ясовуватися державним виконавцем під час примусового виконання судового рішення.
На підставі вищевикладеного, ст. 263, 186 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
1. В задоволенні заяви про відстрочення виконання судового рішення відмовити.
2. Ухвала може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Головуючий суддя Головань О.В.
Судді Кротюк О.В.
Соколова О.А.