ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Смиковська Л.О.
Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.
УХВАЛА
іменем України
"15" жовтня 2015 р. Справа № 286/2853/15-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Кузьменко Л.В.
суддів: Зарудяної Л.О.
Іваненко Т.В.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "20" серпня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок і виплату коштів ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з цим позовом та просить визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації щодо відмови у не виплаті йому доплати до заробітної плати, передбаченої ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, згідно постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 31.01.2011 року протиправними. Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області у справі № 2а-566/11 від 31.01.2011 року здійснити доплату громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 1 листопада 2010 року по 31 грудня 2010 року в розмірі, визначеному ст. 39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи з розрахунку двох мінімальних заробітних плат, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» в розмірі 3637,00 грн. Стягнути з відповідача понесені витрати по сплаті судового збору, мотивуючи тим, що відповідач відмовив у виплаті коштів у відповідності до розрахункових документів, що призвело до порушення його прав.
Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 20 серпня 2015 року в задоволенні позову відмовлено за безпідставністю.
В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить постанову скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення позову.
Розглянувши справу в межах, визначених ст.195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судами, з постанови по справі №2а-566/11 від 31.01.2011 року вбачається, що Овруцьким районним судом було прийнято рішення про зобов'язання виконавчого комітету Овруцької міської ради Житомирської області провести ОСОБА_3 розрахунок виплати доплати до заробітної плати, передбаченої ст.39 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за період з 01.11.2010 року по 31.12.2010 року, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим Законом України «Про державний бюджет України на 2010 рік» та подати розрахункові дані до управління праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації.
З листа управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації №07-04/7779 від 31.07.2015 року вбачається, що відповідачем 27.07.2015 року було прийнято від Овруцької міської ради розрахунок видатків на виплату компенсацій та допомог, надання пільг особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до постанови Овруцького районного суду по справі № 2а-566/11 від 31.01.2011 року на користь ОСОБА_3 за період роботи з 01.11.2010 року по 31.12.2010 року на суму 3637,00 грн. з нарахуванням відповідних податків та зборів. Виплата буде проведена при надходженні коштів на рахунок за КПКВК 2501200 для виконання постанов суду. Кошторисами на 2005-2015 роки кошти в розмірах, відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та кошти на виплату згідно рішень суду не передбачалися. А отже, управлінням праці не здійснювалося перерахування коштів згідно рішень суду (а.с.6).
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що виплата коштів має здійснюватись саме виконавчим комітетом Овруцької міської ради, тобто за місцем основної роботи позивача.
Колегія суддів погоджується з даним висновком, з огляду на наступне.
Згідно п.п. 5 п. 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. №936 виплата компенсацій та допомоги певних видів, передбачених Законом, проводиться центрами по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (крім мм. Києва та Севастополя) рад (далі - уповноважений орган) за місцем реєстрації громадян працюючим і непрацюючим громадянам та пенсіонерам, зокрема пенсіонерам та особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби та інших структур, громадянам, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, громадянам, які працюють у громадян, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи, зокрема доплата особам за роботу (службу) на території зон радіоактивного забруднення відповідно до статей 39, 40 Закону, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 р. N 836.
Відповідно до п. 5 Порядку соціальні виплати, доплати (види допомоги), передбачені підпунктами 5 - 13 пункту 4 цього Порядку, проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями (далі - підприємства) та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
До 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування, підприємства подають до уповноваженого органу документи щодо розрахункових витрат, пов'язаних з виплатою компенсацій та допомоги певних видів, за затвердженою Мінсоцполітики формою та реєстр отримувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, категорія, номер посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані виплати, суму компенсацій та вид допомоги.
Враховуючи вищезазначені правові норми, колегія суддів приходить до висновку, що обов'язок щодо нарахування доплати до заробітної плати, передачі розрахунку до УПСЗН Овруцької районної державної адміністрації виникає саме у роботодавця, тобто у виконавчого комітету Овруцької міської ради Житомирської області. Також, відсутні повноваження у УПСЗН і здійснювати такі виплати безпосередньо фізичній особі.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації не наділено функціями та повноваженнями щодо виплати доплати безпосередньо працюючим громадянам відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, щодо того, що в даному випадку правовідносини виникли саме між виконавчим комітетом Овруцької міської ради та управлінням праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, тому з вимогою щодо виплати коштів по розрахунку видатків на виплату компенсацій та допомог, надання пільг особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має звертатися саме виконавчий комітет Овруцької міської ради.
Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Овруцького районного суду Житомирської області від "20" серпня 2015 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Л.В. Кузьменко
судді: Л.О. Зарудяна
Т.В. Іваненко
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1,11100
3- відповідачу: Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області вул. Леніна, 17,м.Овруч,Овруцький район, Житомирська область,11101
- ,