Ухвала суду № 52570419, 15.10.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.10.2015
Номер справи
815/3027/15
Номер документу
52570419
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 жовтня 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/3027/15

Категорія: 10.4.2 Головуючий в 1 інстанції: Токмілова Л. М. Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - Коваля М.П.,

суддів - Домусчі С.Д.,

- Єщенка О.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13 липня 2015 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Оперативного командування «Південь», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Квартирно-експлуатаційний відділ м. Одеси, Житлова комісія Одеського гарнізону, Житлова комісія військової частини А2393, про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Оперативного командування «Південь», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Квартирно-експлуатаційний відділ м. Одеси, Житлова комісія Одеського гарнізону, Житлова комісія військової частини А2393, в якому позивач просив суд визнати протиправними дії відповідача щодо зарахування позивача на квартирний облік в загальну чергу з 03.03.1995 року та першочергову - з 03.03.1995 року та зобов'язати відповідача зарахувати його на квартирний облік в загальну чергу з 12.03.1993 року та першочергову - з 12.03.1993 року.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 13 липня 2015 року відмовлено в задоволенні вказаних вимог.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції позивач подав апеляційну скаргу, в якій апелянт, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити заявлені вимоги.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач перебуває на службі в Збройних Силах з 01.08.1986 року, станом на момент звернення до суду є начальником групи авіації військової частини А2393.

23.03.2015 року ОСОБА_2 на ім'я командира військової частини А2393 та Голови житлової комісії подано рапорт про зарахування на облік для поліпшення житлових умов у м. Одеса з сім'єю (1 особа) та включення до списків на першочергове отримання житлового приміщення як льотно-підйомний склад (а.с.7).

25.03.2015 року на засідання житлової комісії військової частини А2393 за результатами розгляду рапорту ОСОБА_2 прийнято рішення поставити його в загальну чергу з 03.03.1995 року та першочергову як льотно-підйомний склад та учасник бойових дій з 03.09.1995 року складом сім'ї - 1 (одна особа) (а.с.8).

Не погоджуючись з датою зарахування позивача на квартирний облік останній звернувся до суду з даним позовом.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, з якого виходив останній відмовляючи у задоволенні заявлених вимог, з огляду на викладене.

Відповідно до абзаців 1 та 7 частини 1 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 2011-XII держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами.

Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями, а також розмір і порядок виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом (найом) ними жилих приміщень визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 2 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2006 року № 1081, військовослужбовці та члени їх сімей забезпечуються службовими житловими приміщеннями, що відповідають вимогам житлового законодавства. З цією метою у кожній військовій частині формується фонд службового житла.

Згідно з вимогами п. 22 вказаного Порядку облік військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов (далі - облік), ведеться у військових частинах та квартирно-експлуатаційних органах.

Відповідно до п. 24 цього ж Порядку військовослужбовці зараховуються на облік згідно з рішенням житлової комісії військової частини, яке затверджується командиром військової частини. У рішенні зазначаються дата зарахування на облік, склад сім'ї, підстави для зарахування на облік, вид черговості (загальна черга, в першу чергу, поза чергою), а також підстави включення до списків осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житлових приміщень, а в разі відмови в зарахуванні на облік - підстави відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.

Пунктом 26 вказаного Порядку встановлено, що військовослужбовці, які перебувають на обліку, у разі переміщення по військовій службі, пов'язаного з переїздом до іншого гарнізону (в іншу місцевість), зараховуються на облік за новим місцем служби разом з членами їх сімей із збереженням попереднього часу перебування на обліку, а також у списках осіб, що користуються правом першочергового або позачергового одержання житла.

Пунктом 1.4 Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністра оборони України від 30.11.2011 року № 737, визначено, що військовослужбовці, що перебували на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, до набрання чинності Законом України від 24.06.2004 року № 1865-IV «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», забезпечуються жилими приміщеннями для постійного проживання відповідно до раніше встановленого законодавством порядку - без врахування вислуги на військовій службі.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду, позивач перебував на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов до набрання чинності Законом України від 24.06.2004 року № 1865-IV «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

На той час було чинним Положення про порядок забезпечення жилою площею в Збройних Силах України, затверджене наказом Міністра оборони України № 20 від 03.02.1995 року (набрав чинності 03.03.1995 року), згідно абзацу 4 пункту 11 якого військовослужбовці Збройних Сил України, які перебувають на квартирному обліку, при переміщенні по службі, пов'язаному з переїздом до іншого гарнізону, приймаються на квартирний облік за новим місцем служби разом з членами їх сімей із збереженням попереднього часу перебування на квартирному обліку за останнім місцем служби, а також у списках осіб, що користуються правом першочергового та позачергового одержання жилих приміщень.

Разом з тим, згідно п. 2 вказаного Наказу у випадках, передбачених абзацом 4 пункту 11 зазначеного Положення, при переміщенні військовослужбовця по службі в інший гарнізон йому зараховується попередній час перебування на квартирному обліку (в списках осіб, що користуються правом першочергового і позачергового отримання жилих приміщень), але не раніше ніж з дня набрання чинності цим наказом.

До дня набрання чинності зазначеним Наказом питання забезпечення житлом військовослужбовців було врегульовано наказом Міністра оборони України від 23.12.1992 року № 220 «Про Порядок забезпечення житловою площею в Збройних Силах України», який в свою чергу не регулював питання щодо збереження часу зарахування на квартирний облік в разі переміщення по службі в інший гарнізон, тому якщо військовослужбовець прибував на нове місце служби в інших гарнізон, на підставі рапорту його зараховували на квартирний облік датою, коли було прийняте таке рішення.

Враховуючи вищевикладене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що військовослужбовці, які перебували на квартирному обліку та переміщалися по службі після 03.03.1995 року, зараховувалися на квартирний облік за новим місцем служби з цієї дати.

Колегія суддів зазначає, що спірні правовідносини належали до сфери правового регулювання наказу Міністра оборони України від 03.02.1995 року № 20, а тому вони не могли бути змінені чи скасовані з урахуванням вимог ст. 58 Конституції України, що свідчить про правомірність дій відповідача, а також відсутність підстав для зарахування позивача на квартирний облік з 12.03.1993 року.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

З огляду на викладене, оскільки доводи апеляційної скарги встановлених обставин справи та висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи, судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та постановлено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, відповідно до ст. 200 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13 липня 2015 року - залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 13 липня 2015 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Оперативного командування «Південь», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Квартирно-експлуатаційний відділ м. Одеси, Житлова комісія Одеського гарнізону, Житлова комісія військової частини А2393, про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через 5 днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів після набрання законної сили безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя: М.П. Коваль

Суддя: С.Д. Домусчі

Суддя: О.В. Єщенко