Постанова № 52568504, 20.10.2015, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.10.2015
Номер справи
814/3875/15
Номер документу
52568504
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.10.2015 р. № 814/3875/15

Миколаївський окружний адміністративний суд колегією у складі трьох суддів :

головуючого судді Лебедєвої Г.В.

судді Біоносенко В.В

судді Гордієнко Т.О.,

при секретарі Кафановій Г.Г..

за участю: позивача ОСОБА_1 (за посвідченням),

представників відповідача - ОСОБА_2 (за довіреністю ), ОСОБА_3 (за довіреністю), ОСОБА_4 (за посвідченням),

розглянувши у відкритому судовому в м. Миколаєві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 офіційного спостерігача від Громадської організації "Всеукраїнська правозахисна група "Верховенство права" до Миколаївської обласної виборчої комісії про визнання бездіяльності Миколаївської обласної виборчої комісії щодо не передачі рішення Миколаївської обласної виборчої комісії у формі постанови (Постанова №44 від 07.10.2015 року) щодо затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року до дільничних виборчих комісій, утворених в межах Миколаївської області протиправною, та дії такими, що грубо порушують Конституцію України та Закон України "Про місцеві вибори"; зобов'язання Миколаївської обласної виборчої комісії передати усім дільничним виборчім комісіям, утворених в межах Миколаївської області копії Постанови Миколаївської обласної виборчої комісії №44 від 07.10.2015 року "Про затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року" з відповідними додатками для загального ознайомлення усіх виборців з текстом у приміщеннях виборчих дільниць,-

ВСТАНОВИВ:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 офіційного спостерігача від Громадської організації "Всеукраїнська правозахисна група "Верховенство права" до Миколаївської обласної виборчої комісії про визнання бездіяльності Миколаївської обласної виборчої комісії щодо не передачі рішення Миколаївської обласної виборчої комісії у формі постанови (Постанова №44 від 07.10.2015 року) щодо затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року до дільничних виборчих комісій, утворених в межах Миколаївської області протиправною, та дії такими, що грубо порушують Конституцію України та Закон України "Про місцеві вибори"; зобов'язання Миколаївської обласної виборчої комісії передати усім дільничним виборчім комісіям, утворених в межах Миколаївської області копії Постанови Миколаївської обласної виборчої комісії №44 від 07.10.2015 року "Про затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року" з відповідними додатками для загального ознайомлення усіх виборців з текстом у приміщеннях виборчих дільниць. В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що Миколаївською обласною виборчою комісією 07.10.2015 року прийнято постанову №44 «Про затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року». Пунктом 1 даної постанови було затверджено тексти виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року згідно додатків 1-64 до цієї постанови, а відповідно до п.2 додатками вважаються макети виборчих бюлетенів. Також пунктом 3 визначено лише оприлюднення змісту даної постанови з відповідними додатками на сайтах Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної державної адміністрації та на стенді офіційних матеріалів Миколаївської обласної виборчої комісії. Позивач зазначив, що абзацом 3 ч.3 ст.74 Закону України «Про місцеві вибори» чітко визначено, що рішення територіальної виборчої комісії про затвердження тексту виборчого бюлетеня не пізніш як за 12 днів до дня голосування передається відповідним дільничним виборчим комісіям для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії. На підставі чого позивачем складено акти про виявлення порушення Закону України «Про місцеві вибори», яким встановлено порушення Миколаївською обласною виборчою комісією вимог ч.3 ст.74 Закону України «Про місцеві вибори» щодо ненадання постанови Миколаївської обласної виборчої комісії №44 «Про затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року» дільничним виборчим комісіям, утворених в межах Миколаївської області. Крім того, позивач вказав на те, що відповідачем грубо порушено вимоги ч.1 ст.49 Закону України «Про місцеві вибори», відповідно до якої виборцям забезпечується можливість доступу до різнобічної, обєктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, проінформованого, вільного волевиявлення. Виборці з 13 жовтня по 25 жовтня 2015 року повинні мати можливість на ознайомлення в приміщенні дільничної виборчої комісії з кандидатами в депутати Миколаївської обласної ради, у звязку з тим, що виборці позбавлені цього позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги з підстав, викладених в адміністративному позові та просив суд задовольнити їх.

Представник відповідача проти позову заперечував. В обґрунтування своєї правової позиції надав до суду письмові заперечення, в яких зокрема зазначив, що згідно ч. 3 ст.74 Закону України «Про місцеві вибори» текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 17 днів до дня голосування, що й було зроблено Миколаївською обласною виборчою комісією, а саме, 07.10.15р. прийнято Постанову № 44 «Про затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року». Пунктом 1 даної постанови було затверджено тексти виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року згідно 1-64 додатків до цієї постанови, а відповідно до п.2 додатками вважати макети виборчих бюлетенів. Пункт 3 даної постанови визначає оприлюднення її з додатками на сайтах Миколаївської обласної ради. Миколаївської державної адміністрації та на стенді офіційних матеріалів Миколаївської обласної виборчої комісії. Дане рішення оприлюднене у спосіб загального інформування забезпечення виборців згідно ч. 3 ст. 13, ч.15 ст.27, ст.50 Закону України «Про місцеві вибори» не заборонений законом, що відповідає також «Порядку спеціального інформаційного забезпечення проведення виборів», затвердженого Постановою ЦВК № 173 від 10.08.2015р.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, перевіривши їх доказами, судом встановлено наступне.Постановою Центральної виборчої комісії від 29 серпня 2015 року № 209 було оголошено з 5 вересня 2015 року початок виборчого процесу чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, призначених згідно з пунктом 1 Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2015 року № 645-УІІІ "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році".Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост визначає Закон України Про місцеві вибори від 14 липня 2015 року N 595-VIII (надалі Закон N 595-VIII).Постановою Центральної виборчої комісії №216 від 03.09.2015 року було визначено кількість територіальних виборчих округів в межах багатомандатного виборчого округу з виборів депутатів Миколаївської обласної ради при проведені чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, а саме кількість територіальних виборчих округів 64.Постановою Миколаївської обласної виборчої комісії № 8 від 19.09.2015 року «Про утворення територіальних виборчих округів для організації виборів депутатів Миколаївської обласної ради при проведенні чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року» в межах Миколаївської області було утворено 64 територіальні виборчі округи, в тому числі 12 територіальних виборчих округів в межах міста Миколаєва. Згідно ч. 2 ст. 25 Закону України «Про місцеві вибори» виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна територіальна виборча комісія, зокрема, затверджує текст виборчих бюлетенів по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної обласної, районної ради, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів, передає їх відповідним виборчим комісіям.

Відповідно до статті ч.3 ст.74 Закону України №595-VIII текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 17 днів до дня голосування. Субєкти відповідного виборчого процесу можуть протягом двох днів з дня прийняття рішення комісії про затвердження тексту виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах ознайомитися з текстом бюлетеня. Рішення територіальної виборчої комісії про затвердження тексту виборчого бюлетеня не пізніш як за 12 днів до дня голосування передається відповідним дільничним виборчим комісіям для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Як вбачається з матеріалів справи, Миколаївською обласною виборчою комісією 07.10.2015 року прийнято постанову №44 «Про затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року».

Пунктом 1 даної постанови було затверджено тексти виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року згідно додатків 1-64 до цієї постанови, а відповідно до п.2 додатками вважаються макети виборчих бюлетенів.

Також пунктом 3 визначено оприлюднення змісту даної постанови з відповідними додатками на сайтах Миколаївської обласної ради, Миколаївської обласної державної адміністрації та на стенді офіційних матеріалів Миколаївської обласної виборчої комісії.

Відповідно до п.6 ст.12 Закону України №595-VIII офіційний спостерігач від кандидата, від місцевої організації партії - субєкта відповідного виборчого процесу, від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом є субєктом виборчого процесу на відповідних місцевих виборах.

Згідно ч. 9 ст. 66 Закону України №595-VIII офіційний спостерігач від громадської організації має право, зокрема, звертатися до відповідної виборчої комісії чи до суду щодо усунення порушень цього Закону в разі їх виявлення; складати акт про виявлення порушення цього Закону, що підписується ним та не менш як двома виборцями, які засвідчують факт цього порушення, із зазначенням їх прізвищ, імен, по батькові (за наявності), місця проживання та адреси житла, та подавати його до відповідної виборчої комісії чи до суду.

Як вбачається з матеріалів справи, 16.10.2015 року в порядку п.8. ч.9 ст.66 Закону України №595-VIII офіційними спостерігачами від громадської організації «Всеукраїнська правозахисна група «Верховенства права» ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 складено акти про виявлення порушення Закону України «Про місцеві вибори», яким виявлено порушення законодавства про місцеві вибори, а саме: на виборчій дільниці №480847 (місце розташування: м. Миколаїв, вул. Васляєва,10, палац спорту «Зоря»); на виборчій дільниці №480818 (місце розташування: м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 30, ЗОШ №10); на виборчій дільниці №480823 (місце розташування: м. Миколаїв, пр. Миру, 18, Державний коледж економіки та харчових технологій); на виборчій дільниці №480909 (місце розташування: м. Миколаїв, вул. Привільна, 71-а, міні-маркет); на виборчій дільниці №480910 (місце розташування: м. Миколаїв, вул.. Привільна,57, дитячий садок №87); на виборчій дільниці №480908 (місце розташування: м. Миколаїв, вул. Косіора,1, музична школа №8); на виборчій дільниці №480907 (місце розташування: м. Миколаїв, вул.. Урицького, 2, ЗОШ №12); на виборчій дільниці №480936 (місце розташування: м. Миколаїв, вул. Урицького, 4, військовий шпиталь А-2428); на виборчій дільниці №480758 (місце розташування: м. Миколаїв, пров. Курєрський, 5, Миколаївський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, актова зала); на виборчій дільниці №480755 (місце розташування: м. Миколаїв, вул. Нікольська, 6, ЗОШ №39); на виборчій дільниці №480754 (місце розташування: м. Миколаїв, вул. Спаський спуск, 13, будинок культури будівельників, фойє); на виборчій дільниці №480756 (місце розташування: м. Миколаїв, вул.. Робоча,8, ЗОШ №22, велике фойє); на виборчій дільниці №480757 (місце розташування: м. Миколаїв, вул. Робоча,2, ЗОШ №22, мале фойє); на виборчій дільниці №480789 (місце розташування: м. Миколаїв, вул. Торгова, 72, ЗОШ №47); на виборчій дільниці № 480788 (місце розташування: м. Миколаїв, вул. Марії Ульянової, 2-а, дитяча юнацька спортивна школа №5); на виборчій дільниці №480790 (місце розташування: м. Миколаїв, вул.. Ватутіна,275, Вище професійне училище №7); на виборчій дільниці №480791 (місце розташування: м. Миколаїв, вул. Ватутіна, 275,Вище професійне училище №7); на виборчій дільниці №480792 (місце розташування: м. Миколаїв,вул. Ватутіна, 124, ЗОШ №29); на виборчій дільниці №480824 (місце розташування: м. Миколаїв, пр. Миру,20, Миколаївський коледж бізнесу та права); на виборчій дільниці №480817 (місце розташування: м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 30, ЗОШ №10) відсутнє рішення Миколаївської обласної виборчої комісії Миколаївської області про затвердження тексту виборчого бюлетеня (постанову №44 від 07.10.2015 року), вказане сталося з причини не надання Миколаївською обласною виборчою комісією Миколаївської області зазначеного рішення.шення.Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про місцеві вибори» (надалі - Закон) організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (далі - місцеві вибори) регулюються Конституцією України, цим та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.Місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та цим Законом загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування (ч. 1 ст.2. Закону України «Про місцеві вибори»).Виборчий процес здійснюється на засадах: дотримання принципів виборчого права, зазначених у статтях 3-8 Закону; законності та заборони незаконного втручання будь-кого в цей процес; політичного плюралізму та багатопартійності; публічності і відкритості; свободи передвиборної агітації, рівних можливостей доступу до засобів масової інформації незалежно від форми власності, крім засобів масової інформації, засновниками (власниками) яких є партії, місцеві організації партій, кандидати; неупередженості органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, судів, підприємств, установ і організацій, їх керівників, інших посадових і службових осіб до місцевих організацій партій, кандидатів.Організація і проведення місцевих виборів здійснюються публічно і відкрито (ч. 1 ст. 13 Закону).Відповідно до частини другої статті 13 Закону України «Про місцеві вибори» виборчі комісії інформують громадян України про свій склад, місцезнаходження та режим роботи, про виборчі округи і виборчі дільниці, про основні права виборців (у тому числі про право оскарження рішень, дій чи бездіяльності виборчих комісій, органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, їх керівників, інших посадових та службових осіб, які обмежують або порушують виборчі права), про порядок заповнення виборчих бюлетенів, забезпечують можливість для ознайомлення виборців зі списками виборців, відомостями про кандидатів, оприлюднюють протоколи про підрахунок голосів виборців, про підсумки голосування та результати місцевих виборів, надають іншу інформацію у випадках, передбачених Законом.Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України №595-VIII виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори, зобовязані діяти відповідно до Конституції України, цього та інших законів України (ч.3 ст.19 Закону України №595-VIII).Статтею 71 Конституції України передбачено, що вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Виборцям гарантується вільне волевиявлення.Згідно ст. 49 Закону України №595-VIII виборцям забезпечується можливість доступу до різнобічної, обєктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного волевиявлення.Суд не приймає посилання представника відповідача на те, що Миколаївською обласною виборчою комісією постанову про текст бюлетеня було оприлюднене на стенді та на сайтах відповідно до Порядку спеціального інформаційного забезпечення проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затвердженого Постановою ЦВК від 10.08.2015 року №173, яким передбачено, що територіальна виборча комісія забезпечує оприлюднення інформації, передбаченої пунктом 3 цього Порядку, шляхом розміщення її на стенді офіційних матеріалів виборчої комісії або в інший визначений нею спосіб, з огляду на те, що ст.74 Закону України №595-VIII передбачено, що рішення територіальної виборчої комісії про затвердження тексту виборчого бюлетеня передається відповідним дільничним виборчим комісіям, а не доводиться до відома шляхом оприлюднення інформації.Крім того, судом також не приймається до уваги посилання представника відповідача стосовно того, що Миколаївська обласна виборча комісія сповістила у телефонному режимі усі 64 територіальні округи про прийняття постанови та відсканована Постанова передана в електронному вигляді територіальним округам для оперативної передачі 921 дільничній виборчій комісії для можливості виконання п. 3 ч. 3 ст.74 Закону України «Про місцеві вибори», з огляду на те, що ніяких доказів на підтвердження цієї інформації відповідачем до суду надано не було.Таким чином, з доводів відповідача суд не вбачає виконання відповідачем вимог ч. 3 ст.74 Закону України «Про місцеві вибори» щодо передачі рішення територіальної виборчої комісії про затвердження тексту виборчого бюлетеня не пізніш як за 12 днів до дня голосування відповідним дільничним виборчим комісіям для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії, у звязку з чим суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення позовних в частині визнання бездіяльності Миколаївської обласної виборчої комісії щодо не передачі рішення Миколаївської обласної виборчої комісії у формі постанови (Постанова №44 від 07.10.2015 року) щодо затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року до дільничних виборчих комісій, утворених в межах Миколаївської області протиправною.Крім того, суд не приймає твердження відповідача про безпідставність позовних вимог з огляду на те, що позивач в позові він не зазначив, яким чином Відповідач порушив його особисті права, з огляду на наступне.Проаналізувавши вказані норми вимог законодавства, суд зазначає, що суб'єктам відповідного виборчого процесу, крім виборців, надано право на звернення до суду з позовом незалежно від того, чи порушені їхні права, свободи та інтереси, або від того, чи уявно вони вважають про таке порушення.

Отже, у випадку звернення до суду офіційного спостерігача від громадської організації, як суб'єкта відповідного виборчого процесу, під час вирішення виборчих спорів суд повинен перевіряти лише правомірність оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності відповідача та не встановлювати у разі їх протиправності наявність порушення прав, свобод та інтересів позивача.

Аналогічна за змістом правова позиція викладена у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України № 15 від 01.11.2013 року "Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом", а саме в підпункті 3.1.1 пункті 3.1.

На підставі вищевикладеного, суд зазначає, що ОСОБА_1 офіційний спостерігач від Громадської організації "Всеукраїнська правозахисна група "Верховенство права" є належним позивачем у даній справі, оскільки він є суб'єктом виборчого процесу в розумінні ч. 6 ст. 12 Закону України "Про місцеві вибори", у зв'язку із чим наділений правом на звернення до суду з вищевказаним позовом незалежно від того, чи порушені його права.

Щодо позовних вимог про визнання дій Миколаївської обласної виборчої комісії такими, що грубо порушують Конституцію України та Закон України "Про місцеві вибори", то цій частині позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на те, що позивач не довів суду які саме дії відповідача порушують Конституцію України та Закон України "Про місцеві вибори".Відповідно до ст.71 КАС України кожна з сторін повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотримання принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.Враховуючи вищевикладене, суд приходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 офіційного спостерігача від Громадської організації "Всеукраїнська правозахисна група "Верховенство права" до Миколаївської обласної виборчої комісії про визнання бездіяльності Миколаївської обласної виборчої комісії щодо не передачі рішення Миколаївської обласної виборчої комісії у формі постанови (Постанова №44 від 07.10.2015 року) щодо затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року до дільничних виборчих комісій, утворених в межах Миколаївської області протиправною, та дії такими, що грубо порушують Конституцію України та Закон України "Про місцеві вибори"; зобов'язання Миколаївської обласної виборчої комісії передати усім дільничним виборчім комісіям, утворених в межах Миколаївської області копії Постанови Миколаївської обласної виборчої комісії №44 від 07.10.2015 року "Про затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року" з відповідними додатками для загального ознайомлення усіх виборців з текстом у приміщеннях виборчих дільниць підлягають частковому задоволенню.Судові витрати розподіляються відповідно до ч.9 ст.172, ст.94 КАС України.Керуючись Законом України Про місцеві вибори, ст. ст. 2, 6 - 11, 14, 71, 86, ч.2 ст. 162, 163, 172, 177 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати бездіяльність Миколаївської обласної виборчої комісії щодо не передачі рішення Миколаївської обласної виборчої комісії у формі постанови (Постанова №44 від 07.10.2015 року) щодо затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року до дільничних виборчих комісій, утворених в межах Миколаївської області протиправною.

Зобов'язати Миколаївську обласну виборчу комісію передати усім дільничним виборчім комісіям, у творених в межах Миколаївської області копії Постанови Миколаївської обласної виборчої комісії №44 від 07.10.2015 року "Про затвердження тексту виборчих бюлетенів з виборів депутатів Миколаївської обласної ради 25 жовтня 2015 року" з відповідними додатками для загального ознайомлення усіх виборців з текстом у приміщеннях виборчих дільниць.

В задоволені решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Миколаївської обласної виборчої комісії на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 974,40 грн. (дев'ятсот сімдесят чотири гривні сорок копійок) на рахунок: отримувач коштів - УДКСУ у м. Миколаєві (22030001), код отримував - 37992781, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, рах.№31217206784002, кбк - 22030001.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в дводенний строк з дня її проголошення.

Головуючийсуддя Г.В. Лебедєва

Суддя В.В. Біоносенко

Суддя Т.О. Гордієнко