Постанова № 52568222, 15.10.2015, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.10.2015
Номер справи
812/1368/15
Номер документу
52568222
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 жовтня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1368/15

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кисельової Є. О.,

при секретарі судового засідання Бутенко К. В.,

без участі сторін:

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Сватівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

01 вересня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Сватівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що ФОП ОСОБА_1 перебуває на спрощеній системі оподаткування та відноситься до 3 групи, відповідно до заяви про застосування спрощеної системи оподаткування з 01 січня 2012 року.

Встановлена відповідачу ставка єдиного податку складає 5% отриманого доходу, встановленої законом на 1 січня податкового року.

Сватівською ОДПІ ГУ ДФС Луганської області було проведено перевірки відповідача, за результатами яких складені акти перевірки, а саме:

-акт камеральної перевірки даних податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця від 18.03.2014 № 178/17/НОМЕР_1, яким встановлено неподання в строк до 11.02.2014 за 2013 рік податкової декларації;

-акт камеральної перевірки податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця від 02.10.2014 № 248/17/НОМЕР_1, яким встановлено неподання у строк до 11.05.2014 податкової декларації за І квартал 2014 року та неподання у строк до 11.08.2014 податкової декларації за півріччя 2014 року;

-акт камеральної перевірки податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця від 20.11.2014 № 511/17/НОМЕР_1, яким встановлено неподання у строк до 10.11.2014 податкової декларації за III квартали 2014 року;

-акт камеральної перевірки податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця від 26.03.2015 № 80/17/НОМЕР_1, яким встановлено неподання у строк до 09.02.2015 податкової декларації за 2014 рік.

-За результатами вказаних актів перевірки ОДПІ були прийняті наступні податкові повідомлення-рішення:

-№ НОМЕР_2 від 26.08.2014 (акт перевірки від 18.03.2014 № 178/17/НОМЕР_1), яким Відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями на суму 170 грн.;

-№ НОМЕР_3 від 05.11.2014 (акт перевірки від 02.10.2014 № 248/17/НОМЕР_1), яким збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями на суму 2040 грн.;

-№ НОМЕР_4 від 24.12.2014 (акт перевірки від 20.11.2014 № 511/17/НОМЕР_1), яким Відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями на суму 1020 грн.;

~ № НОМЕР_5 від 30.04.2015 (акт перевірки від 26.03.2015 № 80/17/НОМЕР_1), яким Відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями на суму 1020 гривень.

З метою стягнення податкового боргу Сватівською ОДПІ 22.01.2015 було направлено відповідачу податкову вимогу форми «Ф» за №1-17 від 22.01.2015.

Тому позивач просив стягнути з ФОП ОСОБА_1 заборгованість з єдиного податку у розмірі 63 568,62 грн.

Представник позивача у судове засідання не прибув, надав клопотання, яким просив розглянути справу без його участі.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, причини неявки суду не відомі.

Розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 14 Податкового кодексу України наведено перелік основних понять, які використовуються у Податковому кодексі України, зокрема:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до ст. 291 Податкового кодексу України 291.2. спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Відповідно до п. 293.3.1 ст. 293 ПКУ для третьої і четвертої груп платників єдиного податку:

1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;

2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Відповідно до п. 298.1.1 ст. 298 ПК України для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.

Зареєстровані в установленому законом порядку субєкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої - шостої груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

Згідно п. 293.1 293.2 ст.293 ПК України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

В судовому засіданні встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець 11.09.2006 та перебуває на обліку в Сватівській міжрайонній державній податковій інспекції (а. с. 34).

Відповідачем було подано заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та вибрано платником єдиного податку 3 групу ставки єдиного податку (а. с. 31).

Сватівською ОДПІ ГУ ДФС Луганської області було проведено перевірки відповідача, за результатами яких складені акти перевірки, а саме:

-акт камеральної перевірки даних податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця від 18.07.2014 № 178/17/НОМЕР_1, яким встановлено неподання в строк до 11.02.2014 за 2013 рік податкової декларації (а. с. 10-11).

-акт камеральної перевірки податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця від 02.10.2014 № 248/17/НОМЕР_1, яким встановлено неподання у строк до 11.05.2014 податкової декларації за І квартал 2014 року та неподання у строк до 11.08.2014 податкової декларації за півріччя 2014 року (а. с. 13-15).

-акт камеральної перевірки податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця від 20.11.2014 № 511/17/НОМЕР_1, яким встановлено неподання у строк до 10.11.2014 податкової декларації за III квартали 2014 року (а. с. 17-19).

-акт камеральної перевірки податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця від 26.03.2015 № 80/17/НОМЕР_1, яким встановлено неподання у строк до 09.02.2015 податкової декларації за 2014 рік (а. с. 21-23).

Дані акти перевірки були направлені засобами поштового звязку та повернуті ОДПІ через закінчення терміну зберігання (а. с. 12, 16, 20, 24).

За результатами вказаних актів перевірки ОДПІ були прийняті наступні податкові повідомлення-рішення:

-№ НОМЕР_2 від 26.08.2014 (акт перевірки від 18.03.2014 № 178/17/НОМЕР_1), яким Відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями на суму 170 грн. (а. с. 25);

-№ НОМЕР_3 від 05.11.2014 (акт перевірки від 02.10.2014 № 248/17/НОМЕР_1), яким збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями на суму 2040 грн. (а. с. 26);

-№ НОМЕР_4 від 24.12.2014 (акт перевірки від 20.11.2014 № 511/17/НОМЕР_1), яким Відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями на суму 1020 грн. (а. с. 27);

~ № НОМЕР_5 від 30.04.2015 (акт перевірки від 26.03.2015 № 80/17/НОМЕР_1), яким Відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними санкціями на суму 1020 грн. (а. с. 28).

Дані податкові повідомлення-рішення були направлені засобами поштового звязку та повернуті ОДПІ через закінчення терміну зберігання (а. с. 25, 26, 27, 28).

Відповідно до відомостей облікової картки відповідач має недоїмку зі сплати єдиного податку в розмірі 3 568,62 грн. (а. с. 38).

Відповідачу було направлено податкову вимогу від 22 січня 2015 року №1-17, конверт з даною вимогу повернуто з позначкою «за закінченням терміну зберігання».

Враховуючи те, що відповідач за час судового розгляду справи доказів, які б спростовували доводи позивача, суду не надав, у добровільному порядку податкову заборгованість з єдиного податку не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 14, 16, 20, 49, 54, 57, 87, 95, 202, 203, 285, 287 Податкового кодексу України, статтями 11, 71, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Сватівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ін. код НОМЕР_1) на користь Сватівської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області (ін.. код 39891037, отримувач УК у Сватівському районі /м. Сватове/18050400, код 37928384, банк отримувача ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 31412699700272) податковий борг по штрафних (фінансових) санкціях (штрафах) по єдиному податку у розмірі 3 568,62 (три тисячі пятсот шістдесят вісім грн. 62 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено та підписано 20 жовтня 2015 року.

Суддя ОСОБА_2