ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
21 жовтня 2015 рокум. Ужгород№ 807/154/14 Н/807/19/15Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Шешеня О.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 02.09.2014 року, постановленої в адміністративній справі №2а-812/10/0770 (№807/154/14), -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 02.09.2014 року, із скасуванням її, у помилковій частині "В решті позовних вимог відмовити" із її зміною у мотивуючих помилкових частинах і в частині помилково встановлених обставин, яку було постановлено в адміністративній справі №2а-812/10/0770 (№807/154/14) за позовом ОСОБА_1 до Міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання дій, бездіяльності - протиправними, якою позов ОСОБА_1 було задоволено частково.
Однак, подана заява не відповідає вимогам статті 248 Кодексу адміністративного судочинства України виходячи з наступного.
У відповідності до ч. 1 ст. 245 КАС України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Відповідно до ч. 2 ст. 248 КАС України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява про перегляд; 2) ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява; 4) обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час вирішення справи; 5) обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду; 6) перелік документів та інших матеріалів, які додаються.
Згідно до ч. 4 ст. 248 КАС України встановлено, що до заяви додається документ про сплату судового збору.
Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами і доповненнями внесеними Законом України від 16.07.2015 року №629-VIІІ) врегульовано правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Частиною 1 статті 4 вказаного Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами і доповненнями внесеними Законом України від 16.07.2015 року №629-VIІІ) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема: за подання до адміністративного суду - апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Як вбачається з поданої заяви, ОСОБА_1, як фізична особа просить про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 02.09.2014 року, із скасуванням її, у помилковій частині "В решті позовних вимог відмовити" із її зміною у мотивуючих помилкових частинах і в частині помилково встановлених обставин, яку було постановлено в адміністративній справі №2а-812/10/0770 (№807/154/14) за позовом ОСОБА_1 до Міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання дій, бездіяльності - протиправними, якою позов ОСОБА_1 було задоволено частково.
Згідно, до абз. 2 п.п.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становила 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а саме: 73,08 грн.
Отже, розмір необхідної до сплати ОСОБА_1, як фізичною особою суми судового збору за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами складає - 80,39 грн.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову) є наступними: призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом___(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа); Отримувач коштів УК у м. Ужгороді, 22030001; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38015610; Банк отримувача ГУ ДКСУ у Закарпатській області; Код банку отримувача (МФО) 812016; Рахунок отримувача: 31210206784002; Код класифікації доходів бюджету 22030001.
ОСОБА_1 в поданій заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставина просила суд відкрити провадження без сплати нею судового збору, у зв'язку з її вкрай скрутним майновим станом, оскільки, вона одинока, не має інших членів сім'ї з самостійним заробітком, Ужгородським міським центром зайнятості від 02.06.2013 року їй було припинено соціальні виплати по безробіттю, в неї наявні багатотисячні борги та вона відноситься до соціальних груп населення.
Однак, подане суду клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку із важким матеріальним становищем, суд вважає необґрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення. З поданих до суду матеріалів не вдається можливим встановити важке матеріальне становище та відсутність доходів у ОСОБА_1.
За таких обставин, суд вважає, що відсутні підстави передбачені ст. 88 КАС України для звільнення заявника від сплати судового збору за подання даної заяви.
Виходячи з вищевикладеного, ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 80,39 грн. за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Згідно до ч. 2 ст. 250 КАС України не пізніше наступного дня після надходження заяви до адміністративного суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 248 КАС України і вирішує питання про відкриття провадження за нововиявленими обставинами.
У відповідності до ч. 3 ст. 250 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.108, 248, 250 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Закарпатського окружного адміністративного суду від 02.09.2014 року, із скасуванням її, у помилковій частині "В решті позовних вимог відмовити" із її зміною у мотивуючих помилкових частинах і в частині помилково встановлених обставин, яку було постановлено в адміністративній справі №2а-812/10/0770 (№807/154/14) за позовом ОСОБА_1 до Міського відділу Державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції про визнання дій, бездіяльності - протиправними, якою позов ОСОБА_1 було задоволено частково залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в описовій частині даної ухвали, до 4 листопада 2015 року.
3. Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення заяви без руху у встановлені судом строки, заява буде повернута позивачеві.
4. Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя ОСОБА_2