Постанова № 52557131, 13.10.2015, Якимівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
13.10.2015
Номер справи
330/1802/15-п
Номер документу
52557131
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

iменем України

3/330/656/2015

Справа № 330/1802/15-п

"13" жовтня 2015 р. Суддя Якимівського районного суду Запорізької області Нестеренко Т.В., при секретарі Корнієнко М.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Приазовського національного природного парку Запорізької області відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює рибалкою «ФЛП «ОСОБА_2М.», мешкає за адресою:с. Атамань, вул. Свердлова, 12 Генічеського району Херсонської області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 91 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

23.09.2015 року о 14 годин 13 хвилин, громадянин ОСОБА_1 незаконно здійснював вилов лічинки хірономідій на човні без державного номеру з мотопомпою без державного номеру біля с. Радивонівка Якимівського району біля ДОЛ « Полярник». Даний факт є порушенням режимів території природно заповідного фонду України, а саме: є порушенням п.4.2.1.4.3 Положення « Про Приазовський НПП обз.7», п.3.2 « Положення про гідрологічний заказник Молочного лиману», п.3 Охоронного зобовязання № 442 від 12.04.2014 року, ст..18 обз.4, ст. 21, 64 «ё» Закону України « Про природно Заповідний фонд України», за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 91 КУпАП.

Внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства державі заподіяна шкода у вигляді незаконного запливу човна весельного на відстань 100 м в заповідну зону 52 х 1 х 52 гр. 00 хв., відповідно до Додатку 9 Постанови КМУ від 24 липня 2013 року за № 541.

Гр. ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що з порушенням він не згоден, незаконний вилов він не здійснював. Захисник гр. ОСОБА_1, юрист «ФЛП «ОСОБА_2М.», ОСОБА_3, в судовому засіданні зазначив, що 23.10.2015 року інспектором природно заповідного фонду Приазовського національного парку у відношенні гр..ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 001073 за ст.91 КУпАП. При викладанні суті правопорушення вказано на « ...вилов личинки хірономідій на човні без державного номеру... можна кваліфікувати як здійснення незаконної господарської діяльності... Вважає, що склад адміністративного правопорушення відсутній за наступними підставами: ОСОБА_1 є рибаком ПП ОСОБА_2, підприємства, яке здійснює науково-дослідні роботи - науково-дослідний лов за дозволом №0097/н на спеціальне використання водних біоресурсів від 26.01.2015 року, користувач - Інститут рибного господарства та екології моря. ПП ОСОБА_2 є співвиконавцем програми науково-дослідних робіт по вивченню та оцінці запасів водних біоресурсів, яка містить як місце проведення досліджень в тому числі Молочний лиман ( об'єкт - личинка комара з роду Chironomus та інші види водних гідро біонтів), про що складений договір «Про спільне виконання програм науково-дослідних робіт (ловів)». №6/15-П від 22.01.2015 року. Для реалізації мети науково-дослідною установою - Інститутом рибного господарства та екології моря (м. Бердянськ) укладено Договір про співпрацю з Приазовським національним природним парком від 14.06.2012 року, який є чинним і має на меті досягнення спільних інтересів, спрямованих на дослідження і відновлення природного середовища. Всі вище наведені факти свідчать про відсутність складу адміністративного правопорушення, яке передбачено ст.91 Кодексу України про адміністративні правопорушення і виключають будь яку відповідальність. Відповідно до ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених Законом. Таким чином, враховуючи вище наведене, керуючись ст.ст. 268, 247 КУпАП, гр.ОСОБА_1 та його захисник просили прийняти рішення (постанову) про закриття справи у зв'язку з відсутністю складу правопорушення.

В судовому засіданні директор Приазовського національного природного парку, ОСОБА_4 зазначив, що адміністративний матеріал у відношенні рибалки «ФЛП «ОСОБА_2М.», гр.. ОСОБА_1, як фізичної особи, складений за адміністративне правопорушення за ст. 91 КУпАП, за порушення правил охорони та використання територій та обєктів природно заповідного фонду. Також зазначив, що Молочний лиман як водно-болотне угіддя міжнародного значення та гідрологічний заказник загальнодержавного значення, що входить до природно-заповідного фонду України, включений до складу Приазовського національного природного парку, відповідно до Указу Президента України про створення парку від 10.02.2010 року. Молочний лиман розташований за схемою функціонального зонування в заповідній та рекреаційній зонах парку. Відповідно Закону України "Про ПЗФ України" від 1992 р. № 34 та Положення про Приазовський національний природний парк від 15.11.2010 року № 517, в заповідній зоні забороняється будь-яка господарська та інша діяльність. Згідно охоронного зобов'язання № 442 від 12.04.2011 року охорона заказника "Молочний лиман" покладена на Приазовський парк. Відповідно охоронного зобов'язання забороняється пересування по акваторії Молочного лиману будь-яких плавзасобів, крім державних природоохоронних органів та рятувальних служб, що передбачено ст.16 Зобов»язання та в'їзд на територію заказника всіх видів транспорту за винятком службового транспорту землевласників, державних природоохоронних, прикордонних, рятувальних служб при виконанні службових завдань, ст.22 Зобов»язання. Спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду визначається відповідно ст. 9-1 Закону України "Про ПЗФ України" та "Інструкції про застосування порядку установлення лімітів на використання природних ресурсів у межах території та об'єктів природно-заповідного фонду", відповідно до Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 27 від 24.01.2008 року. Вище названа Інструкція передбачає установлення лімітів на використання природних ресурсів у межах території та об'єктів ПЗФ за винятком водних живих ресурсів. Таким чином, використання водних живих ресурсів на Молочному лимані, відповідно до встановлення лімітів на використання у науково-дослідних цілях в тому числі, ст.1.2. вище названої Інструкції, забороняється відповідно існуючого природоохоронного законодавства України.

Судом встановлено, що відповідно до Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 13.08.2014 року за № 261 затверджено Проект організації території Приазовського національного природного парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об»єктів, на виконання ст.21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України». Молочний лиман як водно-болотне угіддя міжнародного значення та гідрологічний заказник загальнодержавного значення, що входить до природно-заповідного фонду України, включений до складу Приазовського національного природного парку, відповідно до Указу Президента України про створення парку від 10.02.2010 року. Молочний лиман розташований за схемою функціонального зонування в заповідній та рекреаційній зонах парку. 23.09.2015 року о 14.13 годині, гр. ОСОБА_1 незаконно здійснював вилов лічинки хірономідій на човні без державного номеру з мотопомпою без державного номеру біля с. Радивонівка Якимівського району біля ДОЛ «Полярник» в Молочному лимані, за схемою функціонального зонування в заповідній зоні парку.

Відповідно до ст. 7, ч.4 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», межі територій та обєктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та обєктів природно-заповідного фонду в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та обєктів природно-заповідного фонду.

Відповідно до ст. 8, ч.1, п.6 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», одним із основних засобів збереження територій та обєктів природно-заповідного фонду забезпечується шляхом здійснення державного та громадського контролю за додержанням режиму їх охорони та використання. Спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду визначається відповідно ст. 9-1 Закону України "Про природно-заповідний фонд України", Спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду здійснюється в межах ліміту та на підставі дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду. Перелік встановлених цим Законом видів використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду порядок їх використання визначаються режимом територій та об'єктів природно-заповідного фонду.

Відповідно до ст. 91 КУпАП, порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду, є здійснення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об'єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду. Де обєктивна сторона правопорушення виражена в діях. Порядок та умови користування заповідної території в залежності від її наукової та природної цінності визначаються в положенні про кожний окремо вид заповідника. Суб»єктами правопорушення можуть бути як посадові особи, так і громадяни.

Щодо заподіяння шкоди державі гр.. ОСОБА_1, у вигляді незаконного запливу човна весельного на відстань 100 м в заповідну зону 52 х 1 х 52 гр. 00 хв., внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, обчислення її розміру розраховується відповідно до Додатку 9 Постанови КМУ від 24 липня 2013 року за № 541 та в даному випадку складає 52 гривні 00 копійок.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши учасників процесу, суд встановив, що в діях гр.. ОСОБА_1 мається склад правопорушення, передбачений ст. 91 КпАП України, що достатньо повно підтверджується матеріалами адміністративної справи, а також поясненнями самого правопорушника.

На підставі викладеного, керуючись ст. 91, ст. 283-285, 308 ч.2 КпАП України, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, (ІДН: НОМЕР_1, паспорт серії МО 945640, виданий Генічеським РВ УМВС України в Херсонській області 26.09.2001 року) притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 91 КУпАП та піддати стягненню у вигляді адміністративного штрафу на користь держави в розмірі 153 грн. (одержувач - держбюджет Якимівського району, код ЄДРПОУ - 37997243, МФО банка - 813015, банк ГУДКУ у Запорізькій області, код - 21081100, розрахунковий рахунок - 31118106700016) без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Стягнути зі ОСОБА_1, (ІДН: НОМЕР_1, паспорт серії МО 945640, виданий Генічеським РВ УМВС України в Херсонській області 26.09.2001 року) спричинену ним матеріальну шкоду на суму 52 гривні 00 копійок (одержувач Радивонівська сільська рада, код ЄДРПОУ 37997243, МФО банку 813015, банк одержувача ГУДКСУ у Запорізькій області, р/р 33118331700027).

Роз'яснити правопорушнику, що відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати ним штрафу у 15-денний строк у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути зі ОСОБА_1, (ІДН: НОМЕР_1, паспорт серії МО 945640, виданий Генічеським РВ УМВС України в Херсонській області 26.09.2001 року) судовий збір на користь держави в розмірі 243,60 грн. (одержувач - держбюджет Якимівського району, код ЄДРПОУ - 37997243, МФО банка - 813015, код ЄДРПОУ суду 37429279 УДКСУ у Якимівському районі у Запорізькій області № доходного рахунку 31212206700016, код класифікації доходів бюджету 22030001).

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржене особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути винесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Запорізького апеляційного суду через Якимівський районний суд Запорізької області.

Суддя: Т.В. Нестеренко