Постанова № 52544883, 09.10.2015, Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
09.10.2015
Номер справи
742/3778/15-а
Номер документу
52544883
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 2-а/742/164/15

Єдиний унікальний № 742/3778/15-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2015 рокуПрилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:

головуючої - судді Білокур В.І.

при секретарі Сірій І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради до Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області про скасування постанови про стягнення виконавчого збору,

ВСТАНОВИВ :

Управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради до відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у Чернігівській області про визнання протиправними дій та скасування постанов, мотивуючи свої вимоги наступним.

На примусовому виконанні у відділі примусового виконання рішень УДВС ГУЮ в Чернігівській області перебуває виконавчий лист №2-а-2182/2011 виданий Прилуцьким міськрайонним судом Чернігівської області 30.08.2011 року про зобов»язання управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради здійснити нарахування та виплатити ОСОБА_1 щорічну допомогу на оздоровлення за 2009 рік у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат відповідно до ст.. 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень провадження з виконання вказаного виконавчого листа було відкрито, та надано УПСЗН строк для добровільного виконання рішення суду. Проте рішення суду боржником виконано тільки в частині проведення перерахунку допомоги, а в частині проведення виплати не виконано з підстав відсутності відповідного фінансування на виконання рішень суду, про що позивач неодноразово повідомляв відділ примусового виконання рішення суду управління ДВС Головного управління юстиції у Чернігівській області.

В судове засідання представник позивача не з»явився, але письмово управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради просили справу розглянути справу за відсутності його представника управління, позовні вимоги підтримали (а.с.20-21).

Представник відповідача просив розгляд справи проводити за його відсутності та надав заперечення проти позову

За зазначених обставин суд визнав можливим справу розглянути за відсутності представників сторін та, відповідно до ч.1ст.41 КАС України, без фіксування судового засідання звукозаписувальним технічним засобом.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до наступного висновку.

На виконання виконавчого листа№ 2-а-2182/11, виданого 30.08.2011 року Прилуцьким міськрайонним судом, головним державним виконавцем Петренком С.В. 21.04.2015 рокувідкрито виконавче провадження та зобов'язано боржника виконати рішення суду в строк до 28.04.2015 року (копія постанови про відкриття виконавчого провадження на а.с.17).

25.06.2015 року старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області ОСОБА_2 винесено постанову ВП № 31996967 про стягнення з управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради виконавчого збору у розмірі 2040, 00 грн. за невиконання рішення суду (копія постанови а.с.3).

Статтею 5 Закону України «Про виконавче провадження»встановлено, що вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України. Невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Відповідно дост. 25 Закону України «Про виконавче провадження»державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

Частинами 2, 3статті 11 Закону України «Про виконавче провадження»встановлено, що державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом. Державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цьогоЗакону, накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.

Згідно ч. 1ст. 27 цього Законуу разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною 2статті 25 цього Законудля самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.

У відповідності дост. 28 Закону України «Про виконавче провадження»у редакції, що діяла на час винесення оскаржуваної постанови, у разі невиконання боржником рішення майнового характеру у строк, встановлений частиною другоюстатті 25 цього Законудля самостійного його виконання, постановою державного виконавця з боржника стягується виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає стягненню чи поверненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувачу за виконавчим документом. У разі невиконання боржником у той самий строк рішення, за яким боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення,виконавчийзбірстягується в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з боржника - фізичної особи і в розмірі ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з боржника - юридичної особи. У зазначених розмірах виконавчий збір стягується з боржника також у разі повернення виконавчого документа без виконання за письмовою заявою стягувача та у разі виконання рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки та виконання боржником рішення після закінчення строку для самостійного його виконання, зокрема шляхом перерахування коштів безпосередньона рахунок стягувача. Постанова про стягнення виконавчого збору може бути оскаржена в десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом. Виконавчий збір стягується незалежно від вчинення державним виконавцемзаходівпримусовоговиконання, передбачених цим Законом.

Виконавчий збір не стягується за виконавчими документами про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів, накладення арештуна майно для забезпечення позовних вимог, стягнення виконавчогозбору,витрат,пов'язанихзорганізацією та проведенням виконавчих дій, штрафів, накладених відповідно до вимог цьогоЗакону, за виконавчими документами, які підлягають негайному виконанню, а також у разі перерахування коштів стягувачу у випадку, передбаченому частиною другоюстатті 27 цього Закону, та у разі виконання рішень у порядку, встановленомуЗаконом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень"

Постанова про стягнення виконавчого збору виноситься під час першого надходженнявиконавчогодокументадержавному виконавцю. Під час наступних пред'явлень до виконання виконавчого документа державному виконавцеві виконавчий збір стягується в частині, що не була стягнута під час попереднього виконання.

При цьому слід зазначити, що на час винесення постанови діяла нова редакція ч.1ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження», що не було враховано державним виконавцем.

Пунктом 3.7.1. Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженоїнаказом Міністерства юстиції України №512/5 від 02.04.2012 рокупередбачено, що постанова про стягнення виконавчого збору виноситься при першому надходженні виконавчого документа державному виконавцю на наступний день після завершення строку, наданого боржнику для самостійного виконання рішення. У постанові про стягнення виконавчого збору визначається розмір виконавчого збору, що підлягає стягненню, зазначений у частині першійстатті 28 Закону України «Про виконавче провадження». Примусове стягнення виконавчого збору здійснюється відповідно до вимог цього жЗакону.

У разі винесення постанови державним виконавцем про стягнення виконавчого збору у строки, визначені п.3.7.1 вищезазначеної Інструкції, застосуванню підлягали б положення редакції ч.1ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження», що діяла до прийняття змін у редакції Закону N 191-VIII від 12.02.2015 року, а отже виконавчий збір мав би стягуватись у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає виплаті, а саме 449,80 грн., що також не відповідає визначеному виконавчому збору у розмірі 2040,00 грн., відповідно до постанови від 14.09.2015 року .

Матеріали справи свідчать про те, що постанова про стягнення виконавчого збору ВП № 31996967 від 14.09.2015 року була винесена з порушенням строків, визначенихЗаконом України «Про виконавче провадження»та п.3.7.1 Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженоїнаказом Міністерства юстиції України №512/5 від 02.04.2012року.

З огляду на встановлене суд вважає, що позовні вимоги управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради підлягають задоволенню, а постанова головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області ОСОБА_2 про стягнення виконавчого збору ВП № 31996967 від 14.09.2015 року підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст.69-71,158-163,181, КАС України,Законом України "Про виконавче провадження", суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради - задовольнити.

Постановуголовного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області ОСОБА_2 від 14.09.2015 року серії ВП № 31996967 про стягнення з управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради виконавчого збору скасувати.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана доКиївського апеляційного адміністративного судучерез Прилуцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дняотримання копії постанови.

Головуючий суддя Білокур В.І.