ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОСОБА_1
справа № 753/18582/15-ц
провадження № 4-с/753/315/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення скарги без руху
та усунення недоліків
"02" жовтня 2015 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва ЛЕОНТЮК Л.К., розглянувши в місті ОСОБА_1 матеріали цивільної справи та перевіривши дотримання вимог ст. ст. 118-121 ЦПК України у справі за скаргою ОСОБА_2 на дії головного державного виконавця Мурихіна С.В. Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управлінння юстиції у м. Києві, -
ВСТАНОВИВ:
Представник скаржника ОСОБА_2, за довіреністю ОСОБА_3, звернулась до судузі скаргою на дії головного державного виконавця Мурихіна С.В. Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управлінння юстиції у м. Києві.
Матеріали цивільної справи надійшли до загальної канцелярії Дарницького районного суду м.Києва(м.Київ,вул.О.Кошиця,5-а) за вх№47103 від 30.09.2015року і передані судді для вирішення питання про відкриття провадження у справі у приміщенні суду ( по вул. Севастопольській, 14 ) 02 жовтня 2015 року за № 973 ,що підтверджується даними контрольного журналу.
Відповідно до п.3 постанови Пленуму ВСУ від 26 грудня 2003 № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», скарги мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями Цивільного процесуального кодексу України.
Скарга повинна бути залишена без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК України.
Згідно ст. 383 ЦПК України, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Статтею 385 ЦПК України передбачено, що скаргу може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Згідно пункту 2.12.1 Інструкції з організації примусового виконання рішень визначає, що за бажанням сторони виконавчого провадження (її представника) ознайомитись із матеріалами виконавчого провадження в інший час виконавче провадження надається їй для ознайомлення на підставі письмової заяви, в якій зазначаються бажана дата та час ознайомлення, за резолюцією начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.
Так зі скарги вбачається, що 16.09.2015 року ОСОБА_3 ознайомилась з матеріалами виконавчого провадження, однак до суду не надано копії письмової заяви з якою представник до органів виконавчої служби про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження.
Відповідно до частини 2 статті 387 ЦПК України у разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу державної виконавчої служби задовольнити вимогу заявника та усунути порушення або іншим шляхом поновлює його порушені права чи свободи.
В резолютивній частині скарги заявник просить суд скасувати постанову про призначення експерта, та заборонити державному виконавцю вчиняти дії , проте в разі звернення до суду в порядку ст. 383 ЦПК України заявник має право ставити вимогу щодо визнання дій чи бездіяльності державного виконавця неправомірними чи скасування відповідної постанови, а не зобовязання вчиняти дії та забороняти вчиняти певні дії.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про виконавче провадження», учасниками виконавчого провадження є, крім державного виконавця, сторони (стягувач і боржник), представники сторін, прокурор (який бере участь у виконавчому провадженні у випадку здійснення представництва інтересів громадянина або держави в суді та у випадку відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого документа за його заявою), експерти, спеціалісти, перекладачі, суб'єкти оціночної діяльності - суб'єкти господарювання. Для проведення виконавчих дій державний виконавець за необхідності залучає понятих, працівників органів внутрішніх справ, представників органів опіки та піклування, інших органів та установ у порядку, встановленому цим Законом.
Заявником не чітко визначено коло осіб, які беруть участь у справі та їх процесуальний статус, та не надано копії скарги та доданих для неї матеріалів, для направлення іншим учасникам судового процесу.
Зокрема, розгляд скарг проводиться відповідно до розділу VII ЦПК України «Судовий контроль за виконанням судових рішень», відповідно до якого до осіб, які беруть участь у розгляді скарги відноситься заявник, суб'єкт оскарження та заінтересовані особи.
Відповідно до положень статті 386 ЦПК України, суб'єктом оскарження є державний виконавець або інша посадова особа ДВС, рішення, дія чи бездіяльність якої оскаржуються. Посадовою особою, до компетенції якої належить вирішення питання про усунення порушення прав чи свобод заявника, є державний виконавець, у провадженні якого перебуває той виконавчий документ, під час проведення виконавчих дій щодо якого відбулось порушення прав чи свобод заявника. У тому випадку коли виконавчий документ не перебуває у провадженні певного державного виконавця, належним суб'єктом оскарження є начальник того відділу державної виконавчої служби, у провадженні якого перебував виконавчий документ.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про державну виконавчу службу», державний виконавець є представником влади і здійснює примусове виконання судових рішень, постановлених іменем України, та рішень інших органів (посадових осіб), виконання яких покладено на державну виконавчу службу, у порядку, передбаченому законом.
Разом з тим представник скаржника позивач в прохальній частині скарги просить витребувати з Відділу примусового виконання рішень Управління ДВС ГУЮ в м. Києві матеріали ВП № 39473874, однак відповідно до ч. 1 ст. 137 ЦПК України : у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази.
З матеріалів скарги не вбачається, що скаржник чи його представник зверталися до Відділу примусового виконання рішень Управління ДВС ГУЮ в м. Києві про надання їм копії матеріалів виконавчого провадження.
Зазначені недоліки перешкоджають проведенню належної підготовки справи до відкриття провадження у справі і є підставою для залишення скарги без руху.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_2 на дії головного державного виконавця Мурихіна С.В. Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управлінння юстиції у м. Києві залишити без руху.
Строк для усунення недоліків не може перевищувати пяти днів з дня отримання даної ухвали.
Розяснити скаржнику, що у випадку не виконання вимог даної ухвали в строк, заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Л.К. ЛЕОНТЮК