Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/1147/15-ц
Провадження № 2/376/551/2015
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" червня 2015 р. Сквирський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Коваленка О.М.,
при секретарі Шумак Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сквира Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 соціального зазисту населення Сквирської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення боргу, -
встановив:
Перший засутник ОСОБА_1 соціального зазисту населення Сквирської районної державної адміністрації ОСОБА_3 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в обгрунтування якого вказав, що 13.09.2011 року відповідачка звернуласьдо ОСОБА_1 з заявою про призначення допомоги у звязку з вагітністю та пологами відповідно до ЗУ Про державну допомогу сімям з дітьми». Рішенням про призначення допомоги від 15.09.2011 року ОСОБА_2 було призначено допомогу з 01.08.2011 року по 31.08.2011 року у розмірі 1005,24 грн.
27.02.2012 року ОСОБА_2 знову звернулась до ОСОБА_1 з заявою про призначення їй допомоги при народженні третьої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до ЗУ «Про державну допомогу сімям з дітьми». В заяві про призначення всіх видів соціальної допомоги відповідачка зобовязувалась повідомити про обставини, що можуть вплинути на виплату допомоги. Відповідно до рішення про призначення допомоги сімям з дітьми від 30.03.2012 року відповідачці було призначено одноразову допомогу при народженні дитини в розмірі 8320 грн. з 01.09.2011 року по 30.09.2011 року, щомісячну допомогу при народженні дитини з 01.10.2011 року по 30.09.2015 року в розмірі 866,67 грн. та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 27.02.2012 року по 29.09.2014 року в розмірі 130 грн. оскільки, старша дитина відповідачки неповнолітній ОСОБА_5 віталійович зареєстрований, проживає та знаходиться на повному забезпеченні свого батька ОСОБА_5 віталія Петровича в с. Верблюжка Новгородківського району Кіровоградської області, ОСОБА_6 було призначено допомогу в розмірі, що передбачений при народженні другої дитини відповідно до Постанови КМУ від 27.12.2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми».
06.08.2011 року державним соціальним інспектором Управління відповідно до покладених на нього обовязків та Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора було проведено акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні відповідачкою дитини кучер ОСОБА_7. В ході обстеження державним соціальним інспектором було встановлено, що дана допомога використана не за призначенням. Крім того, ОСОБА_2 систематично зловживає алкоголем та проживає окремо зі співмешканцем з 16.06.2012 року. Доньку відповідачки ОСОБА_4 виховує бабуся ОСОБА_8.
Розпорядженням начальника ОСОБА_1 від 07.08.2012 року ОСОБА_2 відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми», п. 13,23 Постанови КМУ від 27.12.2001 року № 1751«Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми» припинено виплату допомоги при народженні дитини та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.07.2012 року. В звязку з тим, що ОСОБА_2 разом зі своїм чоловіком проживають окремо від своєї дитини ОСОБА_4 з 16.06.2012 року та не займаються її вихованням, виплату допомоги припинено з 01.07.2012 року з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
В заяві про призначення допомоги від 27.02.2012 року відповідачка зобовязувалась повідомити управління про обставини, що можуть вплинути на виплату допомоги. Відповідачка вчасно не повідомила ОСОБА_1 про вищезазначені обставини, в звязку з чим виникла переплата в сумі 996,67 грн.
Отриману допомогу при народженні дитини за період з 01.07.2012 року по 31.07.2012 року в сумі 866,67 грн. та допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 01.07.2012 року по 31.07.2012 року в вумі 130 грн. необхідно повернути на рахунок ОСОБА_1. Відповідачку неодноразово було повідомлено про розмір надміру виплачених їй коштів та зобовязано повернути їх на рахунок управління, однак відповідачка станом на 26.05.2015 року так і не внесла кошти на рахунок управління.
Представник позивача просить суд стягнути з ОСОБА_2, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 переплату допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 996,67 грн. на користь ОСОБА_1 соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації на р/р 35419010004874, код 03193732, МФО 821018, банк отримувач УДК в Київській області, КФК 090303, КВК 15, КЕКВ2730 в розмірі 130 грн. та на р/р 35411007004874, код 03193732, МФО 821018, банк отримувач УДК в Київській області, КФК 090304, КВК15, КЕКВ2730 в розмірі 866,67 грн.
Представник позивача ОСОБА_1 соціального зазисту населення Сквирської районної державної адміністраціїборисенко К.С. у судове засідання не зявилася, звернулася до суду з письмовою заявою, в якій просить ухвалити рішення в її відсутності, позов підтримує та не заперечує проти заочного розгляду справи (а.с.35 ).
Відповідачка ОСОБА_9 в судове засідання не зявилась, причин неявки суду не повідомила, про час, місце та дату розгляду справи належним чином повідомлена, про що свідчить поштове повідомлення (а.с. 32,34).
На підставі ст. 225 ЦПК України судом постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що 13.09.2011 року відповідачка ОСОБА_2 звернулась до позивача з заявою про призначення допомоги в зязку з вагітністю та пологами № 662 (а.с.9).
Рішенням про призначення допомоги сімям з дітьми від 15.09.2011 року позивачем було призначено допомогу відповідачці з 01.08.2011 року по 31.08.2011 року у розмірі 1005,24 грн. (копія рішення а.с. 15).
27.02.2012 року ОСОБА_2 знов звернулась до позивача з питанням призначення допомоги при народженні третьої дитини ОСОБА_4, 29.09.2011 року, про що свідчить її заява про призначення всіх видів соціальної допоги № 611 (а.с.16).
Батьками ОСОБА_4, 29 вересня 2011 року є відповідачка ОСОБА_2 та ОСОБА_10, про що свідчить копія свідоцтва про народження Серія І-ОК № 202903 (а.с. 19) та копія Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження для виплат допомоги у звязку з народженням дитини (а.с.17).
З копії акту перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини ОСОБА_11 від 06 серпня 2012 року вбачається, що державним соціальним інспектором Ульяновим В.В. в присутності матері та сестри заявниці було проведено обстеження цільового використання допомоги при народженні дитини та встанвлено, що допомога використовується не за призначенням. Дитина проживає з бабусею, мати проживає окремо, вихованням дитини не займається, зловживає алкоголем (а.с.26). Керівництвом позивача було припинено виплати відповідачці у звязку з неналежним використання, про що свідчить рішення від 07.08.2012 року (а.с.27).
Відповідно до вимог ст. 11 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» від 21.11.1992 року виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем
допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання
дитини.
Статтею 22 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» від 21.11.1992 року передбачено, що одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну
всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок
зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із
свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у
складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату
державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом. Органи, що призначають і здійснюють виплату державної
допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.
Згідно з п. 46 Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2001 року № 1751 особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з
дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення
виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний строк повідомити про
це органи соціального захисту населення. Виплата допомоги припиняється за рішенням органу, що призначає та виплачує цю допомогу з місяця, що настає після
місяця, у якому виникли такі обставини.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідачка ОСОБА_2 в порушення вимог Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2001 року № 1751 не належним чином виконувала обовязки щодо отримання матеріальної державної допомоги на дитину ОСОБА_12, що призвело до заборгованості відповідачки перед державою, в особі позивача у розмірі 996,67 грн., які підлягають стягнення з відповідачки на користь позивача.
Керуючись ст.10,60,131,212-215,218, 224-228 ЦПК України,
ст.ст.11,22 Закону України«Про державну допомогу сімям з дітьми» від 21.11.1992 року , п.46 Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2001 року № 1751, суд, -
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 соціального зазисту населення Сквирської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення боргу задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 переплату допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 996,67 грн. на користь ОСОБА_1 соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації на р/р 35419010004874, код 03193732, МФО 821018, банк отримувач УДК в Київській області, КФК 090303, КВК 15, КЕКВ2730 в розмірі 130 грн. та на р/р 35411007004874, код 03193732, МФО 821018, банк отримувач УДК в Київській області, КФК 090304, КВК15, КЕКВ2730 в розмірі 866,67 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
:Суддя:ОСОБА_13