8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 жовтня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1334/15
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Борзаниці С.В.,
при секретарі Ждановій Г.Є.
за участю сторін:
Прокурора: Постельги І.В.,
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Сєвєродонецьку адміністративну справу за позовом заступника прокурора міста Сєвєродонецька Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області до Товариства з додатковою відповідальністю Сєвєродонецький завод хімічного нестандартизованого обладнання про стягнення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 2138854,20 грн.,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов заступника прокурора міста Сєвєродонецька Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області до Товариства з додатковою відповідальністю Сєвєродонецький завод хімічного нестандартизованого обладнання про стягнення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 2138854,20 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ТДВ «Сєвєродонецький завод хімічного нестандартного обладнання» зареєстроване виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради 08.07.1996 за реєстраційним номером № 13831200000000129, до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відповідач внесений 08.07.1996 з присвоєнням ідентифікаційного коду 04643841, про що видана довідка від 21.10.2014 за № 19479723. Відповідач взятий на облік платників єдиного внеску в ДПІ в м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС.
Зв період часу з березня 2014 року по травень 2015 року за відповідачем утворилась заборгованість зі сплати єдиного внеску у сумі 2138854,20 грн., з яких:
-звіт за березень 2014 126345,52 грн.,
-звіт за квітень 2014 123621,95 грн.,
-звіт за травень 2014 126048,47 грн.,
-звіт за червень 2014 123122,01 грн.,
-звіт за липень 2014 114150,33 грн.,
-звіт за вересень 2014 94437,77 грн.,
-звіт за жовтень 2014 96385,18 грн.,
-звіт за листопад 2014 164313,98 грн.,
-звіт за грудень 2014 165689,84 грн.,
-звіт за січень 2015 165057,79 грн.,
-звіт за лютий 2015 165671,91 грн.,
-звіт за березень 2015 167598,51 грн.,
-звіт за квітень 2015 174935,39 грн.,
-звіт за травень 2015 162247,21 грн.
В цілому за період з березня 2014 травень 2015 відповідачу нараховано 1969625,86 грн.
Зв несвоєчасну сплату єдиного внеску на відповідача накладено штраф у розмірі 69916,74 грн., з яких:
-23187,03 грн., згідно рішення ДПІ № 60/12-14-17-08/21 від 05.03.2014;
- 23734,23 грн., згідно рішення ДПІ № 166/12-14-17-03/21 від 28.04.2014;
-22995,48 грн., згідно рішення ДПІ № НОМЕР_1 від 11.06.2014,
та пені усумі 99311,60 грн.
Таким чином, сума заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період березень 2014 травень 2015 складає 2138854,20 грн., з яких: 1969625,86 грн. (недоїмка), 69916,74 грн. (штрафні санкції), 99311,60 грн. (пеня).
У звязку з цим просив стягнути заборгованість з відповідача.
Прокурор в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив суд позов задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив суд задовольнити позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, повідомлявся належним чином, надав клопотання, в якому зазначив, що позовні вимоги визнає в повному обсязі, та просив визначити спосіб стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску у розмірі 2138 854. 20 грн. шляхом розстрочення боргу рівними частинами на три роки (36 місяців) урозмірі 59415.00 грн. щомісячно згідно графіку. В обгрунтування клопотання відповідач зазначив, що на цей час підприємство знаходиться у скрутному фінансовому становищі, що підтверджується балансом на перше півріччя 2015 року. Згідно з довідкою з обслуговуючого банку відовідача, поточні рахунки знаходяться під арештом та на них відсутні грошові кошти. Виконання рішення суду у повному обсязі може призвести до припинення здійснення господарської діяльності підприємства та його подальшого банкрутства. Також зазначив, що на даний момент на підприємстві працює більше 300 осіб, які у разі банкрутства підприємства залишаться без роботи. Також зазначив. Що у відповідача є реальна можливість сплатити заборгованість рівними частинами протягом 3 років.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до наступного.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено в судовому засіданні, ТДВ «Сєвєродонецький завод хімічного нестандартного обладнання» зареєстроване виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради 08.07.1996 за реєстраційним номером № 13831200000000129, до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відповідач внесений 08.07.1996 з присвоєнням ідентифікаційного коду 04643841, про що видана довідка від 21.10.2014 за № 19479723 (а.с.9). Відповідач взятий на облік платників єдиного внеску в ДПІ в м. Сєвєродонецьку ГУ ДФС (а.с.11).
Зв період часу з березня 2014 року по травень 2015 року за відповідачем утворилась заборгованість зі сплати єдиного внеску у сумі 2138854,20 грн., з яких:
-звіт за березень 2014 126345,52 грн.(а.с.39-40),
-звіт за квітень 2014 123621,95 грн.(а.с.37-38),
-звіт за травень 2014 126048,47 грн. (а.с.35-36),
-звіт за червень 2014 123122,01 грн.(а.с.33-34),
-звіт за липень 2014 114150,33 грн.(а.с.31-32),
-звіт за вересень 2014 94437,77 грн.(а.с.29-30),
-звіт за жовтень 2014 96385,18 грн.,(а.с.27-28),
-звіт за листопад 2014 164313,98 грн.,(а.с.25-26),
-звіт за грудень 2014 165689,84 грн.,(а.с.23-24),
-звіт за січень 2015 165057,79 грн.,(а.с.21-22),
-звіт за лютий 2015 165671,91 грн.,(а.с.19-20),
-звіт за березень 2015 167598,51 грн.,(а.с.17-18),
-звіт за квітень 2015 174935,39 грн.,(а.с.15-16),
-звіт за травень 2015 162247,21 грн.(а.с.13-14),
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Підпунктами 19.1.1, 19.1.2 пункту 19.1 статті 19 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів та контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
З 01.01.2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (далі - Закон № 2464).
Відповідно до частини другої статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
У відповідності до частини восьмої статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно з частиною дванадцятою статті 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
На підставі пункту сьомого частини першої статті 13 Закону № 2464 органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Частиною четвертою статті 25 Закону № 2464 передбачено, що орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється.
Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за погодженням із фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Згідно п. 10, ч. 2 п. 11 ст. 25 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску акладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Зв несвоєчасну сплату єдиного внеску на відповідача накладено штраф у розмірі 69916,74 грн., з яких:
-23187,03 грн., згідно рішення ДПІ № 60/12-14-17-08/21 від 05.03.2014 (а.с.43);
- 23734,23 грн., згідно рішення ДПІ № 166/12-14-17-03/21 від 28.04.2014;(а.с.42);
-22995,48 грн., згідно рішення ДПІ № НОМЕР_1 від 11.06.2014,(а.с.41).
Та пені усумі 99311,60 грн.
У зв'язку з тим, що сума страхових внесків не була сплачена, згідно з частиною четвертою статті 25 Закону № 2464 позивачем 25.03.2014 було винесено податкову вимогу форми «Ю» № 148-25, яку було отримано уповноваженим представником відповідача (а.с.12).Відповідач мав сплатити заборгованість у 10-денний термін, однак, борг не сплатив.
Таким чином, відповідач має борг перед позивачем, що підтверджується розрахунком податкового боргу зі сплати єдиного внеску у сумі 2138854,20 грн., та зворотнім боком облікової картки (а.с.44-47).
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що необхідно задовольнити.
Щодо клопотання відповідача про встановлення способу виконання рішення шляхом розстрочення платежу суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 259 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Згідно з положеннями статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.
Суд не знаходить підстав для встановлення способу виконання рішення шляхом розстрочення платежу з огляду на те, що посилання на тяжке фінансове становище, як на підставу для розстрочення виконання судового рішення, не є винятковою обставиною у розумінні статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачем не доведено суду відсутність коштів на рахунках підприємства, яке б унеможливлювало виконання рішення суду.
Також суд вважає за необхідне зазначити, що підприємство повинно навести економічне обґрунтування, яке б свідчило про можливість погашення зазначеного боргу внаслідок застосування режиму відстрочення та розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління чи збутом боржника. Вказане економічне обґрунтування відповідачем не надано.
Доказів наявності інших обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, суду не надано.
За таких обставин суд не знаходить підстав для встановлення способу виконання судового рішення шляхом розстрочення платежу.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор на момент подачі позовної заяви звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов заступника прокурора міста Сєвєродонецька Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області до Товариства з додатковою відповідальністю Сєвєродонецький завод хімічного нестандартизованого обладнання про стягнення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у розмірі 2138854,20 грн. задовольнити повністю.
Стягнути на користь держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганської області з Товариства з додатковою відповідальністю «Сєвєродонецький завод нестандартизованого обладнання» заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період березень 2014 травень 2015 року в розмірі 2138854,20 грн. (два мільйони сто тридцять вісім тисяч вісімсот п'ятдесят чотири грн. 20 коп.) на р/р № 37196201001214, код платежу 71010000, банк ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, отримувач УДК у м. Сєвєродонецьку, код отримувача 37944909.
В задоволенні заяви про визначення способу стягнення заборгованості з єдиного соціального внеску у розмірі 2138 854, 20 грн. шляхом розстрочення боргу рівними частинами на три роки (36 місяців) урозмірі 59415.00 грн. щомісячно згідно графіку відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя ОСОБА_2