Постанова № 52514554, 15.09.2015, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2015
Номер справи
808/4526/15
Номер документу
52514554
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2015 року (15 год. 45 хв.)Справа № 808/4526/15 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Р.В. Сацького,

при секретарі судового засідання А.С. Ярошенко,

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_2

від відповідача: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя адміністративну справу

за позовною заявою: Приватного підприємства «Альфа-Стар»

до: Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області

про: скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного підприємства «Альфа-Стар» (далі по тексту позивач, ПП «Альфа-Стар») до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі по тексту відповідач), в якій позивач просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області№ НОМЕР_1 від 06.07.2015 про сплату податкового зобов'язання з орендної плати за землю в сумі 633221,79 грн. і штрафних санкцій в сумі 158305,46 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що з прийнятим податковим повідомленням - рішенням № НОМЕР_1 від 06.07.2015 підприємство не згодне та вважає таке податкове повідомлення - рішення незаконним.

Висновок Відповідача в Акті перевірки про використанняземельної ділянки не за цільовимпризначенням є безпідставним, відповідно до Статуту ПП «Альфа-Стар» діяльність підприємства безпосередньо пов'язана із функціональним призначенням земельної ділянки - землі оздоровчого та рекреаційного призначення. Зазначає що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов, передбачених договором оренди землі або законом. Договір оренди переглядався тільки у 2009 році, та 2010 році і був змінений розмір орендної плати. Будь-яких інших пропозицій про внесення змін до договору оренди землі не надходило.

Позивач вважає прийняте податкове повідомлення - рішення протиправним та просить його скасувати.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, на задоволенні позовних вимог наполягав в повному обсязі з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, із тих підстав, що перевіряючими правомірно зроблено висновок про те що, надана в оренду земельна ділянка, фактично використовувалась для здавання в найм (оренду) приміщень існуючих будівель та відповідно платником було не додержано функціональне використання, оскільки земля використовувалась для комерційного використання та відповідно занижено базу оподаткування, а тому прийняте за наслідком перевірки контролюючим органом податкове повідомлення рішення № НОМЕР_1 від 06.07.2015 про сплату податкового зобов'язання з орендної плати за землю в сумі 633221,79 грн. і штрафних санкцій в сумі 158305,46 грн є таким що прийняте на підставі та в межах законодавства України.

Просив відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. До матеріалів справи долучив письмові заперечення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, суд встановив наступне.

Відповідно до Рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 27.11.2003 № 403/21 та рішення Запорізької міської ради від 28.01.2004 № 26 укладений договір оренди землі. Згідно Пункту 1 цього договору орендар ПАТ «Альфа-Стар» приймає в строкове платне користування земельну ділянку для розташування спортивно-рекреаційного комплексу, який знаходиться за адресо - м. Запоріжжя, вул. Луначарського,15.

Відповідно п.2 договору оренди землі в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,8000га.

Відповідно до п.5 договору оренди землі грошова оцінка земельної ділянки складає 471840,00грн. в цінах 2002 року.

Відповідно до п. 8 договору оренди землі договір укладено строком на десять років.

На підставі підпункту п.п.78.1.11 п. 78.1 ст.78 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ згідно наказу Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області на перевірку №261 від 20.05.2015 проведено невиїзну документальну перевірку ПП «Альфа-Стар» з питання дотримання вимог податкового законодавства з плати за землю за період з 01.01.2011 по 22.04.2015 по земельній ділянці площею 0,8000га, розташованій за адресою - м. Запоріжжя, вул. Луначарського.

За результатами перевірки складено Акт невиїзної документальної перевірки №1789/08-27-15-01/32292033 від 15.06 2015.

Як зазначено в Акті перевірки, перевіркою встановлені порушення вимог розділу 07 Наказу № 548, до пункту 1.4. Порядку №18/15/21/11 та ст. 271 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (із змінами та доповненнями), що призвело до заниження суми орендної плати за землю та несплати до бюджету суми податкового зобов'язання ПП «Альфа-Стар» по орендної плати за землю, у розмірі 924745.60 грн., а саме: за 2011 рік 194 282,01 грн., за 2012 рік 194 282,01 грн., за 2013 рік 194 282,01 грн., за 2014 рік 234 576,49 грн., за період 01.01.15 - 22.04.15 107 323,08 грн..

На підставі акту перевірки відповідачем відносно приватного підприємства «Альфа-Стар» прийнято податкове повідомлення-рішення від 06.07.2015 № НОМЕР_1 про сплату податкового зобов'язання з орендної плати за землю в сумі 633221,79 грн. і штрафних санкцій в сумі 158305,46 грн..

Судом встановлено та як зазначено в Акті перевірки, що в перевіряємому періоді з 01.01.2011 по 22.04.2015 підприємство використовувало земельну ділянку на території м. Запоріжжя по вул. Луначарського, 15, загальною площею 0,8000 га згідно договору оренди землі який зареєстрований у Державному реєстрі земель, запис вчинено від 18.06.2004 № 1067.

Судом встановлено, що приміщення за адресою по вулиці Луначарського, 15, надавалось в оренду фізичним особам-підприємцям, а саме:

-ФОП ОСОБА_6 в особі підприємця приймає в тимчасове користування відповідно до Договору оренди об'єкта нерухомості №04 від 01.06.2011 нежитлові приміщення літ А-2 підвал 180,4кв.м перший поверх 213,6кв.м (84,1 кв.м- торгівельна площа); другий поверх -173,4 кв.м; літ. Б-7,2 кв.м, літ.Д-10,4кв.м, літ.Е-10,3кв.м., літ.Ж-10,3 кв.м., літ.З- 10,3кв.м., літ.И-10,2 кв.м., літ.К-10,2 кв.м., літ.М1-154,4кв.м., літ.О-35,8кв.м., літ.П-4,0кв.м., літ.Р- 34,7кв.м., літ. С-2-98,9кв.м., загальною площею 964,1 кв.м, згідно плану який додається до цього договору. Договір дійсний до 31.05.2012;

- ФОП ОСОБА_6, в особі підприємця приймає в тимчасове користування відповідно до Договору оренди об'єкта нерухомості №05 від 31.08.2012 нежитлові приміщення літ А-2 підвал 180,4кв.м перший поверх 213,6кв.м (84,1 кв.м- торгівельна площа); другий поверх -173,4 кв.м; літ. Б-7,2 кв.м, літ Д-10,4кв.м, літ Е-10,3кв.м., літ.Ж-10,3кв.м, літ.З - 10,3кв.м., літ.И-10,2кв.м., літ.К-10,2кв.м., літ.МІ-154,4кв.м., літ.О-35,8кв.м., літ.П-4,0кв м., літ.Р- 34,7кв.м., літ. С-2-98,9кв.м., загальною площею 964,1 кв.м, згідно плану який додається до цього договору. Договір дійсний до 31.08.2013;

-ФОП ОСОБА_7 в особі підприємця приймає в тимчасове користування відповідно до Договору оренди об'єкта нерухомості №18/04 на оренду нежитлові приміщення літ А-2 т.ч. підвал літ. С-2 готель, літ П убиральня; будівля кухні літ. О, будівля сауни літ. МІ, будівля кафе літ.Д, будівля кафе літ.К, будівля кафе літ. Ж, будівля кафе літ.Е, будівля кафе літ.З, будівля кафе літ.И, приміщення чергового літ. Б, кіоск літ.В, будівля готелю літ.Р загальною площею 969,1 кв.м, згідно плану який додається до цього договору. Договір дійсний до 18.03.2017.

У податкових деклараціях 2011 та 2012 роки ПП «Альфа-Стар», самостійно визначено код виду економічної діяльності за яким використовувалась надана в оренду земельна ділянка - КВЕД 70.20.0 (відповідно КВЕД ДК 009:2005) - Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

У податкових деклараціях 2013 та 2015 роки ПП «Альфа-Стар», самостійно визначено код виду економічної діяльності за яким використовувалась надана в оренду земельна ділянка - КВЕД 68.20.0 (відповідно КВЕД ДК 009:2010) - Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Відповідно до КВЕД цей підклас включає: здавання в оренду власної житлової та нежитлової нерухомості, здавання в оренду земельних ділянок, діяльність ринків, здавання в суборенду житлової та нежитлової нерухомості, земельних ділянок.

Статтею 18 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 № 1378-1V визначений порядок проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, зокрема нормативна грошова оцінка земельних ділянок, проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Згідно п.5 ст.201.5 Земельного кодексу України, грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Одним з множників у формулі, за якою визначається нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів відповідно до пункту 3.3 названого Порядку, є Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки.

Коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), враховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.

Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 N 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.98 за N 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.

Згідно з додатком 3 до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженої наказом Держкомстату України від 05.11.98 № 377 (зареєстровано в Мін'юсті України 14.12.98 за № 788/3228), діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування; діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування; обслуговування напоями і надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна віднесено до видів економічної діяльності на землях, що використовуються в комерційних цілях.

Якщо підприємств за Класифікацію видів економічної діяльності (КВЕД) здійснює діяльність відповідно до коду виду діяльності, який визначений у додатку 3 до Інструкції № 377, то до земельних ділянок такого підприємства застосовуватиметься коефіцієнт функціонального використання 2,5 (як для земель комерційного призначення).

Судом встановлено, що відповідно до довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 17.03.2009 №К-14/1 на 2009 рік зазначений коефіцієнт функціонального використання 0,5 розташування спортивно-рекреаційного комплексу - землі оздоровчого та рекреаційного призначення. Водночас згідно плану договору оренди нерухомого майна жодного спортивної споруди не виявлено. Надана в оренду земельна ділянка, фактично використовувалась для здавання в найм (оренду) приміщень існуючих будівель та відповідно платником було не додержано функціональне використання, оскільки земля використовувалась для комерційного використання та відповідно занижено базу оподаткування.

Податковим органом під час проведення перевірки встановлено додержання платником податків цільового призначення земельної ділянки (тобто встановлені законодавством і конкретизовані відповідним органом влади допустимі межі використання земельної ділянки її власником або користувачем) та встановлено недодержання підприємством функціонального використання (тобто вид економічної діяльності, для якого використовується ділянка) цієї земельної ділянки.

Слід зазначити на ту обставину, що наданням підприємством відділу Держкомзему у м. Запоріжжя неповної інформації щодо фактично здійснюваного виду господарської діяльності та функціонального використання наданої в оренду земельної ділянки, ПП «Альфа-Стар», отримало довідку про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 15.12.2014 №10296/05/03 на 2014 рік, із коефіцієнтом функціонального використання 0,5, в результаті чого має місце заниження податкових зобов'язань по платі за землю, чим порушено розділ 07 Наказу № 548, до пункту 1.4. Порядку №18/15/21/11 та ст. 271 податкового кодексу України щодо заниження бази оподаткування з плати за землю.

У період з 2012 року по 2014 рік нормативна грошова оцінка земель населених пунктів, яка проведена за вихідними даними станом на 01.04.96, та грошова оцінка сільськогосподарських угідь, яка проведена станом на 01.07.95, та проведеної станом на 01.01.97 підлягає індексації станом на 01.01.2011 на коефіцієнт 3,2, який визначається виходячи з добутку коефіцієнтів індексації за 1996 рік - 1,703, за 1997 рік - 1,059, за 1998 рік - 1,006, за 1999 рік - 1,127, за 2000 рік - 1,182, за 2001 рік - 1,02, за 2005 рік - 1,035, за 2007 рік - 1,028, та за 2008 рік - 1,152, за 2009 рік - 1,059 та за 2010 рік -1,0. 2011рік -1,0. 2012 рік -1,0. 2013 рік -1,0. 2014рік -1,0. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась.

Отже, при обчисленні суми орендної плати за земельну ділянку, яка знаходиться в користуванні ПП «Альфа-Стар», за адресою м. Запоріжжя, вул. Луначарського, 15, відповідно до Витягу з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земель № к-6 п 19 від 16.09.2008 вартість якої складає 2 518470,40 грн. з Кф 0,5, аз КФ 2,5 з урахуванням індексації за 2008 рік - 1,152, за 2009 рік - 1,059 та за 2010 рік - 1,0. 2011 рік -1,0. 2012 рік -1,0. 2013 рік - 1,0. 2014 рік - 1,0. складає 8 994471,81грн..

Статтею 15 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161 ( далі Закон №161) передбачено, що однією з істотних умов договору оренди землі між орендодавцем та орендарем є орендна плата із зазначенням розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Порядок зміни орендної плати встановлено статтею 23 Закону № 161, відповідно до якої за згодою сторін орендна плата переглядається за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.

Згідно із статтею 21 Закону № 161 орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Судом встановлено, що ПП «Альфа-Стар», здійснювало нарахування та сплату орендної плати у перевіряємому періоді з 01.01.2011 по 22.04.2015 на підставі договору оренди землі від 18.06.2004, який укладено строком на десять років, та на підставі договору оренди землі від 24.03.2015, який укладено строком до 10 грудня 2024 року.

ПП «Альфа-Стар» нараховувало та сплачувало земельний податок після закінчення строку договору оренди (18.06.2014), та продовжувало користуватися даною земельною ділянкою, про що свідчить сам факт здійснення господарської діяльності ПП «Альфа-Стар».

Відповідно до ст. 33 Закону №161 після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, має за інших переважне право на поновлення договору. У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку договору, він підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах. Письмове заперечення здійснюється листом-повідомленням.

Оскільки використання землі є платним і суб'єкт господарювання продовжує користуватися земельною ділянкою на тих самих умовах і не отримав письмового листа- заперечення від орендодавця щодо використання земельної ділянки, то такий суб'єкт повинен сплачувати орендну плату за землю відповідно до умов попереднього договору.

Правовідносини сторін, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема з визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в України, та порядку їх адміністрування, платників податків та зборів, їх прав та обов`язків, компетенції контролюючих органів, повноважень і обов`язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються нормами Конституції України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР, Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI, тощо.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченні Конституцією та законами України.

Згідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до статтей 269, 270 ПК України платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об`єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності.

Відповідно до ст. 288 ПК України підставою для нарахування орендної плати за земельні ділянки є договір оренди земельної ділянки; платником орендної плати є орендар земельної ділянки; об'єктом оподаткування є земельна ділянка надана в оренду, а розмір та умови внесення орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Зокрема, відповідно до п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 ПК України визначається, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

При цьому, як встановлено п. 288.7 ст. 288 ПК України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статтей 285 - 287 ПК України.

Наведеному кореспондує, що базовим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року, а підставою для нарахування орендної плати є дані державного земельного кадастру.

При цьому відповідно до ст. 287 ПК України на землекористувачів покладається обов'язок щодо сплати орендної плати за землю з дня виникнення права користування земельною ділянкою, та визначається, що податкове зобов'язання щодо орендної плати, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками землекористувачами земельної ділянки за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Отже річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету суб'єктами господарювання, які орендують земельні ділянки державної та комунальної власності, визначається відповідно до умов договору, але з урахуванням вимог пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 розділом XIII Кодексу не може бути меншою:

для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд, згідно зі ст.86 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення(вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення(дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Системний аналіз наведених вище норм чинного податкового законодавства України у сукупності з обставинами, встановленими судом в процесі розгляду даної справи на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, дозволяє суду прийти до висновку про відсутність з боку позивача обґрунтування належними доказами в розумінні ст. 70 КАС України як протиправного характеру оскаржуваного податкового повідомлення - рішення, так і обґрунтованості підстав для скасування оскаржуваного податкового повідомлення - рішення.

Натомість, судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що оскаржуване податкове повідомлення - рішення є прийнятим відповідачем: на підставі, у межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення(вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів осіб і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи предмет заявленого адміністративного позову, судом особлива увага при розгляді даної справи була приділена з'ясуванню питань правомірності нарахування суми податкового зобов'язання з орендної плати по оскаржуваному податковому повідомленню - рішенню.

Як було встановлено в судовому засіданні та підтверджено доказами, наявними в матеріалах справи, фактично позивачем отримується прибуток за рахунок надання в оренду приміщень, розташованих на земельній ділянці загальною площею 0,8000 га..

Зазначені обставини не були спростовані позивачем та підтверджуються відповідними договорами оренди, копії яких містяться в матеріалах справи.

Суд не приймає посилання позивача на ту обставину, що Рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 01.10.2012 було встановлено, що земельна ділянка за адресою: м. Запоріжжя, вул. Луначарського, 15 правомірно використовується як землі рекреаційного призначення.

Вказане рішення не може мати преюдиційний характер в даній справі, оскільки предметом розгляду в даній справі є відносини повязані зі сплатою податків і зборів платника податку.

Крім цього не встановлені обставини в яких цілях використовувалась земельна ділянка, що належить на праві оренди ПП «Альфа Стар», тобто в комерційних чи ні, оскільки мета використання земельної ділянки фактично лягає в основу визначення нормативно грошової оцінки земельної ділянки, на підставі якої визнається обєкт оподаткування при сплаті податку на землю, що також не було зясовано.

Зважаючи на встановлений при розгляді даної справи та підтверджений доказами, наявними в матеріалах справи, факт використання земельної ділянки ПП «Альфа Стар», загальною площею 0,8000га. в період з 01.01.2011 по 22.04.2015, не за цільовим, а за комерційним призначенням, що потягло за собою заниження з боку позивача податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки, на території м. Запоріжжя по вул. Луначарського, 15, за періоди зазначених вище, не мають своїм наслідком визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення форми «Р» від 06.07.2015 №0004791502.

Таким чином, суд приходить до висновку про необґрунтованість доводів позивача, викладених у заявленому адміністративному позові та не підтвердження їх доказами, з боку позивача.

Отже адміністративний позов ПП «Альфа-Стар»до Державної податкової інспекції у Комунарському районі м. Запоріжжя Головного управління ДФС у Запорізькій області про скасування податкового повідомлення - рішення форми «Р» від 06.07.2015 №0004791502 про донарахування ПП «Альфа Стар» суми грошових зобов'язань з орендної плати з юридичних осіб в сумі 791 527,25 грн. не підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень,суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, йогопосадова чи службова особа).

Враховуючи, що при подачі адміністративного позову позивачем сплачено 10 відсотків розміру ставки судового збору за вимогами майнового характеру, відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» стягненню з позивача підлягає сума судового збору у розмірі 4 384 грн. 80 коп.

Керуючись статтями 69-71, 158, 160-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.У задоволенні позовної заяви Приватного підприємства «Альфа-Стар» відмовити в повному обсязі.

2.Стягнути з Приватного підприємства «Альфа-Стар» на користь Державного бюджету України решту суми судового збору, що не була сплачена під час подання адміністративного позову майнового характеру у розмірі 90 % від ставки судового збору, а саме 4384 (чотири тисячі триста вісімдесят чотири) грн. 80 коп..

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Р.В. Сацький