Покровський районний суд Дніпропетровської області
смт. Покровське, вул. К. Маркса, 134, 53600, (05638) 2-16-69
Справа № 1-226/2010
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 року Покровський районний суд Дніпропетровської області
в складі: головуючого судді - Лукінової К.С.
при секретарі - Приходько Н.В.
за участю прокурора - Горан Ю.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Покровське кримінальну справу по звинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянин України, українець, світа неповна середня, не одружений, знаходиться в громадянському шлюбі, не працює, мешкає : с.Маломихайлівка вул. Полюсна, 2 Покровського району Дніпропетровської області, депутатом не являється, згідно ст. 89 КК України не судимий,
- за ч. 2 ст. 296 КК України, -
та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_4, громадянин України, українець, ІНФОРМАЦІЯ_5, не одружений, працює монтером ж/д шляху ТОВ « Проско Ресурси», мешкає : с. Маломихайлівка вул. Лермонтова, 40 Покровського району Дніпропетровської області, депутатом не являється, згідно ст. 89 КК України не судимий,-
- за ч. 2 ст. 296 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 12 вересня 2010р. близько 20.30 год., перебуваючи у стані алкогольного спяніння, знаходячись у будинку своєї матері ОСОБА_3 по вул. Пушкіна, 174 в с. Маломихайлівка Покровського району Дніпропетровської області по надуманому мотиву затіяв сварку зі своєю матірю. Під час сварки ОСОБА_1 безпричинно, з надуманих мотивів, із хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, ігноруючи загальноприйняті норми поведінки, моралі, пристойності, діючи з особливою зухвалістю, почав ображати нецензурною лайкою ОСОБА_3, наявним при ньому велосипедним насосом розмахував у безпосередній близькості від тулубу ОСОБА_3, створюючи реальну загрозу можливості заподіяння їй тілесних ушкоджень. Потім, продовжуючи свої хуліганські дії, ОСОБА_1 взяв на столі у будинку ОСОБА_3 кухонного ножа і почав розмахувати ним і маніпулювати у безпосередній близькості від тулубу ОСОБА_3, також створюючи реальну загрозу можливості заподіяння ОСОБА_3 тілесних ушкоджень. На вмовляння ОСОБА_3 припинити безчинство ОСОБА_1 не реагував і продовжував свої хуліганські дії довготривало і вперто протягом не менш 20 хвилин, після чого врешті решт покинув будинок ОСОБА_3 та на велосипеді поїхав до будинку своєї бабусі ОСОБА_4 по вул. Українській, 7 в с. Маломихайлівка Покровського району Дніпропетровської області.
ОСОБА_5 прибутті 12 вересня 2010р. близько 21.00 год. до будинку ОСОБА_4 по вул. Українській, 7 в с. Маломихайлівка Покровського району Дніпропетровської області ОСОБА_1 продовжив свої хуліганські дії і безпричинно, з надуманих мотивів, із хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, ігноруючи загальноприйняті норми поведінки, моралі, пристойності, діючи з особливою зухвалістю, затіяв біля будинку ОСОБА_4 бійку зі своїм братом ОСОБА_6. Під час бійки з ОСОБА_6 ОСОБА_1 намагався вдарити ОСОБА_6 наявним при собі велосипедним насосом, але ОСОБА_6 вибив зазначений насос із рук ОСОБА_1, після чого зачинився у будинку ОСОБА_4 Тоді ОСОБА_1 по мобільному телефону викликав на допомогу свого знайомого ОСОБА_2 і разом з ним знову, того ж вечора, через незначний проміжок часу прибув до будинку ОСОБА_4 по вул. Українській, 7 в с. Маломихайлівка Покровського району Дніпропетровської області. Прибувши разом з ОСОБА_2 до будинку ОСОБА_4, ОСОБА_1 продовжив свої хуліганські дії і почав завдавати удари ногами у ворота в огорожі домоволодіння ОСОБА_4, пошкодивши при цьому на воротах решітку. Далі ОСОБА_1 разом з прибулим з ним і також перебуваючим у стані алкогольного спяніння ОСОБА_2, який приєднався до хуліганських дій ОСОБА_1, безпричинно, з надуманих мотивів, із хуліганських спонукань, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, ігноруючи загальноприйняті норми поведінки, моралі, пристойності, діючи з особливою зухвалістю стали завдавати ударів ногами у зачинені двері будинку ОСОБА_4О супроводжуючі ці свої дії нецензурною лайкою і погрозами вбивства на адресу ОСОБА_6, який переховувався у будинку ОСОБА_4 На вмовляння ОСОБА_4, яка під час зазначених подій перебувала на подвірї свого будинку, припинити безчинство ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не реагували і продовжували свої хуліганські дії довготривало і вперто протягом не менш 20 хвилин, порушивши при цьому нормальні умови побуту та відпочинку ОСОБА_4, яка має похилий вік, а також перебувавших у будинку ОСОБА_6 та його дружини ОСОБА_7 з малолітньою донькою Катериною ІНФОРМАЦІЯ_6, що вказує на особливу зухвалість вчиненого ОСОБА_1 та ОСОБА_2 хуліганства.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину визнав та щиро розкаявся скоєному, та показав суду, що 12 вересня 2010р. він близько 20.30 год., перебуваючи у стані алкогольного спяніння, на велосипеді приїхав зі свого дому до будинку своєї матері ОСОБА_3 по вул. Пушкіна,174 в с. Маломихайлівка Покровського району Дніпропетровські області. До матері він приїхав з метою забрати у неї вдома свої документи: паспорт, трудову книжку банківську пластикову картку. До будинку матері він зайшов, тримаючи у руках велосипедний насос який під час поїздки він також перевозив при собі, тримаючи у руках. Зайшовши до будинку матері він зустрівся з матірю у прихожій кімнаті. ОСОБА_1 їй сказав, що хоче забрати свої документи, а вони йому потрібні для того, щоб влаштуватися на роботу в м. Дніпропетровську. Мати, помітивши, що він пяний, почала йому за це докоряти, сказала, що документи віддасть, коли він протверезіє веліла забиратися з її дому. Через це у нього з матірю виникла сварка, під час якої він висловлювався на її адресу нецензурними словами і зробив в сторону матері декілька, напевно не більше двох, помахів насосом, щоб налякати її. Вдарити матір він не мав на меті і не намагався розмахуючи перед нею насосом лише хотів злякати її. При цьому він розмахував насосом на відстані не більш 1м. від тіла матері. Мати відступала від нього вглиб кімнати і в категоричній формі підтвердила, що документів тепер точно не віддасть і продовжувала вимагати, щоб він йшов геть. Він розвернувся і попрямував до виходу з будинку. Проходячи через коридор, він побачив там на столі кухонний ніж з деревяною колодкою. Він вхопив цей ніж у вільну руку і, тримаючи в одній руці велосипедний насос, а в іншій ножа, розвернувся до матері. Повернувшись до матері, він продовжував висловлюватися на її адресу нецензурною лайкою і почав розмахувати перед нею ножем, щоб залякати матір. Вдарити матір ножем він не намагався і не мав такого на меті. ОСОБА_1 зробив у сторону матері 5-6 помахів ножем, маніпулюючи при цьому ножем на рівні грудної клітини матерії відстані від її тіла не більш ніж 1 метр. Коли він робив у сторону матері помахи ножем, вона відступала від нього і вимагала, щоб він йшов геть. Молодший брат ОСОБА_1 - ОСОБА_8 та його сестра ОСОБА_9, які в цей час знаходилися у будинку і бачили, що відбувається, почали плакати. ОСОБА_10 ОСОБА_1 покинув будинок матері, сів на велосипед і поїхав до будинку своєї бабусі ОСОБА_4 по вул. Українській в с. Маломихайлівка. При цьому велосипедний насос і ніж, взятий у будинку матері, він залишив при собі. Коли він підїхав до будинку своєї бабусі ОСОБА_4. перед двором він зустрівся зі своїм братом ОСОБА_6, який вискочив до нього зненацька з кущів біля двору. Між ОСОБА_1 і братом почалася бійка, під час якої він намагався вдарити брата велосипедним насосом, але брат його у нього вибив. Ножа в бійці проти брата він не застосовував коли почалася бійка, ніж був у нього в рукаві светра. ОСОБА_9 між ОСОБА_1 і його братом тривала близько 5 хвилин. Потім ОСОБА_1 відступив і попрямував пішки в напрямку свого двору пригрозивши братові, що ще повернеться і поквитається з ним. Велосипед залишився біля двору бабусі. Прямуючи до свого двору, він з мобільного зателефонував своєму товаришу ОСОБА_2 мешканцю с. Маломихайлівка. В телефонній розмові з ОСОБА_2 він пояснив тому, що його побив його брат ОСОБА_6 і попрохав ОСОБА_11 допомогти йому поквитатися з братом помститися тому. ОСОБА_2 погодився надати йому таку допомогу і сказав, що зараз підїде. Він став чекати ОСОБА_11 прямо на дорозі і він незабаром підїхав до нього на своєму мотоциклі «Мінськ» червоного кольору. ОСОБА_1 сів на мотоцикл до товариша і разом з ОСОБА_2 поїхав до будинку його бабусі ОСОБА_4 Коли він і ОСОБА_11 підїхали до будинку бабусі, то його брата ОСОБА_6 у дворі не було, там знаходилася тільки бабуся ОСОБА_4 Він і ОСОБА_2 почали кричати, щоб його брат ОСОБА_6 вийшов до них, супроводжуючи це вимогами нецензурною лайкою на адресу його брата ОСОБА_6. Його брат до них не виходив, бабуся сказала їм, що його не має у неї вдома, але ОСОБА_1 був упевнений, що брат там, що він просто сховався. Розлютившись, що не може поквитатися з братом і помститися йому, ОСОБА_1 почав нога бити по металевих воротах в огорожі подвіря бабусі і від його ударів погнулася і відірвалася в деяких місцях решітка на воротах. Ці свої дії він супроводжував нецензурною лайкою на адресу брата ОСОБА_6. В цей час ОСОБА_2 підбіг до вхідних дверей будинку його бабусі, які виявилися замкненими, і почав ногами бити в двері. ОСОБА_1 приєднався до його дій і також почав ногами бити в двері, при цьому він і ОСОБА_2 продовжували вимагати, щоб його брат ОСОБА_6 вийшов до них, висловлювалися в його адресу нецензурною лайкою. Його бабуся ОСОБА_4 яка спостерігала за всім цим, плакала і вмовляла його і ОСОБА_11 припинити свої дії і забиратися з двору. Також свідком цих подій був мешканець с. Маломихайлівки, їх знайомий, ОСОБА_12. Врешті решт хвилин через 15-20 ОСОБА_1 і ОСОБА_11 заспокоїлися і поїхали геть. ОСОБА_2І його додому, і сам поїхав додому. Близько 02.00 год. 13 вересня 2010р. ОСОБА_1 вирішив піти додому до своєї матері, щоб вияснити, куди подівся його велосипед, залишений ним після бійки з братом біля двору бабусі. ОСОБА_1 думав, що велосипед відкотили додому до його матері. Коли він прийшов до будинку матері, то вхідні двері були зачинені. Він ходив по подвірю, стукав шибку будинку, гукав матір. В цей час на межі він зустрівся з материним сусідом ОСОБА_13. Він запитав у нього, чи знає він де його мати. ОСОБА_10 відповів, що йому нічого не відомо. ОСОБА_10 він повернувся вглиб двору матері, підійшов до хвіртки в огорожі подвіря від вул. Пушкіна і, знявши хвіртку з петель, переніс її вглиб двору і встановив між сараєм і курником, загородивши прохід на город. Потім підібраним у дворі сталевим прутом він зірвав замок на воротах гаража, щоб подивитися, чи не знаходиться там його велосипед. Зайшовши в гараж, він побачив, що велосипеда там не було. ОСОБА_10 він, нічого не взявши у гаражі, вийшов з приміщення гаража та попрямував на город домоволодіння матері і там розкидав частину бадилля кукурудзи, звязки якого були складені в копиці. Навіщо він так вчинив, йому важко пояснити. Вночі до будинку матері він приходив сам, нікого з ним не було.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся у скоєному та суду показав, що 12 вересня 2010р. близько 21.00 год. він перебував у стані алкогольного спяніння і йому на мобільний зателефонував його товариш ОСОБА_1. У телефонній розмові ОСОБА_1 йому повідомив, що того щойно побив брат і попросив приїхати і забрати його, пояснивши, де він знаходиться. Він тоді на своєму мотоциклі «Мінськ» поїхав у напрямку вул. Українська в с. Маломихайлівка. ОСОБА_5 дорозі він зустрів ОСОБА_1. Він попросив ОСОБА_1 підвезти його до будинку його бабусі ОСОБА_4 по вул. Українській в с. Маломихайлівка. Він відвіз його туди. Він і ОСОБА_1 були у стані спяніння. Коли вони підїхали до будинку ОСОБА_4, то на подвірї знаходилася лише ОСОБА_4, більше там нікого не було. Підійшовши до двору ОСОБА_1 почав кричати і нецензурно лаятися, вимагаючи, щоб до нього вийшов його брат ОСОБА_6. Потім ОСОБА_1 почав бити ногами по металевих воротах в огорожі подвіря. ОСОБА_2 в цей час, сам не може пояснити чому, можливо через спяніння, підбіг до вхідних дверей будинку ОСОБА_4, які виявилися зачиненими, і вдарив ногою у двері, вимагаючи, щоб до них вийшов ОСОБА_6, так як він був впевнений, що він зачинився у будинку. Потім до дверей підбіг ОСОБА_1 і також вдарив ногою у двері, супроводжуючи свої дії нецензурною лайкою і вимагав, щоб до нього вийшов його брат ОСОБА_6. ОСОБА_4 вмовляла ОСОБА_2 і ОСОБА_1 припинити їхні дії і вийти з двору. ОСОБА_10 врешті решт він і ОСОБА_1 вийшли з двору. ОСОБА_1 двору він побачив ОСОБА_12, який сидів на своєму мотоциклі, коли він підїхав, він не помітив. Вийшовши з двору ОСОБА_4, ОСОБА_2 завів свій мотоцикл, і вони з ОСОБА_1 поїхали до нього додому. Висадивши ОСОБА_1 біля його двору, ОСОБА_2 потім поїхав до себе додому. ОСОБА_1 він в той день і вночі ОСОБА_1 не бачив і нікуди з ним не ходив і не їздив.
Допитана в судовому засіданні потерпіла ОСОБА_4 суду пояснила, що 12 вересня 2010р. близько 21.00 год. до них додому прибіг молодший брат ОСОБА_6, та її онук ОСОБА_8 і повідомив, що у них вдома по вул. Пушкіна в с. Маломихайлівка їхній старший брат ОСОБА_1 вчинив дебош і вигнав матір з дому. Її онук ОСОБА_6 відразу побіг додому до своєї матері на вул. Пушкіна в с. Маломихайлівку. ОСОБА_4 також пішла слідом. На городі домоволодіння ОСОБА_3 по вул. Пушкіна в с. Маломихайлівка вона і ОСОБА_6 зустріли її доньку і матір ОСОБА_14 - ОСОБА_3. Вона їм пояснила, що ОСОБА_1 уже пішов з двору і можливо попрямував до їхньої оселі по вул. Українській. ОСОБА_10 ОСОБА_6 побіг до неї додому, а вона попрямувала за ним слідом, але відстала, так як не встигала за ОСОБА_6. Коли вона підійшла до двору, то біля двору стояли три її онуки: ОСОБА_6, ОСОБА_1 і ОСОБА_8. ОСОБА_8 повідомив ОСОБА_4, що між його братами ОСОБА_6 і ОСОБА_1 тільки-но відбулася бійка, що в ОСОБА_1 при цьому в руках були ніж і велосипедний насос, які він впустив під час бійки. Коли вона підійшла до двору, то бійки між братами вже не було, ОСОБА_1 від її двору попрямував у напрямку двору своєї матері на вул.. Пушкіна с. Маломихайлівка. ОСОБА_5, по його зовнішньому виду було помітно, що він знаходиться в стані алкогольного спяніння. Недалеко від її двору біля ОСОБА_1 зупинився на мотоциклі його знайомий ОСОБА_2, після чого вони вдвох на мотоциклі підїхали до її двору. Помітивши їх, ОСОБА_6 забіг до її будинку і зачинився там разом зі своєю дружиною, її донькою і братом ОСОБА_8. ОСОБА_2 і ОСОБА_1 зайшли до її двору, підійшли до вхідних дверей будинку і стали голосно кричати, вимагаючи, щоб ОСОБА_6 вийшов до них у двір. ОСОБА_6 їм не відповідав і двері не відчиняв. ОСОБА_2 та ОСОБА_1 продовжували кричати та наполягали на тому, щоб ОСОБА_6 вийшов до них, у двір. ОСОБА_5 зовнішньому виду ОСОБА_2 також було помітно, що той перебуває у стані алкогольного спяніння. ОСОБА_6 на вимоги вийти з будинку продовжував мовчати і ніяк не відповідав. ОСОБА_10 ОСОБА_2 із силою вдарив ногою по вхідних дверях її будинку, а слідом за ним у двері вдарив ногою і її онук ОСОБА_1. ОСОБА_10 вона ОСОБА_2 і ОСОБА_1 сказала, щоб вони не сміли більше бити ногами в двері, щоб припинили дебош, забиралися геть і почала відштовхувати їх від дверей. ОСОБА_1 і ОСОБА_2 після цього припинили бити ногами по дверях і вийшли з двору до мотоциклу ОСОБА_2. Перебуваючи за двором, ОСОБА_1 ще вдарив ногою по воротах в огорожі її двору, потім сів на мотоцикл до ОСОБА_2 і разом з ним поїхав геть від двору. Від удару ОСОБА_1 ногою по воротах зігнулася і в одному місці відірвалася на одній половинці воріт вставка із металевої решітки. В результаті ударів ногами ОСОБА_2 і ОСОБА_1 по вхідних дверях ОСОБА_4 будинку, двері не були пошкоджені, так як вона вчасно відігнала ОСОБА_11 і ОСОБА_1 від дверей. Дії ОСОБА_2 і ОСОБА_1 у її дворі бачив ОСОБА_12. На даний час вона вже пробачила і ОСОБА_1, і ОСОБА_2, помирилася з ними, ніяких претензій до них не має і просить суворо їх не карати.
Допитана в судовому засіданні потерпіла ОСОБА_3 суду пояснила, що 12 вересня 2010р. близько 20.00 - 20.30год. до неї додому на велосипеді приїхав її син ОСОБА_1, який знаходився у стані алкогольного спяніння. Він залишив велосипед у дворі і зайшов до хати, тримаючи в руках велосипедний насос. Зайшовши до прихожої, ОСОБА_1, не говорячи ні слова, нічого не пояснюючи відразу кинувся до неї, і двічі зробив помахи насосом в її сторону, але її не вдарив, бо вона щоразу відступала, та й було помітно, що ОСОБА_1 не намагається вдарити, а робить помахи насосом щоб злякати. Коли ОСОБА_1 робив помахи насосом в її сторону, то маніпулював ним у безпосередній близькості від її обличчям і передньої частин тулубу, на відстані не більшій ніж випрямлена рука і супроводжував ці дії нецензурною лайкою на її адресу. Вона у відповідь на ці дії ОСОБА_1 почала кричати на нього і вимагати, щоб він забирався геть із хати. ОСОБА_10 розвернувся і попрямував на вихід з будинку. Вона пішла за ним слідом. В коридорі ОСОБА_1 зненацька схопив рукою зі столу кухонний ніж і розвернувся з ножем до неї. Тримаючи ніж в одній руці, а насос у другій, ОСОБА_1 став ножем робити тичкові рухи в її сторону на рівні її грудної клітини, при цьому клинок ножа наближався у безпосередню близькість з її тілом, на відстань не більшу за зігнуту в лікті руку. Таких помахів ножем у її сторону ОСОБА_1 зробив не менше трьох, також супроводжуючи ці свої дії нецензурною лайкою на її адресу, а вона щоразу відступала в сторону прихожої і кричала на ОСОБА_1, вимагаючи припинити безчинство і забиратися геть з її дому. Її діти ОСОБА_8 і ОСОБА_9 все це бачили, перелякалися і здійняли плач. ОСОБА_1 тоді вийшов з будинку і став у дворі, тримаючи в руках ніж і насос. Безчинствував у неї в будинку ОСОБА_1 близько 20 хвилин. Коли ОСОБА_1 вийшов з будинку, її молодший син ОСОБА_8 вибіг з будинку і, виконуючи її прохання побіг до будинку її матері ОСОБА_4, щоб покликати на допомогу її сина ОСОБА_6. Вона в цей час разом з донькою ОСОБА_9 також вибігла з будинку і заховалася в кущах на сусідньому городі. Зі своєї схованки вона бачила, що ОСОБА_1 виходив декілька разів на її город і роздивлявся навколо, напевно шукаючи її. В цей час вона помітила, що городами до її двору біжить її син ОСОБА_8. Вона вийшла з кущів до нього і пояснила, що ОСОБА_1 знаходиться у дворі з ножем і насосом в руках і сказала ОСОБА_6, щоб він не йшов у двір. У цей час вони почули що від її двору по вулиці відїхав велосипед, це вони зрозуміли по характерному щ брязкотінню, що супроводжує рух велосипеда по нерівній дорозі. Вона зрозуміла, що це на велосипеді поїхав ОСОБА_1 і сказала ОСОБА_6, щоб він якомога швидше біг додому, так як ОСОБА_1 міг поїхати до нього додому. ОСОБА_10 ОСОБА_6 чимдуж побіг назад до себе додому. В цей час до неї городами прийшла її мати ОСОБА_4. ОСОБА_3 їй сказала, що ОСОБА_1 уже забрався геть з її двору, і вона тоді пішла до себе додому. Вона після цього разом з донькою ОСОБА_9 пішла до своєї сусідки ОСОБА_15 і переховувалася в неї до наступного ранку, тобто до ранку 1 вересня 2010р., так як боялася повертатися додому, бо не виключалася можливість того, що ОСОБА_1 знову прийде і вчинить дебош. Близько 02.00 год. 13 вересня 2010р. чоловік ОСОБА_15 ОСОБА_13 повідомив їй, що її син ОСОБА_1 разом з якимось своїм товаришем зайшли до неї на город і ОСОБА_1 запитував, де вона. Вона побоялася йти до себе додому і до ранку знаходилася у сусідів Тараско. Ні вона, ні сусіди не ходили, щоб спостерігати за діями ОСОБА_1 і його товариша що | вони серед ночі робили на її подвірї, їм тоді було не відомо. Коли вранці 13 вересня 2010р близько 05.00 год. вона від сусідів повернулася до себе додому, то виявила, що хвіртка в огорожі двору з сторони вул.. Пушкіна знята з петель і закинута на город, на городі вона виявила, що близьке 10 зв'язок бадилля кукурудзи вийнято із однієї копиці і розкидані по городу, також вона виявила, що на воротах гаража зірвано цеп, через який ворота замикалися навісним замком, і порваний цеп разом замком лежали на землі біля воріт гаража. Вона тоді зробила висновок, що все це накоїли вночі її син ОСОБА_1 зі своїм товаришем, як потім вона довідалася, ОСОБА_1 тоді був зі своїм товаришем ОСОБА_2. Ні з гаража, ні з подвіря нічого не пропало. Двері, вікна будинку пошкоджень не мали, слідів намагання проникнути у будинок не було. На даний час вона вже пробачила і ОСОБА_1, і ОСОБА_2, помирилася з ними, ніяких претензій до них не має і просить суворо їх не карати. Увечері 13 вересня 2010р. уже після дачі пояснень співробітникам міліції, ОСОБА_1 і ОСОБА_2 встановили на місце хвірточку, поскладали назад до копиці кукурудзяне бадилля полагодили цеп на воротах гаража.
Допитаний в судовому засіданні потерпілий ОСОБА_6 суду пояснив, що ввечері 12 вересня 2010р. він разом з бабусею ОСОБА_4 та дружиною ОСОБА_7 знаходилися вдома. ОСОБА_10 вечора, 12 вересня 2010р. близько 20.45 год. до них додому прибіг його наймолодший брат ОСОБА_8, 1998р.н., який проживає разом з нашою матірю ОСОБА_3 по вул. Пушкіна, 174 в с. Маломихайлівка. Брат був сильно наляканий і пояснив, що до них додому прийшов їх брат ОСОБА_1, який проживає окремо, і, перебуваючи в стані алкогольного спяніння, вчинив вдома у матері дебош. ОСОБА_6 після цього городами, навпростець, побіг до будинку матері на вул. Пушкіна,174 в с. Маломихайлівка. На городі материного домоволодіння він зустрів свою матір ОСОБА_3, яка йому повідомила, що перед його приходом його брат ОСОБА_1 вчинив дома у неї дебош погрожував їй ножем і вона була вимушена рятуватися втечею з будинку. Також мати додала, щоб він у двір не заходив, бо ОСОБА_1 до сих пір у дворі і, можливо, до сих пір з ножем і не виключено, що не попрямує додому до нього. Він тоді городами повернувся до свого будинку по вул. Українській, 7 с. Маломихайлівка. Коли він вийшов на свою вулицю і наблизився до свого двору, то на вулиці, поруч зі своїм двором зіткнувся зі своїм братом ОСОБА_1. ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного спяніння, у руках він тримав велосипедний насос. Коли він освітив його ліхтариком, ОСОБА_1 почав переді ним розмахувати насосом, в цей час між ним і ОСОБА_1 відстань була близько 1 м. Він тоді, вибравши вдалий момент, обхопив ОСОБА_1 спереду за тулуб обома руками і повалив на землю, після чого відібрав у нього насос і відкинув у сторону. Ножа у руках у ОСОБА_1 не було і під час сутички він ножа у ОСОБА_1 взагалі не бачив. Після того, як він відібрав у ОСОБА_1 насос, між ним і братом відбулася короткочасна бійка, під час якої вони завдавали один одному ударів кулаками, куди прийдеться. Ніяких тілесних ушкоджень при цьому він не отримав. Відштовхнувши брата ОСОБА_1 в сторону і, припинивши бійку, він направився до будинку. Його бабуся ОСОБА_4 стояла біля будинку і сказала, щоб він зайшов у будинок, зачинився там і не виходив у двір. Він так і зробив. У будинку з ним перебувала його дружина ОСОБА_7. Бабуся ОСОБА_4 залишилася на подвірї. Через хвилин пять, після того, як він зайшов до будинку, він почув у дворі голосні крики, нецензурну лайку, потім стало чутно, що хтось завдає сильних ударів по зачинених вхідних дверях будинку. Скільки точно було ударів у двері, сказати не зміг, але не менш двох. Він з будинку не виходив і не обзивався на вигуки, так як розумів, що це повернувся його брат ОСОБА_1 і продовжує бешкетувати. Бешкет продовжувався близько 15 хвилин, потім все стихло і він почув голос бабусі ОСОБА_4, яка просила, щоб він її впустив до будинку. Коли він впустив до будинку бабусю, вона йому пояснила, що його брат ОСОБА_1 повернувся разом зі своїм товаришем ОСОБА_2, що вони хотіли його побити, кричали у дворі, вимагаючи, щоб він вийшов з будинку, били ногами у зачинені вхідні двері будинку, нецензурно лаялися. Також бабуся повідомила, що ОСОБА_1, крім того, ще бив ногами по воротах в огорожі подвіря і пошкодив ворота. Вказаними діями ОСОБА_1 і ОСОБА_2 порушили спокій і нормальний відпочинок його родини, тобто його дружини, бабусі і його спокій і відпочинок. На даний час він вже примирився зі своїм братом ОСОБА_1 та його товаришем ОСОБА_2. Він до них ніяких претензій не має, просить суворо їх не карати.
Допитана в судовому засіданні потерпіла ОСОБА_7 суду пояснила, що ввечері 12 вересня 2010р. вона разом з ОСОБА_6 та його бабусею ОСОБА_4 знаходилися вдома. ОСОБА_10 вечора, 12 вересня 2010р. близько 20.45 год. до них додому прибіг молодший брат ОСОБА_6 ОСОБА_8, який проживає разом зі своєю матірю ОСОБА_3 по вул. Пушкіна,174 в с. Маломихайлівка. ОСОБА_8 повідомив, що до них додому прийшов його брат ОСОБА_1, який проживає окремо, і вчинив вдома у матері дебош. Після цього ОСОБА_6 побіг додому до своєї матері ОСОБА_3 на вул.. Пушкіна,174 с. Маломихайлівка. Вона лишилася вдома. Через деякий час ОСОБА_6 повернувся, зайшов до будинку і зачинив вхідні двері. ОСОБА_7 він нічого не пояснював. Його бабуся ОСОБА_4 залишилася на подвірї. Хвилин через пять після повернення її чоловіка ОСОБА_6, вона, знаходячись у зальній кімнаті будинку, почула декілька сильних ударів у вхідні двері будинку. Вона не розуміла, що відбувається, ОСОБА_1 знову нічого не пояснював, але було видно, що він схвильований, їй було страшно, так як із нею була малолітня донька Катерина, З0.01.2004р.н. і ОСОБА_7 турбувалася, щоб вона не перелякалася. Через деякий час все затихло, ОСОБА_6 відчинив двері і до будинку увійшла його бабуся ОСОБА_4. Вона пояснила, що брат її чоловіка ОСОБА_1 приїжджав разом зі своїм товаришем ОСОБА_2, що вони хотіли побити ОСОБА_6, кричали у дворі, вимагаючи, щоб ОСОБА_6 вийшов з будинку, били ногами у зачинені вхідні двері будинку, нецензурно лаялися. Також бабуся повідомила, що ОСОБА_1, крім того, ще бив ногами по воротах в огорожі подвіря і пошкодив ворота. Вказаними діями ОСОБА_1 і ОСОБА_2 порушили спокій і нормальний відпочинок їхньої родини. На даний час вона примирилася з ОСОБА_1 та його товаришем ОСОБА_2. Вона до них ніяких претензій не має, просить суворо їх не карати.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_13 суду пояснив, що 12 вересня 2010 року він разом з дружиною знаходився вдома. ОСОБА_10 вечора близько 20.30 -21.00 годин до них додому прибігла донька ОСОБА_3 неповнолітня ОСОБА_9, яка плакала була налякана і повідомила, що у них вдома її брат ОСОБА_1 вчинив дебош, озброївшись ножем і погрожує вбивством її матері ОСОБА_3, більш детально дівчина нічого на пояснила. Вона лише плакала і просила відвести її і доньку ОСОБА_6, яка була з нею і теж плакала, до їх бабусі ОСОБА_4. Його дружина відвела дівчаток до їх бабусі ОСОБА_4 і повернулася додому. ОСОБА_10 ж вечора точніше ночі, між 22.00 год. і 23.00 год. до них додому прибігла ОСОБА_3 зі своєю неповнолітньою донькою ОСОБА_9, неповнолітнім сином ОСОБА_16 та прийомною донькою свого сина ОСОБА_6 - Катериною. ОСОБА_3 попросила в них нічліг з дітьми, пояснивши, що боїться йти на ніч додому, так як не виключено, що ОСОБА_1 може прийти туди знову і ще раз вчинити дебош. Він з дружиною пустив їх до себе в будинок на нічліг ОСОБА_3 з дітьми і вони залишились у них на ніч. Близько 02.00 годин 13 вересня 2010 року він вийшов з будинку і попрямував до туалету розташованого на межі між їхнім городом і городом домоволодіння ОСОБА_3.
В цей час неподалік від туалету, на межі його домоволодіння і домоволодіння ОСОБА_3 він побачив її сина ОСОБА_1. Він запитав у ОСОБА_1, що йому потрібно. Максим сказав що шукає свою матір і запитав у нього де вона переховується. Він сказав ОСОБА_1 що йому нічого не відомо про місце перебування його матері і додав, щоб ОСОБА_1 йшов геть. ОСОБА_10 ОСОБА_1 пішов вглиб двору своєї матері і звідти до нього долинули голоси двох чоловіків. Один голос був ОСОБА_1, хто був другий, йому не відомо. Він зрозумів, що ОСОБА_1 у дворі матері не сам, що він там з якимось своїм товаришем, але з ким він не бачив, а по голосу він його товариша не впізнав.
Сходивши до туалету, він повернувся до будинку. Що робили ОСОБА_1 зі своїм товариші а дворі ОСОБА_3 він не бачив.
Свідок ОСОБА_12 в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомив. Учасники процес заперечували проти розгляду справи у відсутності цього свідка.
Вина підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України також підтверджується наступними доказами:
- Свідченнями свідка ОСОБА_12, який при допиті 05 листопада 2010 року показав що 12 вересня 2010р. близько 21.00 год. він на своєму мотоциклі «ІЖ-Планета» приїхав до двору свого товариша ОСОБА_6, який мешкає по вул. Українській,7 в с. Маломихайлівка Покровського району Дніпропетровської області в будинку своєї бабусі ОСОБА_4. Коли він підїхав до вказаного подвіря, то на подвірї він побачив бабусю ОСОБА_6 - ОСОБА_4, яка була заплаканою і пояснила йому, що її онук ОСОБА_1 вчинив дома у своєї матері дебош, кидався на матір з ножем, потім біля її двору вчинив бійку зі своїм братом ОСОБА_6. ОСОБА_6 в цей час у дворі не було, як пояснила йому ОСОБА_4, ОСОБА_6 зачинився у неї в будинку, сховавшись від свого брата ОСОБА_1 після бійки з ним. Коли він розмовляв з ОСОБА_4, до двору на мотоциклі «Мінськ» підїхали вдвох ОСОБА_1 і ОСОБА_2, мотоциклом керував ОСОБА_2. ОСОБА_5 зовнішньому виду ОСОБА_1 і ОСОБА_2 було явно видно, що вони знаходяться у стані алкогольного спяніння. ОСОБА_1 вставши з мотоцикла, відразу почав кричати на його бабусю ОСОБА_4, використовуючи нецензурні вирази, вимагав, щоб вона відчинила вхідні двері будинку і до них на двір вийшов з будинку його брат ОСОБА_6. На адресу ОСОБА_6 ОСОБА_1 також висловлювався нецензурною лайкою, вимагав, щоб той вийшов з будинку, погрожував йому вбивством. Потім ОСОБА_1 став бити ногами по воротах в огорожі двору зі сторони вул. Української і своїми ударами пошкодив ворота, зігнувши і відбивши в одному місці металеву решітку на воротах. В цей час ОСОБА_2 підбіг до вхідних дверей будинку і став ногами бити по зачинених дверях, тоді до його дій приєднався ОСОБА_1 і разом з ОСОБА_2 також почав бити ногами по зачинених вхідних дверях будинку. Кожен з них наніс не менш 5-6 ударів ногами по дверях будинку. Ці свої дії ОСОБА_2 і ОСОБА_1 супроводжували нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_6, погрожували йому вбивством, вимагали, щоб той відчинив двері і вийшов до них у двір. Двері ударам не піддавалися і з середини будинку їх також ніхто не відчинив. ОСОБА_4 благала ОСОБА_1 і ОСОБА_2 припинити безчинства, залишити її і ОСОБА_6 у спокої і забиратися з її двору, але ті не реагували на її вмовляння і продовжували безчинствувати. Всього ОСОБА_1 і ОСОБА_2 у дворі ОСОБА_4 безчинствували близько 20 хвилин, а потім, зрозумівши, що до будинку їм увійти не вдасться, а ОСОБА_6 сам до них не вийде, вийшли з двору, сіли на мотоцикл ОСОБА_2 і поїхали геть. Він після їх відїзду також поїхав додому, з ОСОБА_6 він так тоді і не зустрівся (а.с.29)
- Заявою ОСОБА_17 від 13.09.2010 року про те 12.09.2010 року ОСОБА_1 і ОСОБА_2 вчинили в відношенні неї хуліганські дії. (а.с. 4)
- Оглядом місця пригоди від 13.09.2010 року. (а.с. 5)
- Заявою ОСОБА_3 від 12.09.2010 року про те 12.09.2010 року ОСОБА_1 і ОСОБА_2 вчинили в відношенні неї хуліганські дії. (а.с. 4)
Таким чином вина підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні доведена в повному обсязі, їх дії слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 296 КК України - «Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, вчинене групою осіб».
Переходячи до обрання покарання, суд враховує суспільну небезпечність діяння та особу кожного з підсудних.
Підсудний ОСОБА_1 за місцем проживання характеризується посередньо, має на утриманні неповнолітню дитину, не працює.
Згідно ст. 66 КК України, до обставин, що помякшують покарання підсудному ОСОБА_1 слів віднести щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Згідно ст. 67 КК України, обставин, що обтяжують відповідальність підсудного ОСОБА_1І вчинення злочину у стані алкогольного спяніння.
Підсудний ОСОБА_2 за місцем проживання характеризується посередньо, за місцем роботи - позитивно.
Згідно ст. 66 КК України, до обставин, що помякшують покарання підсудному ОСОБА_2 слід віднести щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Згідно ст. 67 КК України, обставин, що обтяжують відповідальність підсудного ОСОБА_2 вчинення злочину у стані алкогольного спяніння.
За таких обставин підсудним ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід обрати покарання у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченому ч.2 ст.296 КК України та призначити йому покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання, встановивши йому іспитовий строк 3 (три) роки.
На підставі ст. 76 ч. 1 п. 3,4 КК України зобовязати ОСОБА_1 періодично зявлятися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи, а також повідомляти органи
кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи чи навчання.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 залишити без змін до вступу вироку в закону силу - підписку про невиїзд.
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченому ч.2 ст.296 КК України та призначити йому покарання у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування покарання, встановивши йому іспитовий строк 3 (три) роки.
На підставі ст. 76 ч. 1 п. 3,4 КК України зобовязати ОСОБА_2 періодично зявлятися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи, а також повідомляти органи
кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи чи навчання.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_2 залишити без змін до вступу вироку в закону силу - підписку про невиїзд.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в Дніпропетровській області судові витрати - вартість проведеної
експертизи холодної зброї № 13/03-58 від 09.11.2010 року в сумі 206,40 грн. (отримувач платежу НДЕКЦ при ГУМВС України в Дніпропетровській області, р/р 31250272210050 в ГУДКУ в
Дніпропетровській області, МФО 805012, ЄДРПОУ 25575055, призначення платежу «за експертизу №13/03-58 від 2010 року)
Вирок може бути оскаржений протягом 15 діб до апеляційного суду Дніпропетровської області.
Суддя К.С. Лукінова
Судове рішення № 52485093, Покровський районний суд Дніпропетровської області було прийнято 14.12.2010. Форма судочинства - Кримінальне, форма рішення - Вирок. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити необхідні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 1-226/2010. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: