Ухвала суду № 52456587, 15.10.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.10.2015
Номер справи
826/12057/14
Номер документу
52456587
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

15 жовтня 2015 року № 826/12057/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О., розглянувши у поряду письмового провадження заяву Приватного акціонерного товариства “Київспецтранс” про розстрочення виконання судового рішення

за позовом

Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

до

Приватного акціонерного товариства «Київспецтранс»

про

стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ

Постановою Окружного адміністративного суд ум. Києва від 14.10.2014 року позов Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві задоволено частково. Постановлено стягнути з Приватного акціонерного товариства «Київспецтранс» (надалі -ПрАТ “Київспецтранс”) заборгованість перед бюджетом у розмірі 3 607 090,00 грн.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 20.01.2015 постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.10.2014 скасовано та прийнято нову, якою адміністративний позов Державної податкової інспекції у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві задоволено частково. Постановлено стягнути з ПрАТ “Київспецтранс” заборгованість перед бюджетом у розмірі 1 320 004,99 грн.

04.08.2015 ПрАТ “Київспецтранс” звернулось до суду із заявою про розстрочення виконання судового рішення строком на 84 місяці шляхом щомісячного стягнення рівними частинами по 15 714,34 грн.

Заяву вмотивовано неможливістю ПрАТ “Київспецтранс” сплатити податковий борг у повному обсязі через скрутне фінансове становище, що спричинене недостатнім фінансуванням підприємства.

В судове засідання 21.09.2015 сторони не з’явились, представник позивача подав заяву про розгляд заяви без його участі, у зв’язку з чим суд на підставі частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалив продовжувати розгляд заяви у порядку письмового провадження.

Вирішуючи заяву про розстрочення виконання рішення суду, з урахуванням доводів відповідача, а також документів, що містяться в матеріалах справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно частини 1 статті 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд при вирішенні питання про розстрочення виконання рішення суду зобов'язаний перевірити наявність обставин, що ускладнюють його виконання. При цьому згідно з приписами статей 69, 70, 71 зазначені обставини повинні бути підтверджені належними та допустимими доказами.

Підставою для відстрочення, розстрочення, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Як вбачається з матеріалів справи, у ПрАТ “Київспецтранс” відкрито 5 розрахункових рахунків, залишок коштів на рахунках становив 28 331,11 грн., що підтверджується довідкою ПАТ «Комерційний банк «Хрещатик» від 25.09.2015 № 47/245-70-2135; відкрито 3 розрахункові рахунки, залишок коштів по рахунках підприємства станом на 24.09.2015 становив 0,00 грн., що підтверджується довідкою ПАТ «Комерційний банк «Кліринговий дім» від 24.09.2015 № 01-08/01/2993.

Також, в підприємства на рахунках, які відкриті в Головному управлінні Державної казначейської служби України у м. Києві: згідно довідки Приватного акціонерного товариства «Київспецтранс» вих. № 786/10 від 25.09.2015 в підприємства відкрито 3 рахунки в казначейській службі: «Капітальні вкладення», «Утилізація відходів» та «Придбання обладнання».

На рахунках, які були відкриті підприємством в ПАТ «ПІВДЕНКОМБАНК» та ПАТ «Банк «Форум» грошові кошти відсутні, а самі рахунки не обслуговуються у зв'язку з ліквідацією вищевказаних фінансових установ.

Приватним акціонерним товариством «Київспецтранс» надано прогнозний фінансовий план на 2015 рік, де відображено фінансові результати підприємства за січень-липень 2015 року та вказані орієнтовані показники фінансово-господарської діяльності підприємства на вересень-грудень 2015 року. Так, Приватне акціонерне товариство «Київспецтранс» має збитки у своїй діяльності близько 22 млн. грн., однак намагається погашати поточні податкові зобов’язання та розстрочений податковий борг.

Порядок розстрочення та відстрочення податкового боргу платника податків окремо врегульовано нормами Податкового кодексу України.

Згідно статті 100 Податкового кодексу України платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.

Підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

Враховуючи положення пункту 100.2 статті 100 Податкового кодексу України ПрАТ “Київспецтранс” реалізовує своє право передбачене Кодексом адміністративного судочинства України на подачу заяви про розстрочення судового рішення.

Так, в обґрунтування заяви про розстрочення виконання судового рішення відповідач зазначає, що протягом січня - червня 2015 року Приватним акціонерним товариством «Київспецтранс» на поточні рахунки підприємства отримано всього 36 463,0 тис. грн. Всі кошти, які надійшли на поточні рахунки підприємства направлені на забезпечення господарської діяльності, а саме на оплату заробітної плати працівників (7 476,9 тис. гри.), відрахування по заробітній платі (5 423,0 тис. грн.), придбання пального, мастил, запчастин для транспортних засобів (15 355,8 тис. грн.), а також комунальних платежів (2 945,3 тис. грн.), податків, зборів, обов'язкових платежів та погашення заборгованості по рішенням судів (станом на день звернення з цією заявою на виконанні підприємством перебувають 7 постанов адміністративного суду про стягнення податку на додану вартість в порядку розстрочки на загальну суму 2 871,3 тис. грн.). Витрати підприємства по трьом основним статтям - оплата праці з нарахуваннями, обслуговування спеціалізованого транспорту (мусорозбиральні машини) та оплата податків протягом січня - червня 2015 р. сумарно склали 31 127,0 грн. (85,37 % від загальної кількості отриманих коштів).

За І квартал 2015 року Приватне акціонерне товариство «Київспецтранс» згідно Звіту про фінансові результати (звіт про сукупний дохід) отримало збиток у своїй діяльності у розмірі 3 286 тис. грн. Аналогічна ситуація була в попередні 2008-2014 роки - підприємство отримало збитки у своїй діяльності., що підтверджує те, що боржник вимозі виконати рішення по даній справі лише шляхом надання розстрочки для його виконання.

Крім того, відповідачем зазначено, що майно ПрАТ “Київспецтранс” перебуває в податковій заставі, відчуження активів підприємства приведе до неможливості здійснення ним господарської діяльності та зупинить його роботу в цілому.

З огляду на зазначене, суд вважає за доцільне задовольнити заяву ПАТ “Київспецтранс” про розстрочення виконання судового рішення.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Задовольнити заяву Приватного акціонерного товариства “Київспецтранс” про розстрочення виконання судового рішення – постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 20 січня 2015 року в адміністративній справі №826/12057/14 за позовом Державної податкової інспекції у Подільському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві до Приватного акціонерного товариства “Київспецтранс” про стягнення заборгованості у розмірі 1 320 004,99 грн.

2. Розстрочити Приватному акціонерному товариству “Київспецтранс” виплату заборгованості в сумі 1 320 004 (один мільйон триста двадцять тисяч чотири) грн. 99 коп. на 84 місяці (з серпня 2015 року по липень 2022 року) шляхом виплати вказаної суми частинами за наступними періодами та розмірами:

1) до 31 серпня 2015 року - 15 714,34 грн.

2) до 30 вересня 2015 року - 15 714,34 грн.

3) до 31 жовтня 2015 року - 15 714,34 грн.

4) до 30 листопада 2015 року - 15 714,34 грн.

5)до 31 грудня 2015 року - 15 714,34 грн.

6)до 31 січня 2016 року - 15 714,34 грн.

7)до 28 лютого 2016 року - 15 714,34 грн.

8) до 31 березня 2016 року - 15 714,34 грн.

9)до 30 квітня 2016 року - 15 714,34 грн.

10)до 31 травня 2016 року - 15 714,34 грн.

11)до 30 червня 2016 року - 15 714,34 грн.

12)до 31 липня 2016 року - 15 714,34 грн.

13) до 31 серпня 2016 року - 15 714,34 грн.

14)до З0 вересня 2016 року - 15 714,34 грн.

15)до 31 жовтня 2016 року - 15 714,34 грн.

16) до 30 листопада 2016 року - 15 714,34 грн.

17) до 31 грудня 2016 року – 15 714,34 грн.

18) до 31 січня 2017 року – 15 714,34 грн.

19) до 29 лютого 2017 року – 15 714,34 грн.

20) до 31 березня 207 року - 15 714,34 грн.

21) до 30 квітня 2017 року - 15 714,34 грн.

22) до 31 травня 2017 року - 15 714,34 грн.

23) до 30 червня 2017 року - 15 714,34 грн.

24) до 31 липня 2017 року - 15 714,34 грн.

25) до 31 серпня 2017 року - 15 714,34 грн.

26) до 30 вересня 2017 року - 15 714,34 грн.

27) до 31 жовтня 2017 року - 15 714,34 грн.

28) до 30 листопада 2017 року - 15 714,34 грн.

29) до 31 грудня 2017 року - 15 714,34 грн.

30) до 31 січня 2018 року - 15 714,34 грн.

31) до 28 лютого 2018 року - 15 714,34 грн.

32) до 31 березня 2018 року - 15 714,34 грн.

33) до 30 квітня 2018 року - 15 714,34 грн.

34) до 31 травня 2018 року - 15 714,34 грн.

35) до 30 червня 2018 року - 15 714,34 грн.

36) до 31 липня 2018 року - 15 714,34 грн.

37) до 31 серпня 2018 року - 15 714,34 грн.

38) до 30 вересня 2018 року - 15 714,34 грн.

39) до 31 жовтня 2018 року - 15 714,34 грн.

40) до 30 листопада 2018 року - 15 714,34 грн.

41) до 31 грудня 2018 року - 15 714,34 грн.

42) до 31 січня 2019 року – 15 714,34 грн.

43) до 28 лютого 2019 року - 15 714,34 грн.

44) до 31 березня 2019 року - 15 714,34 грн.

45) до 30 квітня 2019 року - 15 714,34 грн.

46) до 31 травня 2019 року - 15 714,34 грн.

47) до 30 червня 2019 року - 15 714,34 грн.

48) до 31 липня 2019 року - 15 714,34 грн.

49) до 31 серпня 2019 року - 15 714,34 грн.

50) до 30 вересня 2019 року - 15 714,34 грн.

51) до 31 жовтня 2019 року - 15 714,34 грн.

52) до 30 листопада 2019 року - 15 714,34 грн.

53) до 31 грудня 2019 року - 15 714,34 грн.

54) до 31 січня 2020 року – 15 714,33 грн.

55) до 28 лютого 2020 року - 15 714,34 грн.

56) до 31 березня 2020 року - 15 714,34 грн.

57) до 30 квітня 2020 року - 15 714,34 грн.

58) до 31 травня 2020 року - 15 714,34 грн.

59) до 30 червня 2020 року - 15 714,34 грн.

60) до 31 липня 2020 року - 15 714,34 грн.

61) до 31 серпня 2020 року - 15 714,34 грн.

62) до 30 вересня 2020 року - 15 714,34 грн.

63) до 31 жовтня 2020 року - 15 714,34 грн.

64) до 30 листопада 2020 року - 15 714,34 грн.

65) до 31 грудня 2020 року - 15 714,34 грн.

66) до 31 січня 2021 року – 15 714,34 грн.

67) до 29 лютого 2021 року – 15 714,34 грн.

68) до 31 березня 2021 року – 15 714,34 грн.

69) до 30 квітня 2021 року - 15 714,34 грн.

70) до 31 травня 2021 року - 15 714,34 грн.

71) до 30 червня 2021 року - 15 714,34 грн.

72) до 31 липня 2021 року - 15 714,34 грн.

73) до 31 серпня 2021 року - 15 714,34 грн.

74) до 30 вересня 2021 року - 15 714,34 грн.

75) до 31 жовтня 2021 року - 15 714,34 грн.

76) до 30 листопада 2021 року - 15 714,34 грн.

77) до 31 грудня 2021 року - 15 714,34 грн.

78) до 31 січня 2022 року - 15 714,34 грн.

79) до 28 лютого 2022 року - 15 714,34 грн.

80) до 31 березня 2022 року - 15 714,34 грн.

81) до 30 квітня 2022 року - 15 714,34 грн.

82) до 31 травня 2022 року - 15 714,34 грн.

83) до 30 червня 2022 року - 15 714,34 грн.

84) до 31 липня 2022 року - 15 714,77 грн.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки встановленні ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо ухвалу не було оскаржено.

Суддя Арсірій Р.О.