Постанова № 52444715, 16.09.2015, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.09.2015
Номер справи
809/3883/15
Номер документу
52444715
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" вересня 2015 р. Справа № 809/3883/15

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Лучко О.О.

за участю секретаря Волочій Л.І.

за участю сторін:

представника позивача: не з'явився

представника відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Закарпатській області

до відповідача: Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат"

про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

02.09.2015 року Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Закарпатській області (далі - Ужгородська ОДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства " Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" про стягнення податкового боргу в розмірі 6120,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується податковий борг в загальному розмірі 6120,00грн., а саме: 1020,00грн. штрафних (фінансових) санкцій по податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності, 1020,00грн. штрафних (фінансових) санкцій по платежу: надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місця чи на об'єктах та 4080грн. штрафних (фінансових) санкцій по платежу: частина прибутку (державних підприємств), що вилучаються до бюджету. Заборгованість станом на день розгляду справи боржником не сплачена. На підставі наведеного просили позов задовольнити повністю та стягнути дану заборгованість.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, на адресу суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення судової повістки. Правом на подання письмового заперечення проти заявленого позову не скористався. Заяв та клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не надав.

Частиною 4 ст.128 КАС України визначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши та оцінивши подані докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Закарпатська лісопромислова дільниця є відокремленим підрозділом державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат", (а.с. 10-12).

Як вбачається з матеріалів справи за результатами проведеної Ужгородською ОДПІ перевірки відповідача з питань своєчасності подання податкової звітності з екологічного податку за ІV квартал 2013 року, розрахунку частини чистого прибутку за 9 місяців 2013 року, за 2013 рік, за І квартал 2014 року, І півріччя 2014 року, та звітності з податку на прибуток за 2013 рік, складено акт №986/1500/34077956 від 09.10.2014 року, яким встановлено, що позивачем в порушення вимог п.п.49.18.2, 49.18.3 п.49.18 ст.49, п.250.2 ст.250 не подано податкову декларацію з екологічного податку за ІV квартал 2013 року, не подано податкових розрахунок частини чистого прибутку за 9 місяців 2013 року, за 2013 рік, за І квартал 2014 року, І півріччя 2014 року та не подано податкову декларацію по податку на прибуток за 2013 рік (а.с. 21).

На підставі даного акту податковий орган виніс податкове повідомлення-рішення №0002801500 від 18.11.2014 року, згідно з яким відповідачу нараховано штрафні санкції по податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності в розмірі 1020грн. (а.с.17), податкове повідомлення-рішення №0002811500 від 18.11.2014 року, згідно з яким відповідачу нараховано штрафні санкції за платежем: надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місця чи на об'єктах в розмірі 1020грн. (а.с.18) та податкове повідомлення-рішення №0002821500 від 18.11.2014 року, згідно з яким відповідачу нараховано штрафні санкції за платежем: частина прибутку (державних підприємств), що вилучаються до бюджету в розмірі 4080грн. (а.с.19).

Судом встановлено, що позивачем виставлено відповідачу першу податкову вимогу №1/119 від 24.09.2007 року про сплату податкового боргу та другу податкову вимогу №2/130 від 29.10.2007 року (а.с.22-23).

Враховуючи вищенаведене, станом на день подання адміністративного позову за відповідачем рахується податковий борг в загальному розмірі 6120,00грн.

Вказане також підтверджується розрахунком заборгованості відповідача та зворотнім боком облікових карток (а.с. 9, 13-15).

Згідно із ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України), який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

В п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та в розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи. Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п.38.1ст.38 ПК України).

Згідно із п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковим боргом визнається сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Згідно із п.46.1. ст.46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п.49.1, п.49.2. ст.49 ПК України).

Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п.49.18.2, 49.18.3 п.49.18 ст.49 ПК України).

Відповідно до п.250.2 ст.250 ПК України платники екологічного податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів; за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

Відповідно до п.120.1 ст.120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Таким чином, податковим органом правомірно визначено суму штрафних санкцій відповідно до податкових повідомлень-рішень за повторне неподання відповідачем податкових декларацій по екологічному податку, податку на прибуток та податкових розрахунків частини чистого прибутку.

Порядок стягнення податкового боргу платників податків, крім фізичних осіб, регулюється ст.ст. 95-99 ПК України.

Так, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання такому платнику податкової вимоги (п.95.2 ст.95 ПК України).

Згідно із п.95.1 ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п.95.21 ст.95 ПК України).

Згідно із п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.95.4. ст.95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Наявність податкового боргу відповідача в розмірі 6120,00грн. підтверджується дослідженими матеріалами справи, доказів сплати заборгованості відповідачем суду не надано.

За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства "Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" (код ЄДРПОУ 08033772, вул.Л.Ребета, буд.6, м.Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76014) з розрахункових рахунків в банках, які обслуговують дане підприємство, та за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, в дохід держави податковий борг в розмірі 6120,00грн. (щість тисяч сто двадцять гривень).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя: Лучко О.О.

Постанова складена в повному обсязі 21.09.2015 року.