Україна
Донецький окружний адміністративний суд
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
07 вересня 2015 р. Справа № 805/3356/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Аляб’єва І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Державної фіскальної служби в Донецькій області про скасування рішення,
в с т а н о в и в:
Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» (далі - Підприємство) звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Державної фіскальної служби в Донецькій області (далі - Інспекція) про скасування рішення від 17 лютого 2015 року № 0000961702/3184 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску у розмірі 53 741,25 гривень.
Представник позивача до судового засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Представник відповідача у судове засідання також не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін відповідно до положень частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Розглянувши матеріали справи суд дійшов висновку про залишення цього позову без розгляду, виходячи з такого.
Відповідно до положень статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною п’ятою зазначеної статті встановлено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Предметом позову є рішення Інспекції від 17 лютого 2015 року № 0000961702/3184 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на суму 53 741,25 гривень.
Відповідно до приписів статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржуване рішення отримано Підприємством 17 лютого 2015 року, а цей позов направлено до суду 12 серпня 2015 року. Тобто з порушенням місячного строку.
Причин зволікання з поданням цього позову позивач не наводить та не заявляє клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
Відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Таким чином, адміністративний позов Підприємства про скасування рішення від 17 лютого 2015 року № 0000961702/3184 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску у розмірі 53 741,25 гривень підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до статті 94 КАС України у разі залишення адміністративного позову без розгляду судові витрати компенсуються за рахунок Державного бюджету України.
Згідно статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою.
На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 99, 100, 107 КАС України, -
у х в а л и в:
Позовну заяву Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Державної фіскальної служби в Донецькій області про скасування рішення – залишити без розгляду.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (код ЄДРПОУ 05540936, адреса: Донецька область, м. Краматорськ, пров. Земляний, буд. 2) витрати по сплаті судового збору у розмірі 182 (сто вісімдесят дві) гривні 70 копійок.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або надання законної сили ухвалою за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Аляб'єв І.Г.