копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2015 р. Справа № 804/6729/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участю: представника позивача ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом державного підприємства "Смоли" до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
27 травня 2015 року державне підприємство «Смоли» звернулося до суду з позовом до Дніпродзержинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення про застосування штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 000 4041701 від 05.02.2015 року.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що рішенням № НОМЕР_1 від 08.08.2014 року Дніпродзержинською ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нарахована пеня за несвоєчасну сплату ЄСВ за вересень 2013 року у розмірі 4379,53 грн. (0,1 % від суми недоїмки) та штраф у розмірі 12566,03 (10%), що в сукупності склало суму недоїмки 16 945,56 грн. Враховуючи те, що пеня встановлена без кінцевого строку нарахування, рішення № НОМЕР_1 від 08.08.2014 року скасоване і в адміністративному і в судовому порядку.
11.02.2015 року підприємство отримало рішення від Дніпродзержинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 05.02.2015 року № 000 404 1701.
Рішенням № 000 4041701 від 05.02.2015 року нарахована пеня у розмірі 4 379,53 грн. (0.1 % від суми недоїмки ), штраф у розмірі 12 566,03 грн. (10 %) на загальну суму недоїмки - 16 945,56 грн., з визначенням кінцевого періоду нарахування пені, а саме з 12.10.2013 року по 13.12.2013 року. Тобто, період нарахування пені з 22.10.2013 року по 13.12.2013 року відповідає сплаті єдиного внеску за вересень 2013 року, що є фактично плаченим.
Позивач оскаржував вказане рішення в адміністративному порядку до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та згодом до ДФС України. Однак, скарга позивача була залишена без задоволення, а рішення без змін.
Позивач не погоджується з рішенням № 000 4041701, оскільки обрахунок штрафних санкцій та нарахування пені здійснено податковим органом неправомірно та вважає, що оскаржуване рішення прийняте з порушенням норм чинного законодавства України.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований з календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Відповідно до п. 13 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня. що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
В акті від 28.07.2014 року № 3286/52-04-03-17-01-30168850 та в запереченнях Дніпродзержинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області до адміністративного позову від 22.12.2014 року № 32010/04-03-10-31 підтверджена своєчасність сплати нарахованого ЄСВ за вересень 2013 року у сумі 675 643,83 грн.
Факт своєчасної сплати підтверджений і рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.02.2015 року по справі № 804/20087/14. Судом встановлено, що за вересень 2013 року нарахований єдиний внесок у сумі 675 643,83 грн., а сплата здійснювалася підприємством платіжними дорученнями з 01.10.2013 року по 18.10.2013 року. Отже, строки сплати єдиного внеску за вересень 2013 року підприємством дотримані.
Нарахований єдиний внесок за вересень 2013 року у сумі 675 643,83 грн., підприємством сплачено наступним чином: 01.10.2013 року - у сумі 280 633,81 грн., 08.10.2013 року - у сумі 1530,00 грн., 14.10.2013 року у сумі 15 860,00 грн., 18.10.2013 року - у сумі 377 620,02 грн., що в сукупності склало 675 643.83 грн., тобто всю нараховану суму за вересень 2013 року, підприємством сплачено без порушення строків.
Період нарахування пені, визначений у рішенні № НОМЕР_2 від 05.02.2015 року, не відповідає періоду сплати єдиного внеску.
Отже, стверджує позивач, в порушення вимог чинного законодавства України, податковий орган, за відсутності законних підстав для нарахування штрафних санкцій та пені, прийняв безпідставне оскаржуване рішення.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, адміністративний позов просив задовольнити.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце його проведення був повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд встановив наступні обставини.
Державне підприємство «Смоли» - позивач зареєстровано Дніпродзержинським міським управлінням юстиції 07.09.1998 року №Р0010083, код за ЄДРПОУ 30168850.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію місцезнаходженням відповідача є: 51917, м. Дніпродзержинськ, проспект Аношкіна, буд.179.
На підставі наказу від 21.07.2014 року № 878 та направлення від 22.07.2014 року №430, проведена документальна позапланова виїзна перевірка державного підприємства «Смоли» (код ЄДРПОУ 30168850) щодо повноти та своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.09.2013 р. по 24.07.2014 р.
Перевірка проводилась з 22.07.2014 р. по 24.07.2014 р.
Позаплановою виїзною перевіркою встановлено несвоєчасна сплата єдиного соціального внеску на суму 6 875 773,33 грн.
Встановлено порушення ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" зі змінами та доповненнями від 08.07.2010 №2464-VI.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 14 Закону №2464-VI органи доходів і зборів зобовязані здійснювати контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону.
19.08.2014 року позивач отримав рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № НОМЕР_3, № НОМЕР_1, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, НОМЕР_8, НОМЕР_9, НОМЕР_10, НОМЕР_11, НОМЕР_12 від 08.08.2014 року.
Рішенням № НОМЕР_1 від 08.08.2014 року Дніпродзержинською ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області нарахована пеня за несвоєчасну сплату ЄСВ за вересень 2013 року у розмірі 4379,53 грн. (0,1 % від суми недоїмки) та штраф у розмірі 12566,03 (10%), що в сукупності склало суму недоїмки 16 945,56 грн. Враховуючи те, що пеня встановлена без кінцевого строку нарахування, рішення № НОМЕР_1 від 08.08.2014 року було скасоване і в адміністративному і в судовому порядку.
11.02.2015 року підприємство отримало рішення від Дніпродзержинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 05.02.2015 року № 000 404 1701.
Рішенням № 000 4041701 від 05.02.2015 року нарахована пеня у розмірі 4 379,53 грн. (0.1 % від суми недоїмки ), штраф у розмірі 12 566,03 грн. (10 %) на загальну суму недоїмки - 16 945,56 грн., з визначенням кінцевого періоду нарахування пені, а саме з 12.10.2013 року по 13.12.2013 року.
Відповідно до п. 2 ч. 8 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).
Позивачем було зазначено, що державним підприємством «Смоли» своєчасно було сплачена єдиний внесок за вересень 2013 року. Однак, оскаржуваним Рішенням позивачу нарахована пеня та штраф за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску за період з 22.10.2013 р. до 13.12.2013 р. Отже, у вказаному рішенні не йде мова за вересень 2013 року.
Згідно частини 8 ст. 9 Закону № 2464-VІ платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до ч.11 ст. 9 Закону № 2464-VІ у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону №2464-VI рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Згідно ч. 10 ст. 25 Закону №2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону №2464-VI за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову.
Відповідно до вимог ст. 94 КАС України, ст. 4 Закону України "Про судовий збір", враховуючи відмову у задоволенні адміністративного позову, суд також вважає за необхідне стягнути з позивача на користь Державного бюджету України решту суми судового збору у розмірі 1 644,30 грн.
Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Стягнути з державного підприємства "Смоли" на користь Державного бюджету України решту суми судового збору у розмірі 1644,30 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.
Повний текст постанови складено 23 вересня 2015 року.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 23 вересня 2015 року. Суддя З оригіналом згідно. Суддя ОСОБА_1 ОСОБА_1 ОСОБА_1