Справа №366/2441/15-а
Провадження №2-а/366/132/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2015 року, 14 год. 00 хв. смт.Іванків
Іванківський районний суд Київської області у складі: судді Корчкова А.А., за участю секретаря судового засідання Онищенко В.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області, третя особа: Іванківська селищна рада Київської області про скасування постанови державного виконавця щодо закінчення виконавчого провадження №48307868 від 19 серпня 2015 року, -
В С Т А Н О В И В :
10 вересня 2015 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області ОСОБА_2 про закінчення виконавчого провадження №48307868 від 19 серпня 2015 року.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог вказує на те, що 03 березня 2014 року Іванівським районним судом Київської області було винесено постанову про зобовязання на сесії Іванківської селищної ради розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту відводу земельної ділянки. На виконання вказаного рішення суду Іванівським районним судом було видано виконавчий лист № 366/382/14-а від 17.06.2014 року.
03 серпня 2015 року старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області ОСОБА_2 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 366/382/14-а від 17.06.2014.
Однак, 18 серпня 2015 року вищевказаним державним виконавцем було винесено постанову про закінчення виконавчого провадження №48307868, підставою для закінчення вищевказаного провадження було повне фактичне виконання рішення суду (п.8 ч.1 ст.49 Закону України «Про виконавче провадження»).
Позивач вважає, що зазначена постанова не відповідає чинному законодавству та повинна бути скасована судом, оскільки на сесії Іванківської селищної ради за результатами розгляду її заяви про надання дозволу на розробку проекту відводу земельної ділянки, відповідне рішення селищної ради прийнято не було, і тому у державного виконавця не було підстав закінчувати виконавче провадження.
Позивач в судове засідання не зявився, звернувся до суду з заявою про розгляд справи без її участі, позов підтримує та просить його задовольнити повністю.
29 вересня 2015 року до суду надійшло заперечення, в якому відповідач просить суд відмовити позивачу у задоволенні позову у звязку з його необґрунтованістю, оскільки вважає, що виконання зазначеного виконавчого документу організовано та здійснено у відповідності до вимог Закону України «Про виконавче провадження». Також звернувся до суду з клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача.
Третя особа звернулась до суду з заявою, в якій зазначили, що просять вирішити заяву на розсуд суду, провеси судове засідання без представника селищної ради.
Суд, встановивши обставини справи, що підтвердженні засобами доказування, дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши докази в їх сукупності вважає, що у позові ОСОБА_1 слід відмовити повністю, виходячи з наступного.
Постановою Іванківського районного суду Київської області від 03 березня 2014 року було зобовязано Іванківську селищну раду на сесії розглянути заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 1 га на території Іванківської селищної ради (масив «річка Болотня») та прийняти рішення згідно чинного законодавства. На виконання зазначеного рішення суду Іванківським районним судом було видано виконавчий лист №366/382/14-а від 17.06.2014 року.
Згідно з ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до ст. 2 цього Закону примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу".
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.
Відповідно до пункту 3.6.2. Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 74/5 від 15.12.1999 року державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження (додаток 7). У постанові державний виконавець установлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати 7 днів, а рішень про примусове виселення - 15 днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій. При цьому вказується дата виконання. Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.
На виконання вищевказаних норм старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області ОСОБА_2 виконавче провадження з виконання виконавчого листа №366/382/14-а від 17.06.2014 було відкрито та надано строк боржнику для самостійного виконання рішення суду, на що вказує постанова про відкриття виконавчого провадження від 03.08.2015 року.
Відповідно до постанови старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області ОСОБА_2 від 19 серпня 2015 року вищевказане виконавче провадження було закінчене у звязку з повним фактичним виконанням рішення суду. Вказану постанову державним виконавцем було винесено на підставі листа боржника про виконання постанови суду від 17.08.2015 року №02.31.273.
Згідно п.8 ч.1 ст.49 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
З виконавчого документу вбачається, що рішенням суду зобовязано боржника розглянути на сесії заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 1 га на території Іванківської селищної ради (масив «річка Болотня») та прийняти рішення згідно чинного законодавства.
Як вбачається з листа Іванківської селищної ради від 17.08.2015 року №02.31.273, питання про надання дозволу ОСОБА_1 на розробку проекту земельної ділянки для ведення особистого земельного господарства площею 1 га на території селищної ради (масив «річка Болотня») було винесено на розгляд п'ятдесят девятої та шістдесят першої сесій Іванківської селищної ради. Депутатам селищної ради було зачитано постанову суду від 03.03.2014 року. Загальний склад Іванківської селищної ради VI скликаний становить 30 депутатів. Для прийняття рішення потрібно 16 голосів. У ході голосування жодного разу 16 голосів по позиції «за» набрано не було.
Згідно статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. Рішення ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням.
З аналізу вищевказаної норми закону випливає, що рішення селищної ради приймається тоді коли воно прийняте більшістю голосів депутатів.
З витягів з протоколів 59 та 61 сесій VI скликання Іванківської селищної ради від 10.04.2014 року та 27.05.2014 року вбачається, на порядок денний було винесено питання про надання дозволу ОСОБА_1 на розробку проекту земельної ділянки для ведення особистого земельного господарства площею 1 га на території селищної ради (масив «річка Болотня») та поставлено на голосування депутатам для прийняття рішення, однак, під час голосування, не була набрана необхідна кількість голосів «за».
Тобто, підстав для винесення рішення з вищевказаного питання у Іванківської селищної ради не було.
За таких обставин, боржником рішення суду виконано повністю, про що і було повідомлено державного виконавця.
Отже, суд приходить до висновку, що державний виконавець діяв на підставі та у спосіб передбачений ст. 49 Закону України "Про виконавче провадження", а тому постанова про закінчення виконавчого провадження №48307868 від 19 серпня 2015 року є правомірною та прийнята з дотриманням норм чинного законодавства.
На підставі вищевикладеного керуючись статтями 1, 2, 19, 49 Закону України "Про виконавче провадження" , статтями 69-71, 76, 79, 86, 94, 122, 158-163, 167, 181, 185, 186, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області, третя особа: Іванківська селищна рада Київської області про скасування постанови державного виконавця щодо закінчення виконавчого провадження №48307868 від 19 серпня 2015 року відмовити повністю.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених КАС України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя А.А. Корчков