Ухвала суду № 52433282, 20.03.2012, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2012
Номер справи
2а-6862/11/1370
Номер документу
52433282
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2012 р. Справа № 152498/11

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого Довгополова О.М.,

суддів: Святецького В.В., Глушка І.В.,

при секретарі судового засідання Саган Х.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2011 року у справі за позовом Державного підприємства Міністерства борони України «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові, Головного управління Державного казначейства України у Львівській області про скасування податкових повідомлень-рішень та стягнення бюджетної заборгованості, -

ВСТАНОВИВ

Позивач звернувся до суду з позовом, у якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просив скасуватиподаткові повідомлення-рішення ДПІ у м. Львові № 0001402301/1/24832 від 21.12.2010 р. (№ 0001402301/0/22887 від 25.11.2010 р.) та податкові повідомлення-рішення СДПІ ВПП у м. Львові за № 0000030804/0/2979 від 22.02.2011 р., № 9362/08-04/1045 від 13.05.2011 р., № 0000120804/0/5873 від 31.03.2011 р., № 0000160804/0/7615, № 7616/08-04/799 від 19 квітня 2011 року та стягнути з Державного бюджету України на його користь 5349604,84 грн. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість. Вимоги обґрунтовані неправильним застосуванням п.п. 7.2.6. п. 7.2., п.п. 7.4.1. п. 7.4., пп. 7.5.1. п. 7.5. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість"; вважає, що дані податкової звітності з податку на додану вартість його контрагентів та виявлення розбіжностей в податкових зобов'язаннях контрагентів у взаємовідносинах із ним не повинні створювати для нього негативних наслідків.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2011 року позов задоволено.

В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову, відмовивши у задоволенні позову. Вимоги обґрунтовані правомірністю прийнятих ним податкових повідомлень-рішень, тому вважає, що неправильне встановлення судом першої інстанції обставини справи призвело до неправильного застосування норм Закону України «Про податок на додану вартість» щодо права позивача на бюджетне відшкодування. Зокрема, звертає увагу на відсутність у позивача документів, які б підтверджували факт отримання та перевезення товарів, товарно-транспортних накладних та їх реєстрів, що, на думку відповідача, свідчить про те, що реально договірні відносини не виконувалися.

Заслухавши суддю-доповідача, представників відповідача та представника позивача, зясувавши обставини справи, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення скарги, враховуючи наступне.

Як правильно встановлено судом першої інстанції, 05.11.2010 року ДПІ у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за липень, серпень 2010 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в червні, липні 2010 року, про що складено акт № 873/23-4/07684556. Проведеною перевіркою встановлено, що на порушення п.п.1.3, 1.7, 1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4, п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивачем завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту за серпень 2010 року на суму 476 396, 67 грн. (рядок 18.2 Декларації), в результаті чого завищено задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації. На порушення п.1.3, п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4, п.п.7.7.1, п.п.7.7.3, п.п.7.7.2. п.п.7.7.4 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивачем завищено суму бюджетного відшкодування за липень 2010 року на суму 494 649,21 грн., за серпень 2010 року на суму 59 297,71 грн.

25.11.2010 року ДПІ у м. Львові було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001402301/0/22887, яким згідно п.п.4.2.2. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та згідно п.1.3. п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п. 7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4., п.п.7.7.1, п.п. 7.7.2, п.п.7.7.3 ц.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" на підставі акта перевірки № 873/23-4/07684556 від 05.11.2010 року встановлено порушення п.1.3. п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п. 7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4., п.п.7.7.1, п.п. 7.7.2, п.п.7.7.3 п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" та позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 494 649,21 грн. за липень 2010 року та 59 297, 71 грн. за серпень 2010 року.

01.02.2011 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за вересень, жовтень 2010 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в лютому, липні, серпні, вересні 2010 року, про що складено акт № 57/08-04/07684556.

Проведеною перевіркою встановлено, що на порушення п.п.1.3, 1.7, 1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п. 7.4, п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивачем завищено податковий кредит за жовтень 2010 року, в результаті чого завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту за жовтень 2010 року на суму 446 028, 53 грн. (рядок 18.2 Декларації) та задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації. На порушення п.1.3, п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4, п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" на суму 476 396, 67 грн. зменшено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації) за вересень 2010 року. На порушення п.1,3, п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4, п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" на суму 240 414, 88 грн. зменшено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 Декларації) за жовтень 2010 року. На порушення п.1.3, п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4, п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивачем завищено суму бюджетного відшкодування за жовтень 2010 року на суму 645 063, 46 грн.

22 лютого 2011 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Львові було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000030804/0/2979, яким згідно п.п.4.2.2. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та згідно п.1.3. п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п. 7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4., п.п.7.7.1, п.п. 7.7.2, п.п.7.7.3 п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" на підставі акта перевірки №57/08-04/07684556 від 01.02.2011 року встановлено порушення п.1.3. п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п. 7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4., п.п.7.7.1, п.п. 7.7.2, п.п.7.7.3 п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" та позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 645 063,46 грн.

12.03.2011 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за листопад 2010 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в вересні 2009 року, серпні-жовтні 2010 року, про що складено акт №168/08-04/07684556.

Проведеною перевіркою встановлено, що на порушення п.п.1.3, 1.7, 1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4, п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивачем завищено податковий кредит за листопад 2010 року, в результаті чого завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту за листопад 2010 року на суму 518 636,43 грн. (рядок 18.2 Декларації) та задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації. На порушення п.1.3, п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4, п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивачем завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за листопад 2010 року на суму 686 443, 41 грн.

13 травня 2011 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Львові було прийнято податкове повідомлення-рішення №9362/08-04/1045, яким згідно п.п.4.2.2. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та згідно п.1.3. п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п. 7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4., п.п.7.7.1, п.п. 7.7.2, п.п.7.7.3 п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" на підставі акту перевірки №168/08-04/07684556 від 12.03.2011 року встановлено порушення п.1.3. п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п. 7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4., п.п.7.7.1, п.п. 7.7.2, п.п.7.7.3 п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" та позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 686 443, 41 грн.

21.03.2011 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Львові проведено позапланову виїзну перевірку з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за грудень 2010 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в березні, вересні-листопаді 2010 року, про що складено акт № 205/08-04/07684556.

Проведеною перевіркою встановлено, що на порушення п.п. 1.3, 1.7, 1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4, п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивачем завищено податковий кредит за грудень 2010 року, в результаті чого завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту за грудень 2010 року на суму 862 642,61 грн. (рядок 18.2 Декларації) та задекларовані показники в рядках 21, 22.2 Декларації. На порушення п.1.3, п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4, п.п.7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" на суму 518 636, 43 грн. зменшено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (ряд.26 Декларації) за грудень 2010 року.

31 березня 2011 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Львові було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000120804/0/5873, яким згідно п.п.4.2.2. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та згідно п.1.3. п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п. 7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4., п.п.7.7.1, п.п. 7.7.2, п.п.7.7.3 п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" на підставі акту перевірки №205/08-04/07684556 від 21.03.2011 року встановлено порушення п.1.3. п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п. 7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4., п.п.7.7.1, п.п. 7.7.2, п.п.7.7.3 п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" та позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 686443,41 грн.

31.03.2011 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Львові проведено невиїзну документальну перевірку з питань достовірності визначення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за жовтень-грудень 2009 року, січень-листопад 2010 року та достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за грудень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в березні, січень-грудень 2010 року та січень 2011 року, про що складено акт № 247/08-04/07684556.

Проведеною перевіркою встановлено, що на порушення п.п.1.3, 1.7, 1.8 ст.1, п.п.7.4.1 п.7.4, п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивачем завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування на загальну суму 3 464 151,05 грн. та завищено залишок від'ємного значення (ряд.26 Декларації), який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на суму 872 395, 98 грн.

19 квітня 2011 року Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Львові було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000160804/0/7615, яким згідно п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.54.3 ст.54, п.58.1 ст.58, п.75.1 ст.75, пп.78.1.8 ст.78, п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України на підставі акту перевірки №247/08-04/07684556 від 31.03.2011 року встановлено порушення п.1.3. п.1.7, п.1.8 ст.1, п.п. 7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4., п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" та позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 3 464 151,05 грн.

Перевіривши матеріал справи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про дотримання позивачем вимог ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" при формуванні податкового кредиту та обчисленні сум, що підлягають бюджетному відшкодуванню у спірних періодах.

При цьому судом першої інстанції правильно відхилено заперечення СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Львові щодо включення до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість по придбаних товарах (робота, послугах) згідно податкових накладних попередніх податкових періодів, оскільки право платника податків на формування податкового кредиту виникає в момент отримання податкової накладної та жодним чином не обмежується податковим періодом, в якому виписана ця податкова накладна. У матеріалах справи наявні податкові накладні за оскаржуваний період, які відображені у реєстрах отриманих та виданих податкових накладних за вказані періоди.

Обґрунтованість віднесення позивачем до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість за перевірений період підтверджується також податковими накладними, що відповідають вимогам закону.

Виходячи із конституційного принципу індивідуалізації відповідальності, судом першої інстанції правильного зазначено, що неподання контрагентами позивача податкової звітності, несплата податкових зобов'язань по ПДВ згідно виданих податкових накладних, а також невстановлення контрагентів за їх місцезнаходженням не є перешкодою для формування позивачем податкового кредиту, оскільки Закон України "Про податок на додану вартість" не ставить в залежність отримання бюджетного відшкодування платником податків від податкового обліку (стану) інших осіб і фактичної сплати контрагентами податку до бюджету.

Правильність і повнота встановлених судом першої інстанції обставин справи з правильним застосуванням норм матеріального права при додержанні процесуальних правових норм є підставою для залишення постанови суду без змін.

Отже, скарга відповідача не задовольняється.

Керуючись статтями 160 ч. 3, 195, 196, 198, 200, 205 ч. 1, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ

Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові залишити без задоволення, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2011 року у справі № 2а-6862/11 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: О.М. Довгополов

Судді: І.В. Глушко

ОСОБА_1

Повний текст рішення виготовлено 23.03.2012 року.