Ухвала суду № 52426604, 12.10.2015, Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
12.10.2015
Номер справи
183/6550/15
Номер документу
52426604
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

Справа № 183/6550/15

№ 1-кс/183/820/15

12 жовтня 2015 року м. Новомосковськ

Слідчий суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Крохмалюк І.П., при секретарі Третяк Д.А., за участю слідчого Донченко І.В., розглянувши клопотання слідчого відділення з розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СВ Новомосковського МВ (з обслуговування м. Новомосковська та Новомосковського району) ГУМВС України в Дніпропетровській області ОСОБА_1, погоджене з прокурором Новомосковської міжрайонної прокуратури ОСОБА_2, про проведення у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України, відомості про вчинення якого внесено 22.06.2015 року до ЄРДР за № 12015040350001250, перевірки дотримання вимог законодавства про працю України у виконавчому комітеті Новомосковської міської ради, -

ВСТАНОВИЛА:

09.10.2015 року до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшло клопотання слідчого відділення з розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СВ Новомосковського МВ (з обслуговування м. Новомосковська та Новомосковського району) ГУМВС України в Дніпропетровській області ОСОБА_1, яке слідчий підтримала під час судового розгляду, про проведення у кримінальному провадженні перевірки дотримання вимог законодавства про працю України у виконавчому комітеті Новомосковської міської ради (код ЄДРПОУ 04052206, Дніпропетровська область, м. Новомосковськ, вул. Радянська, 14) щодо законності притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільненні з посади начальника відділу архітектури та будівництва виконавчого комітету Новомосковської міської ради ОСОБА_3 Мотивує слідчий клопотання тим, що здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України, відомості про вчинення якого внесено 22.06.2015 року до ЄРДР за № 12015040350001250, а саме за фактом незаконного звільнення. Слідчий під час розгляду даного клопотання зазначила, що підставами для проведення перевірки є те, що 21 червня 2015 року до СВ Новомосковського МВ надійшла письмова заява про вчинення злочину від гр. ОСОБА_3 про те, що вона була незаконно звільнена з посади начальника відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Новомосковської міської ради, а також з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження вважає необхідним провести вищезазначену перевірку у виконавчому комітеті Новомосковської міської ради.

Дослідивши клопотання та надані письмові докази, вислухавши обґрунтування прокурора, слідчий суддя вважає, що дане клопотання підлягає задоволенню.

Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

Враховуючи те, що з набранням чинності Закону України «Про прокуратуру», виключено із переліку функцій прокуратури здійснення перевірок, та дані функції не визначені ніяким іншим законодавчим актом України, а також нормами КПК України не визначено певного порядку надання дозволу на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців, однак дане питання чітко регулюється п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014 року.

Крім того, згідно п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. У відповідності до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів грн. за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу КМУ, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами КПК України. Відповідно до п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014 року, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну інспекцію України з питань праці Держпраці України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Відповідно до п. 4 «Положення про Державну інспекцію України з питань праці Держпраці України» на виконання до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд та контроль за додержанням підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування (далі - роботодавці) законодавства про працю з питань трудових відносин, робочого часу та часу відпочинку, нормування праці, оплати праці, надання гарантій і компенсацій, пільг для працівників, які поєднують роботу з навчанням, дотримання трудової дисципліни, умов праці жінок, молоді, інвалідів, надання пільг і компенсацій за важкі та шкідливі умови праці, забезпечення спеціальним одягом і спеціальним взуттям, засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами, молоком і лікувально-профілактичним харчуванням; проведення обов'язкових медичних оглядів працівників певних категорій; дотримання режимів праці та інших норм законодавства, а також здійснює державний нагляд та контроль за додержанням вимог законодавства про зайнятість населення з питань дотримання прав громадян під час прийому на роботу та працівників під час звільнення з роботи.

Пунктом 6.5 «Положення про Державну інспекцію України з питань праці» визначено, що здійснювати безперешкодно перевірки у виробничих, службових та адміністративних приміщеннях роботодавців, суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, а також перевірки робочих місць працівників, розташованих поза цими приміщеннями, з метою нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, ознайомлюватися під час проведення перевірок з інформацією, документами і матеріалами та одержувати від роботодавців, суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, необхідні для виконання повноважень Держпраці України копії або витяги з документів, ведення яких передбачено законодавством про працю (у тому числі з питань, передбачених підпунктом 1 пункту 4 цього Положення) та законодавством про зайнятість.

Під час розгляду клопотання слідчий довела наявність достатніх підстав вважати, що з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження необхідно провести перевірку дотримання вимог законодавства про працю України у виконавчому комітеті Новомосковської міської ради щодо законності притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення з посади начальника відділу архітектури та будівництва виконавчого комітету Новомосковської міської ради ОСОБА_3, проведення якої доручити інспекторам Територіальної державної інспекції з питань праці у Дніпропетровській області.

На підставі викладеного та керуючись ст. 110 КПК України, п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, слідчий суддя -

УХВАЛИЛА:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України, відомості про вчинення якого внесено 22.06.2015 року до ЄРДР за № 12015040350001250, перевірки дотримання вимог законодавства про працю України у виконавчому комітеті Новомосковської міської ради (код ЄДРПОУ 04052206, Дніпропетровська область, м. Новомосковськ, вул. Радянська, 14) щодо законності притягнення до дисциплінарної відповідальності та звільнення з посади начальника відділу архітектури та будівництва виконавчого комітету Новомосковської міської ради ОСОБА_3

Проведення перевірки дотримання вимог законодавства про працю України доручити інспекторам Територіальної державної інспекції з питань праці у Дніпропетровській області.

Матеріали перевірки (в оригіналах) направити до СВ Новомосковського МВ (з обслуговування м. Новомосковська та Новомосковського району) ГУМВС України в Дніпропетровській області для долучення до матеріалів кримінального провадження № 12015040350001250.

Ухвала діє до 22 жовтня 2015 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.П. Крохмалюк