Ухвала суду № 52407597, 16.10.2015, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.10.2015
Номер справи
805/4678/15-а
Номер документу
52407597
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Куденков К.О.

Суддя-доповідач - Гаврищук Т.Г.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2015 року справа №805/4678/15-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Гаврищук Т.Г.

суддів: Блохіна А.А.

Сухарька М.Г.

При секретарі судового засідання Святодух О.Б.,

За участю сторін по справі:

Від позивача: ОСОБА_3

Від відповідача: Кислий О.О. (за довіреністю)

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Димитровської міської ради ОСОБА_3 на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2015 р. у справі № 805/4678/15-а (головуючий І інстанції Куденков К.О.) за позовом ОСОБА_3 до Димитровської міської виборчої комісії Донецької області про скасування постанови №48 від 07.10.2015 р ., скасування постанови №50 від 09.10.2015р., зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 12.10.2015р. звернувся до суду з позовом до Димитровської міської виборчої комісії Донецької області про скасування постанови Димитровської міської виборчої комісії Донецької області №48 від 07.10.2015р.; скасування постанови Димитровської міської виборчої комісії Донецької області №50 від 09.10.2015р.; зобов'язання Димитровської міської виборчої комісії Донецької області зареєструвати кандидатури до складу дільничних виборчих комісій від Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", про утворення депутатських фракцій якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання та Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", кандидати у депутати від яких зареєстровано в багатомандатних виборчих округах; зобов'язання Димитровської міської виборчої комісії Донецької області заново провести жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, поновити процес утворення дільничних виборчих комісій.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2015 р. у задоволенні позову відмовлено в повному обсязі.

В апеляційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення про задоволення позову в повному обсязі.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Позивач зазначив, що судом першої інстанції не встановлено та не підтверджено, що 04.10.2015 року представником Димитровської міської партійної організації ОСОБА_3 подання документів внесено не в повному обсязі з порушенням вимог ст. 23 Закону України «Про місцеві вибори» та п.6 постанови Центральної виборчої комісії від 03.09.2015 року №217. Судом першої інстанції не вірно застосовано п. 6 постанови Центральної виборчої комісії від 03.09.2015 року № 217.

Позивач також вважає, що суд не врахував порушення членом Димитровської міської виборчої комісії вимог п.13.4. Порядку організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів, документи, звернення реєструються в день їх надходження в журналі реєстрації документів, заяв і скарг у виборчій комісії (додаток 5). Відповідно до вказаного додатку, до журналу реєстрації вноситься в тому числі стислий виклад змісту документа, заяви, скарги. Позивач вважає, що довідка про прийом документів, надана представнику Димитровської міської партійної організації 05.10.2015 року не вказує на наявність або відсутність документів під час внесення подання кандидатур представником Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» 04.10.2015.року. Крім того, судом першої інстанції не враховано, що у зверненні ОСОБА_5 відсутні додатки з доказами, якими підтверджується та встановлюється відсутність свідоцтва про реєстрацію Димитровської міської виборчої комісії Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» саме під час подання документів, що є порушенням вимог п.2 ст. 96 Закону України «Про місцеві вибори», а тому звернення ОСОБА_5 відповідно до вимог ст. 97 Закону України «Про місцеві вибори» підлягало поверненню.

Позивач під час апеляційного провадження апеляційну скаргу підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача під час апеляційного провадження заперечував проти доводів апеляційної скарги, просив залишити її без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на скаргу, дійшла висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що позивач зареєстрована кандидатом у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Димитровської міської ради, що засвідчується посвідченням №113 від 02.10.2015р..

Згідно посвідчення №3 від 02.10.2015р. позивач є представником Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" у Димитровській міській виборчій комісії Донецької області з правом дорадчого голосу.

Позивачем до Димитровської міської виборчої комісії Донецької області 04.10.2015р. було внесено подання на членів ДВК від партії "Батьківщина" (фракція та партія), яке зареєстровано у журналі реєстрації документів, заяв і скарг у виборчій комісії з місцевих виборів Димитровської міської виборчої комісії Донецької області .

У наведених поданнях серед додатків зазначена копія свідоцтва про реєстрацію Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина".

Згідно довідки про прийом документів для включення до складу дільничних виборчих комісій від ОСОБА_3, представника Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" (партія) відповідачем прийнято від позивача: 1) подання Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" (партія); 2) заяви на участь у роботі виборчої комісії; 3) ксерокопії паспортів; 4) картки платників податків; 5) диск.

Згідно довідки про прийом документів для включення до складу дільничних виборчих комісій від ОСОБА_3, представника Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" (фракція) відповідачем прийнято від позивача: 1) подання Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" (фракція); 2) заяви на участь у роботі виборчої комісії; 3) ксерокопії паспортів; 4) диск.

У вказаних довідках зазначена дата 04.10.2015р. та час 23 година 55 хвилина.

Зазначені довідки видані позивачу і підписані головою Димитровської міської виборчої комісії Донецької області Ганжею Л.О. та членом комісії ОСОБА_7

Свідок ОСОБА_8, допитана судом першої інстанції у судовому засіданні від 13.10.2015р., надала показання, за якими при подачі позивачем 04.10.2015р. до відповідача подань та додатків до них вона особисто бачила наявність копії свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії.

Свідок ОСОБА_9 у судовому засіданні від 13.10.2015р. надав показання, за якими він не бачив які саме документи подавав позивач 04.10.2015р. до відповідача.

Також, вказані свідки надали показання, за якими 04.10.2015р. позивачу не було надано опису прийнятих відповідачем документів.

Свідок ОСОБА_7, допитана судом першої інстанції у судовому засіданні від 13.10.2015р., надала показання, за якими 04.10.2015р. вона прийняла від позивача подання з додатками, але не перевіряла які саме документи були додані до подань. На момент прийняття подань від позивача голова комісії Ганжа Любов Олексіївна була відсутня у приміщенні Димитровської міської виборчої комісії Донецької області. Довідки про прийняті від позивача документи було складено 05.10.2015р. та надані позивачу, яка не висловила зауважень в частині відсутності в цих довідках відомостей про копії свідоцтв про реєстрацію місцевої організації партії.

Також, свідок ОСОБА_7 зазначила, що у довідках зазначені дата та час прийняття документів від ОСОБА_3

Кандидат на посаду Димитровського міського голови ОСОБА_5 подав до відповідача звернення від 07 жовтня 2015 року, яким просив, зокрема, відхилити кандидатури до складу дільничних виборчих комісій, які подані від Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" та Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", про утворення депутатських фракцій якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання.

У вказаному зверненні зазначено, що в порушення ст.23 Закону України "Про місцеві вибори" до подань кандидатур до складу дільничних виборчих комісій від місцевої організації політичної партії, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання та місцевої організації політичної партії, кандидатів у депутати від яких зареєстровано в багатомандатних виборчих округах Політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" не було додано копію свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії, засвідченої у встановленому законом порядку.

З протоколу №9 засідання Димитровської міської виборчої комісії Донецької області від 07.10.2015р. вбачається, що за наслідками розгляду заяви від кандидата на посаду міського голови ОСОБА_5 прийнято рішення про задоволення звернення щодо відхилення подання Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" у зв'язку з порушенням вимог п.4 ст.23 Закону України "Про місцеві вибори" (п.3.1) та задоволено звернення щодо відхилення подання Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання (п.3.2).

Підставою для задоволення наведеного звернення було не додання до подання копії свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії, засвідченої у встановленому законом порядку.

Відповідно до постанови відповідача від 07.10.2015р. №48 задоволено звернення ОСОБА_5 (п.1), відхилено кандидатури до складу дільничних виборчих комісій, подані від Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" (пп. 2.3 п.2), Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", про утворення депутатських фракцій якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання (пп.2.4 п.2).

Постановою відповідача №50 від 09.10.2015р. утворено дільничні виборчі комісії, що здійснюють підготовку та проведення чергових місцевих виборів, які відбудуться 25.10.2015р. у м. Димитров Донецької області, у складах, згідно з додатками №№1-22.

Позивачем до суду була надана копія свідоцтва від 24.05.2000р. №27/67 про реєстрацію структурного підрозділу політичної партії відносно Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", яка засвідчена приватним нотаріусом Добропільського міського нотаріального округу Донецької області Шиманським І.Ю. 03.10.2015р., зареєстровано в реєстрі за №1963.

Відповідно до п.20 ч.5 ст.25 Закону України "Про місцеві вибори" від 14 липня 2015 року № 595-VIII, міська, районна в місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія розглядає звернення, заяви і скарги стосовно підготовки та проведення місцевих виборів до відповідної місцевої ради, приймає щодо них рішення.

За приписами ч.1 ст.94 Закону України "Про місцеві вибори" кандидат, його довірена особа, місцева організація політичної партії, кандидати від якої зареєстровані на відповідних місцевих виборах, її представник в територіальній виборчій комісії або уповноважена особа, офіційний спостерігач, виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону, а також виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею та статтями 95-98 цього Закону.

Частиною другою вказаної статті передбачено, що суб'єкти звернення зі скаргою, зазначені в частині першій цієї статті, можуть з урахуванням вимог цього Закону оскаржити до відповідної виборчої комісії рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, таких суб'єктів оскарження: 1) виборчої комісії, члена виборчої комісії; 2) місцевої організації партії, кандидати від якої зареєстровані на відповідних місцевих виборах, крім рішення чи дій, які відповідно до закону, її статуту (положення) належать до внутрішньої організаційної діяльності місцевої організації партії; 3) кандидата; 4) уповноважених осіб, довірених осіб, офіційних спостерігачів від суб'єктів виборчого процесу - лише щодо скарг, передбачених частиною шостою статті 97 цього Закону.

Форма і зміст скарги визначені у статті 96 Закону України "Про місцеві вибори", згідно частини 1 якої скарга має містити:1) назву виборчої комісії, до якої подається скарга; 2) прізвище, власне ім'я (усі власні імена), по батькові (за наявності) або найменування суб'єкта звернення зі скаргою, адресу місця його проживання, місцезнаходження (поштова адреса), а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є; 3) прізвище, власне ім'я (усі власні імена), по батькові (за наявності) або найменування суб'єкта оскарження, адресу місця його проживання, місцезнаходження (поштова адреса), а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є;4) суть порушеного питання;5) виклад обставин і зазначення доказів, якими суб'єкт звернення зі скаргою обґрунтовує свої вимоги; 6) чітко сформульовані вимоги із зазначенням суті рішення, ухвалення якого вимагається від суб'єкта розгляду скарги;7) перелік документів і матеріалів, що додаються;8) у разі їх наявності зазначення заінтересованих осіб, яких суб'єкт звернення зі скаргою вважає за потрібне залучити до розгляду скарги (або зазначення про відсутність таких осіб);9) підпис суб'єкта звернення зі скаргою або його представника із зазначенням дати підписання.

За приписами частини 2 цієї статті до скарги додаються її копії, докази, зазначені у скарзі, та копії усіх документів, що додаються до неї, у кількості, яка дорівнює кількості суб'єктів оскарження та заінтересованих осіб, зазначених у скарзі.

Як вбачається з матеріалів справи, у зверненні кандидата на посаду Димитровського міського голови ОСОБА_5 відсутні відомості щодо додатків до його звернення.

У ч.2 ст.97 Закону України "Про місцеві вибори" встановлено, що скарга, оформлена без додержання вимог статті 96 цього Закону, повертається відповідно Головою Центральної виборчої комісії або за його дорученням іншим членом Центральної виборчої комісії чи головою або заступником голови територіальної чи дільничної виборчої комісії суб'єкту звернення зі скаргою без розгляду не пізніше наступного дня після дня надходження скарги, а скарга, подана напередодні дня голосування, у день голосування чи наступного дня після дня голосування, - невідкладно. У разі повернення скарги без розгляду зазначається вичерпний перелік недоліків, які перешкоджають розгляду скарги, і вказується на можливість повторного звернення зі скаргою, оформленою відповідно до вимог статті 96 цього Закону, у встановлені цим Законом строки.

Повернення скарги без розгляду суб'єкту звернення зі скаргою з інших підстав ніж ті, що встановлені цим Законом, не допускається.

Постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229 затверджено Порядок розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів (надалі Порядок №229), згідно до п. 8.3 якого якщо суб'єкт звернення зі скаргою, суб'єкт оскарження чи заінтересована особа не нададуть доказів для підтвердження обставин, на які вони посилаються, виборча комісія вирішує справу на підставі наявних доказів.

Як вбачається з матеріалів справи, звернення кандидата на посаду Димитровського міського голови ОСОБА_5 відповідає формі і змісту, наведеним у ч.1 ст. 96 Закону України "Про місцеві вибори".

Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що наявність безпосередньо у відповідача документів, на які посилався заявник, спростовує порушення відповідачем вимог ст.96 Закону України "Про місцеві вибори" при розгляді вказаного звернення через ненадання доказів.

За таких обставин, доводи апеляційної скарги щодо порушення відповідачем вимог ст.96 Закону України "Про місцеві вибори" колегією суддів не прийнято до уваги.

Частиною 4 ст.99 Закону України "Про місцеві вибори" передбачено, що під час розгляду скарги по суті виборча комісія може задовольнити скаргу повністю або частково чи відмовити в її задоволенні.

Згідно з п.5 ч.5 ст.99 цього Закону у разі задоволення скарги виборча комісія може прийняти рішення, яким поновити в інший спосіб порушені права та законні інтереси суб'єкта звернення зі скаргою.

Аналогічні приписи містяться у п.9.1 та п.9.7 Порядку №229.

Порядок утворення дільничної виборчої комісії визначено ст.23 Закону України "Про місцеві вибори", згідно до ч.1 якої дільнична виборча комісія утворюється відповідною районною, міською (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районною у місті територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії.

За приписами наведеної норми право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій мають: 1) місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання;2) місцеві організації політичних партій, кандидатів у депутати від яких зареєстровано в багатомандатних виборчих округах;3) кандидати у депутати в одномандатних виборчих округах; 4) кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

Відповідно до ч.4 цієї статті місцева організація партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, місцева організація партії, кандидати в депутати від якої зареєстровані у багатомандатному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів, вносять до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії). Подання підписується відповідно керівником місцевої організації партії та засвідчується печаткою відповідної місцевої організації партії або печаткою організації відповідної політичної партії вищого рівня.

Кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, старости вносить до територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії) за своїм підписом.

Зазначені подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій подаються за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, не пізніш як за 20 днів до дня виборів.

До подання додаються:

1) ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначаються відомості про місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (ксерокопії тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) кожної запропонованої особи;

2) заяви осіб, запропонованих до складу дільничної виборчої комісії, про згоду на участь у роботі виборчої комісії від відповідного суб'єкта подання, згоду виконувати посадові обов'язки голови, заступника голови або секретаря виборчої комісії, про ненадання згоди на участь у роботі виборчої комісії іншим суб'єктам подання на відповідних виборах та з обов'язковим зазначенням відомостей про засоби зв'язку (контактний телефон);

3) копія свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії, засвідчена територіальним органом центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належать питання реалізації державної політики у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, або посвідчена нотаріально, після офіційного оголошення про початок виборчого процесу.

Постановою Центральної виборчої комісії №217 від 03.09.2015р. затверджено Роз'яснення щодо деяких питань формування нового складу територіальних виборчих комісій та утворення дільничних виборчих комісій, що здійснюють організацію підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, у пункті 6 яких зазначено, що до подань щодо кандидатур до складу виборчої комісії, що вносяться місцевими організаціями партій, зазначеними у частині другій статті 22 та пунктах 1, 2 частини першої статті 23 Закону, додається також копія свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії, засвідчена територіальним органом центрального органу виконавчої влади, до повноважень якого належать питання реалізації державної політики у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, або посвідчена нотаріально (щодо кандидатур до складу територіальних виборчих комісій - не раніш як за 30 днів до дня внесення відповідного подання, щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій - після офіційного оголошення про початок виборчого процесу).

Неподання зазначених документів або подання не всіх документів є підставою для відхилення запропонованої кандидатури (запропонованих кандидатур).

У разі якщо місцевою організацією партії надано копію свідоцтва, не засвідчену в установленому порядку або засвідчену з порушенням зазначених вище строків чи без зазначення дати засвідчення, внесена до складу виборчої комісії кандидатура (кандидатури) підлягає (підлягають) відхиленню.

Постановою Центральної виборчої комісії № 155 від 10 серпня 2015 року "Про форми подань щодо кандидатур до складу виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ" встановлені форми подань, зокрема, щодо кандидатур, що подаються районною, міською організацією політичної партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, для обов'язкового включення до складу міської (міста районного значення), районної у місті (крім районної у містах Києві, Севастополі), селищної, сільської виборчої комісії (додаток 5), яка містить в собі графу «Додатки», зокрема, п.3. копія свідоцтва про реєстрацію.

Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що зазначення у формі подання додатка - копії свідоцтва про реєстрацію не свідчить про фактичне подання безпосередньо самої копії свідоцтва про реєстрацію.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачу було видано довідки про прийом документів для включення до складу дільничних виборчих комісій, у яких відсутні відомості щодо надання до відповідача копії свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії.

У п.13.2 Порядку організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів, затв. постановою Центральної виборчої комісії від 05.09.2015р. №228, встановлено, документи та звернення, що надходять до виборчої комісії, мають право приймати голова комісії, заступник голови комісії, секретар або інші члени комісії, уповноважені на це її рішенням.

Відповідно до п.13.4 цього Порядку документи, звернення реєструються в день їх надходження в журналі реєстрації документів, заяв і скарг у виборчій комісії.

Згідно п.13.6 Порядку особа, яка подає документи, звернення до виборчої комісії, пише розписку, в якій вказує своє прізвище, ім'я, по батькові, короткий опис поданих документів із зазначенням кількості аркушів, дати та часу їх подання. Розписка зберігається разом із поданими документами.

Як вбачається з матеріалів справи, та не заперечувалось позивачем під час судового розгляду, нею не було складено вказану розписку та короткий опис поданих документів.

Відповідно до п. 4 ч.15 ст.61 Закону України "Про місцеві вибори" представник місцевої організації партії у територіальній виборчій комісії з правом дорадчого голосу має право у разі виявлення порушень цього Закону скласти відповідний акт, який підписується ним і не менш як двома виборцями, які засвідчують це порушення, та подається до відповідної виборчої комісії.

Позивачем не надано доказів складання акта щодо порушення відповідачем вимог Закону України "Про місцеві вибори" під час прийняття подань та наданні (складанні) довідок про прийом документів.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що матеріалами справи не доведено додання позивачем копії свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії до подання на членів ДВК від партії "Батьківщина".

За відсутністю вищезазначених документів на підтвердження подання позивачем копії свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії, показання свідків, у відповідності до вимог ч.4 ст.70 КАС України, колегією суддів не прийнято в якості належного доказу.

З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що відповідачем правомірно було відхилено кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, подані від Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", Димитровської міської партійної організації Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", про утворення депутатських фракцій якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання.

Колегія суддів дійшла висновку про те, що матеріалами справи доводиться порушення позивачем вимог ст. 23 Закону України «Про місцеві вибори» та п.6 постанови Центральної виборчої комісії від 03.09.2015 року №217, а тому доводи апеляційної скарги не прийняті до уваги.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Судова колегія дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.

Судові витрати по справі покласти на позивача.

Керуючись статтями ст. 9, 11, 24, 163, 172, 177, 195, 196, 198 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Димитровської міської ради ОСОБА_3 на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2015 р. у справі № 805/4678/15-а - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2015 р. у справі № 805/4678/15-а - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий: Гаврищук Т.Г.

Судді: Блохін А.А.

Сухарьок М.Г.