ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________
У Х В А Л А
16 жовтня 2015 р. Справа № 902/1255/15
Господарський суд Вінницької області у складі судді Стефанів Т. В. ,
розглянувши матеріали заяви Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області (21027, м. Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21, код 39476158) №29171 від 15.10.2015 про визнання грошових вимог до боржника та включення кредиторських вимог в загальному розмірі 496 740,91 грн. до реєстру вимог кредиторів у справі №902/1255/15
за заявою боржника: Приватного підприємства "НАФТОТРЕЙДИНГ", 21034, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Немирівське шосе, 187Б, код 30836601
про банкрутство
Без участі представників сторін
В С Т А Н О В И В :
В провадженні господарського суду Вінницької області перебуває справа №902/1255/15 за заявою Приватного підприємства "НАФТОТРЕЙДИНГ" про визнання банкрутом.
Ухвалою суду від 08.09.2015 прийнято заяву Приватного підприємства "НАФТОТРЕЙДИНГ" про порушення провадження у справі про банкрутство до розгляду та призначено підготовче засідання на 17.09.2015 року.
Ухвалою від 17.09.2015 року порушено провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "НАФТОТРЕЙДИНГ", 21034, Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Немирівське шосе, 187Б код 30836601), введено мораторій та призначено засідання на 01.10.2015 р. для вирішення питання щодо подальшого застосування процедури банкрутства боржника, що ліквідується власником.
В подальшому, постановою господарського суду Вінницької області від 09.10.2015 у справі № 902/1255/15 визнано боржника - Приватне підприємство "НАФТОТРЕЙДИНГ" (код ЄДРПОУ код 30836601) банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців та призначено ліквідатором Приватного підприємства "НАФТОТРЕЙДИНГ" арбітражного керуючого Василика Віталія Валентиновича.
12.10.2015 судом на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника Приватне підприємство "НАФТОТРЕЙДИНГ" - банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
16.10.2015 до суду надійшла заява Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області (21027, м. Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21, код 39476158) №29171 від 15.10.2015 про визнання грошових вимог до боржника та включення кредиторських вимог в загальному розмірі 496 740,91 грн. до реєстру вимог кредиторів у справі №902/1255/15.
Також 16.10.2015 від Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій обл. до суду надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване майновим станом позивача.
Суд, розглянувши матеріали зазначеної заяви №29171 від 15.10.2015, дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ч.1, 2 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитор, за заявою якого порушено провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї статті.
Абзацами 5, 6 ч. 2 ст. 23 Закону про банкрутство передбачено, що кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування мають право протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують. Копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви. До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Разом з тим, до заяви Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій обл., в порушення ст. 23 Закону про банкрутство, не додано доказів сплати судового збору та докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна.
Частиною 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання заяви кредитора, який звертається з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом становить 2 розміра мінімальної заробітньої плати.
В п.3 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 25.08.2011 року № 01-06/1175/2011 вказано, що розмір ставки судового збору (станом на 1 січня календарного року) у кожному конкретному випадку визначається виходячи з того розміру МЗП, який було встановлено законом на момент сплати судового збору (станом на 1 січня календарного року).
Відповідно до ст.8 Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 року № 5515-VІ встановлено з 1 січня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати 1 218,00 гривня.
З огляду на викладене, за подання заяви кредитор Вінницька об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Вінницькій обл. повинен сплатити судовий збір в розмірі 2 436,00 грн., так як останній не віднесений до пільгових категорій, які звільнені Законом України "Про судовий збір".
В той же час, 16.10.2015 до суду від Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій обл. надійшло клопотання про відстрочку Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій обл. від сплати судового збору, яке мотивовано майновим станом заявника.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Законом України від 22.05.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" внесено зміни до ЗУ "Про судовий збір" та позбавлено Вінницьку ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій обл. пільг по сплаті судового збору.
Пунктом 2 Прикінцевих положень ЗУ від 22.05.2015 Кабінет Міністрів України зобов'язаний забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
У п. 3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» від 21.02.2013 за № 7 зазначено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Разом з тим, до клопотання Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій обл. про відстрочку Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій обл. від сплати судового збору не додано жодного доказу на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. З урахуванням наведеного, суд дійшов до висновку про відмову у задоволенні клопотання № б/н від 16.10.2015 про відстрочку від сплати судового збору з підстав необгрунтованості, ненадання належних та допустимих доказів, які вказують на майновий стан заявника.
Статтею 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви.
Відповідно до п.20 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 року №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 №4212 - VI) у разі виявлення недоліків заяви господарський суд відповідною ухвалою зобов'язує заявника усунути їх в установлений судом строк.
З урахуванням наведеного, суд дійшов до висновку про необхідність повідомлення заявника - Вінницьку об'єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Вінницькій обл. щодо усунення недоліків, допущених при поданні заяви №29171 від 15.10.2015 про визнання кредиторських вимог до боржника та включення до реєстру вимог кредиторів із загальною сумою кредиторських вимог в розмірі 496 740,91 грн. у справі № 902/1255/15.
Керуючись ст. 23, 24 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Законом України "Про судовий збір", ст. 86, 115 ГПК України, суд
У Х В А Л И В :
1. В задоволенні клопотання Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій обл. про відстрочку Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій обл. від сплати судового збору по справі №902/1255/15 відмовити.
2. Зобов'язати Вінницьку об'єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Вінницькій обл. до 06.11.2015 усунути недоліки, допущені при поданні заяви №29171 від 15.10.2015 про визнання кредиторських вимог до боржника та включення до реєстру вимог кредиторів із загальною сумою кредиторських вимог в розмірі 496 740,91 грн. у справі № 902/1255/15, а саме:
- сплатити судовий збір у відповідності до Закону України "Про судовий збір", докази сплати надати суду;
- надіслати копії заяви боржнику і розпоряднику майна, поштовий опис з доказами надати суду.
3. Попередити заявника, про те, що якщо кредитор усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона буде вважатись поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку судом буде винесена ухвала про повернення заяви.
4. Вказану ухвалу направити рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення згідно переліку.
Суддя Стефанів Т.В.
віддрук. прим.:
1- до справи;
2- боржнику ПП "НАФТОТРЕЙДИНГ", 21034, Вінницька область, м. Вінниця, Замостянський район, вул. Немирівське шосе, буд. 187 Б;
3- ліквідатору ПП "Нафтотрейдинг", арбітражному керуючому Василику В. В., 01030, Київ, А/С № 23;
4- Вінницька ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області (21027, м. Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21.