Справа № 683/2542/14-п
3/683/926/2014
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2014 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Цішковський В.А. розглянувши адміністративну справу, що надійшла від Старокостянтинівського ВДАІ Старокостянтинівського РВ УМВС України в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за ст. 122-2, ч.1 ст.130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 11.08.2014 року о 00 год. 45 хв., керуючи належним їй автомобілем марки «Мерседес», д.н. НОМЕР_1 по вул. Центральній, 12 в м. Києві, не виконала вимогу про зупинку, подану за допомогою проблискових маячків синього та червоного кольору та була затримана шляхом переслідування на службовому автомобілі, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.122-2 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу серії АБ № 977172 від 11.08.2014 року ОСОБА_1, 11.08.2014 року о 00 год. 45 хв., керувала належним їй автомобілем марки «Мерседес», д.н. НОМЕР_1 по вул. Центральній, 12 в м. Києві, у стані алкогольного спяніння. ОСОБА_1 від проведення огляду на стан алкогольного спяніння у лікаря нарколога та на огляд з використанням спеціального технічного засобу газоаналізатора «Драгер Алкотест» відмовилася, чим порушила 2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1, яка належним чином повідомлена про дату та час судового розгляду до суду не зявилась. Крім того, ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про закриття провадження по справі за п.1 ст. 247 КУпАП у звязку із порушенням порядку складання адміністративного протоколу. За ст. 122-2 КУпАП ніяких пояснень та заперечень не надала.
Судом встановлено, що під час складання протоколу серії АБ № 977172 від 11.08.2014 року про вчинення ОСОБА_1 11.08.2014 року адміністративного правопорушення за ч. 1 ст.130 КУпАП не було залучено свідків.
Відповідно до вимог ч. 2 5 ст.266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності працівника міліції.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Згідно п.4-6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року № 1103, огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.
Стосовно п.1.7, 2.11, 3.22 Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ України від 09.09.2009 року №400/666, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного уповноваженою особою Державтоінспекції МВС, огляд на стан спяніння проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на проведення такого огляду відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоровя).
Оформлення матеріалів огляду на стан спяніння водія транспортного засобу здійснюється згідно з чинним законодавством.
Висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан спяніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.
Оскільки протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням чинного законодавства про порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного спяніння, тобто без залучення двох свідків, тому він є недійсним і підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, немає.
Крім того, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 не виконала вимоги про зупинку, поданої за допомогою проблискових маячків синього та червоного кольору, внаслідок чого була затримана шляхом переслідування на службовому автомобілі та повинна нести адміністративну відповідальність, передбачену ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, що помякшують відповідальність ОСОБА_1 та обставин, що обтяжують її відповідальність, не встановлено.
На підставі викладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, керуючись п.1 ст.247, ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ст. 122-2 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортних засобів строком на шість місяців.
Закрити провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, за відсутності в її діях складу правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 36,54 грн. судового збору на користь держави (код ЄДРПОУ 37822967 р/р 31218206700007, ГУДКУ в Хмельницькій області, МФО 815013).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Хмельницької області.
Суддя