Постанова № 52340704, 13.10.2015, Радехівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
13.10.2015
Номер справи
451/999/15-п
Номер документу
52340704
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №451/999/15-п

Провадження № 3/451/252/15

ПОСТАНОВА

іменем України

13 жовтня 2015 року

Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., розглянувши матеріали, які надійшли від військової прокуратури Львівського гарнізону Західного регіону України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українець, громадянин України, народився в с.Мартинівка Канівського району Черкаської області, одружений, ІНФОРМАЦІЯ_2, працює військовим комісаром Радехівсько-Кам'янка-Бузького ОРВК Львівської області, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,-

за вчинення правопорушення, передбаченого ст.172-15 КУпАП,-

у с т а н о в и л а :

Підполковник ОСОБА_1 наказом Військового комісара Львівського обласного військового комісаріату №16 від 26.01.2015 року призначений на посаду військовим комісаром Радехівсько-Кам'янка-Бузького ОРВК Львівської області. Відповідно до ст.3 Закону України ,,Про оборону України підготовка держави до оборони включає розвиток, підготовку і підтримання на належному рівні боєздатності, бойової та мобілізаційної готовності до оборони держави, забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів підготовленими кадрами, озброєнням, військовою та іншою технікою, продовольством, речовим майном, іншими матеріальними та фінансовими ресурсами. Згідно ст.17 Конституції України та ст.ст. 1, 3 Закону України ,,Про Збройні Сили України на Збройні Сили покладено обов'язок оборони України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з'єднань військових частин, військових навчальних закладів, установка організацій. Згідно ст.ст.1, 22 Закону України ,,Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та п.п.1, 3, 8, 12, 14, 15 виданого в його розвиток Положення про військові комісаріати, затвердженого Постановою КМУ від 3 червня 2013 року №389 та п.п.1,9,10 Положення про військовий комісаріат, військові комісаріати є місцевими органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських та транспортних ресурсів на відповідній території, а одним із основних завдань військових комісаріатів є підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських та транспортних ресурсів. Військовий комісар керує службовою діяльністю підпорядкованого військового комісаріату та є прямим начальником для військовослужбовців районного, об'єднаного районного, міського чи об'єднаного міського військового комісаріату, тобто на нього покладається виконання організаційно- розпорядчих та адміністративно-господарчих обов'язків, у звязку із чим він являється військовою службовою особою. Відповідно до ст.235 КУпАП військові комісаріати розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про умисне зіпсуття обліково- військових документів чи втрату їх з необережності, про неявку на виклик у військовий комісаріат, про неподання у військові комісаріати списків юнаків, які підлягають приписці до призовних дільниць, про прийняття на роботу військовозобов'язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку, про незабезпечення сповіщення військовозобов'язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати, перешкоду їх своєчасній явці на збірні пункти чи призовні дільниці, про несвоєчасне подання документів, необхідних для ведення військового обліку військовозобов'язаних і призовників, несповіщення їх про виклик у військові комісаріати, про неподання відомостей про військовозобов'язаних і призовників. Від імені військових комісаріатів розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право районні (міські) військові комісари. Крім того, відповідно до п.п. 1.2, 1.6, 2.5 Інструкції з організації та ведення районними (міськими) військовими комісаріатами проваджень у справах про адміністративні правопорушення, затвердженого наказом Генерального штабу Збройних Сил України №5 від 09 січня 2015 року провадження у справах про адміністративні правопорушення безпосередньо ведуться районними (міськими) військовими комісаріатами постійно і за будь-яких обставин, у тому числі в умовах особливого періоду. Військові комісари районних (міських) військових комісаріатів відповідають за правильну організацію та ведення проваджень у справах про адміністративні правопорушення посадовими особами районних (міських) військових комісаріатів. На районних (міських) військових комісарів покладається організація роботи посадових осіб районних (міських) військових комісаріатів щодо постійного виявлення правопорушників, складання протоколів, а також вони зобов'язані забезпечити щоденний контроль за виявленням правопорушників та складанням на них протоколів.

Військовий комісар Радехівсько-Кам'янка-Бузького ОРВК Львівської області підполковник ОСОБА_1 протягом 19 червня 2015 року по даний час під час проведення VІ хвилі часткової мобілізації всупереч вищевказаному законодавству, недбало ставлячись до військової служби (службових обов'язків), достовірно знаючи, про вчинені адміністративні правопорушення військовозобов'язаними ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8,ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, а саме: порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок та військову службу шляхом нез'явлення їх, всупереч ст.1 Закону України ,,Про військовий обов'язок і військову службу та ст.22 Закону України ,,Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, на виклик до військового комісаріату без поважних причин, будучи наділеним обов'язком щодо притягнення до адміністративної відповідальності за ст.210 КУпАП та у такий спосіб припинити порушення закону останніми, всупереч вищевказаних нормативно - правових актів до адміністративної відповідальності вищевказаних осіб не притягував, дані в правоохоронні органи для їх розшуку не подавав, роботу посадових осіб Радехівсько-Кам'янка-Бузького ОРВК Львівської області щодо постійного виявлення правопорушників, складання на них протоколів та взаємодію з правоохоронними органами не організував та щоденний контроль за цим не забезпечив, у зв'язку із чим провадження у справах про адміністративні правопорушення щодо вищевказаних військовозобов'язаних у військоматі не велися. Згідно ст. 34 Закону України ,,Про військовий обов'язок і військову службу та ст.18 Закону України ,,Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, органи місцевого самоврядування зобов'язані вести персонально первинний облік призовників та військовозобов'язаних за місцем їх проживання, де відсутні військові комісаріати, організовувати під час мобілізації своєчасне оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обов'язку щодо мобілізації.

Військовий комісар Радехівсько-Кам»янка-Бузького ОРВК Львівської області підполковник ОСОБА_1 неналежно організував взаємодію Радехівсько-Кам»янка-Бузького ОРВК із органами місцевого самоврядування, що спричинило відсутність контролю за оповіщенням військовозобов'язаних органами місцевого самоврядування чим допустив порушення, передбачені ст.ст.210-1, 211-4 КУпАП щодо порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також незабезпечення сповіщення військовозобов'язаних і призовників про їх виклик у військовий комісаріат, будучи наділеним обов'язком щодо притягнення до відповідальності та у такий спосіб припинити порушення закону винними особами, всупереч вищевказаних вимог нормативно-правових актів до адміністративної відповідальності голів сільських рад та інших відповідальних за військово-облікову роботу посадових осіб не притягував, роботу посадових осіб Радехівсько-Кам»янка-Бузького ОРВК Львівської області щодо постійного виявлення правопорушників, складання на них протоколів не організував та щоденний контроль за цим не забезпечив, у зв'язку із чим провадження у справах про адміністративні правопорушення щодо голів сільських рад або інших відповідальних за військово-облікову роботу посадових осіб районним військовим комісаріатом не велася.

Військовий комісар Радехівсько-Кам»янка-Бузького ОРВК Львівської області підполковник ОСОБА_1 у період з 19 червня 2015 року по даний час, всупереч ст.ст.58,59 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, п.п.2,3,11,14,15 Положення про військові комісаріати, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3 червня 2013 року №389, будучи військовою службовою особою, недбало ставлячись до військової служби, не виконав заходи з мобілізації людських ресурсів в повному обсязі, внаслідок чого мобілізаційний план на момент завершення VІ хвилі мобілізації становить лише 39%, чим вчинив недбале ставлення до військової служби, тобто адміністративне правопорушення, передбачене ст..172-15 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та суду пояснив, що він виконував належно свої посадові обов»язки, скеровував оповіщення та звертався до органів міліції із постановами про примусовий привід. Крім цього складав протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності голів сільських рада. Максимально виконував свої обов»язки, просив врахувати, що в на даний час багато призовників свідомо ухиляються від призову, їх важко відшукати. Подав суду докази про підтвердження свої пояснень. Крім цього звертав увагу, що кошти для повідомлення військовозобов'язаних рекомендованими листами, які вчинили адміністративне правопорушення, про їх виклик у військовий комісаріат не отримувались та районний військовим комісарам не виділялися.

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Як вбачається із документів, які подані суду ОСОБА_1, військовий комісар Радехівсько-Кам»янка-Бузького ОРВК Львівської області підполковник ОСОБА_1 протягом 19 червня 2015 року по 11 серпня 2015 року під час проведення VІ хвилі часткової мобілізації належним чином виконував свої посадові обов»язки, зокрема скеровував оповіщення до сільських рад, звертався до органів міліції із постановами про примусовий привід, притягав до адміністративної відповідальності голів сільських рад, що підтверджується письмовими доказами (а.с.37-87).

Що стосується адміністративного правопушення в частині не притягнення військовозобов'язаних ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8,ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 до адміністративної відповідальності за порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок та військову службу шляхом нез'явлення їх, то таке порушення мало місце не з вини військового комісара, так як протокол про адміністративне правопорушення складається у присутності осіб, а відповідно їх неявка перешкоджала належним чином це виконати.

Щодо неповідомлення військовим комісаром додатково військовозобов'язаних рекомендованими листами, які вчинили адміністративне правопорушення, про їх виклик у військовий комісаріат, то суд враховує, що кошти для повідомлення районним військовим комісарам не виділялися, що підтверджується листом Львівського обласного військового комісаріату від 9.10.2015 року, але це не свідчить про відсутність коштів (а.с.88).

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків..., а також іншими документами.

Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення та його суспільну небезпеку, особу правопорушника, його ступінь вини та матеріальний стан.

З огляду на наведене, суд вважає за можливе, на підставі ст.22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись щодо нього усним зауваженням.

Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» від 8.07.2011 року із змінами та доповненнями із правопорушника необхідно стягнути судовий збір в розмірі 243 гривні 60 копійки.

Керуючись ст.ст. 22, 283-285 КпАП України, суд -

п о с т а н о в и л а :

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ст.172-15 КУпАП провадженням закрити та звільнити його від адміністративної відповідальності на підставі ст.22 КУпАП - у зв'язку з малозначністю правопорушення, обмежившись щодо нього усним зауваженням.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3 - судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три) гривень 60 (шістдесят) копійок на р/р 31215206700432, одержувач Державний бюджет Радехівського району Львівської області ЄДРПОУ 37976988, банк отримувача ГУДКСУ у Львівській області, МФО 825014, код платежу 37484607.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області протягом 10 днів з дня винесення, набуває чинності після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред'явленню до виконання на протязі трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Суддя ОСОБА_12