КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/3491/14
Суддя доповідач Петрик І.Й.
У Х В А Л А
13 жовтня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Петрик І.Й.., перевіривши заяву Управління пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова про перегляд постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року за нововиявленими обставинами у справі за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова до Публічного акціонерного товариства «Укргазвидобування» про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
Перевіривши заяву, вважаю, що її не може бути прийнято до провадження та вона підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 248 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви додаються копії заяви відповідно до кількості осіб, які брали участь у справі, та документ про сплату судового збору.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
- за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
З матеріалів справи вбачається, що розмір майнових позовних вимог (оспорюваних) складає 194 008, 94 грн.
Судовий збір сплачується у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір», з врахуванням вимог ч. 2 ст. 5 КАС України, тобто в редакції Закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в чинній редакції на час подання заяви) судовий збір справляється: за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Таким чином, звертаючись до суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами заявник зобов'язаний був сплатити судовий збір у розмірі 4268 грн. 20 коп. (3 880, 18 (2% від 194 008, 94 грн.)*110%).
Однак, всупереч вимог КАС України, позивачем до заяви не додано документ про сплату судового збору у встановленому Законом розмірі або обґрунтованого клопотання про наявність підстав для розстрочення або відстрочення сплати судового збору.
Звертаючись до суду з клопотанням про звільнення від сплати судового збору, заявник посилається на те, що є бюджетною установою, фінансується з Державного бюджету України, та бюджетом якої на 2015 рік не передбачено коштів на сплату судового збору.
Однак, вказане клопотання щодо відсутності коштів не підтверджено жодними належними доказами. Разом з тим, обмежене фінансування бюджетної установи не може бути підставою для її звільнення від сплати державного мита, встановленого законом.
Отже, підстави для звільнення позивача від сплати судового збору відсутні.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору до Київського апеляційного адміністративного суду: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському р-ні; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897; банк отримувача - ГУДКСУ у м. Києві; код банку отримувача (МФО) - 820019; рахунок отримувача - 31211206781007; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - *;101; ххх (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ххх (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Крім того, суд зазначає, що заявником, в порушення п.3 ч.2 ст. 248 КАС України не надано судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими обставинами подається заява.
Відповідно до ч.1 ст. 247 КАС України, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини.
Суд вказує, що обставини, які заявник вважає нововиявленими також встановлювались судом апеляційної інстанції під час постановлення ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 16 вересня 2014 року, яка набрала законної сили з моменту проголошення, тобто 16.09.2014 року.
Отже наведені заявником обставини, могли бути та були відомі останньому ще 16.09.2014, проте, Управління пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова звернулось із заявою про перегляд судового рішення лише 12.10.2015 року, тобто з пропуском строку, встановленого ч.1 ст. 247 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 250 КАС України, до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, заяву Управління пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова необхідно залишити без руху та встановити йому строк для усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, шляхом подання документу про сплату судового збору, судового рішення та зазначення підстав для поновлення строку.
Керуючись ст.ст. 108, 247, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В:
Заяву Управління пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова про перегляд постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2014 року за нововиявленими обставинами залишити без руху.
Роз’яснити особі, яка подала заяву, що у разі не усунення недоліків, зазначених у вказаній ухвалі протягом 30 днів з моменту отримання цієї ухвали їй буде відмовлено у відкритті провадження за нововиявленими обставинами.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: І.Й. Петрик