Постанова № 52311667, 15.03.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2011
Номер справи
2а-1924/11/1370
Номер документу
52311667
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 березня 2011 р. № 2а-1924/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Запотічного І.І.

за участю секретаря судового засідання Жарської І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області до Відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області про скасування постанови про накладення штрафу від 28.12.2010 року № 23065108,-

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області звернулося в суд з позовом до Відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області, в якому просить скасувати постанову відповідача від 28.12.2010 року про накладення штрафу в розмірі 680,00 грн. за невиконання постанови Дрогобицького міськрайонного суду по справі № 2а-6033, згідно якої управління Пенсійного фонду в м. Дрогобичі Львівської області зобовязано провести донарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 починаючи з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року з врахуванням підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що управління 13.12.2010 року за вих. №7705/06-14 звернулося до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області із заявою про розяснення змісту рішення суду та з клопотанням до ВДВС Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області про зупинення виконавчого провадження, а відтак у державного виконавця не було підстав для винесення постанови про накладення штрафу.

Представник позивача в судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 09.03.2011р.

Суд, зясувавши обставини справи, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі їх невиконання в добровільному порядку визначаються Законом України «Про виконавче провадження»та покладаються на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Частина 2 статті 19 Конституції України закріпила обовязок органів державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Судом встановлено, що на виконанні ВДВС Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області знаходиться виконавчий лист № 2-6033/2009, виданий 22.10.2010 року Дрогобицьким міськрайонним судом, згідно з яким управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області зобовязано провести донарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 починаючи з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року з врахуванням підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Виконавче провадження ВП № 23065108 за вищезгаданим виконавчим документом відкрито постановою державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 06.12.2010 року, боржнику - УПФУ в м. Дрогобичі Львівської області надано строк для добровільного виконання судового рішення до 12.12.2010 року.

Згідно статті 124 Конституції України судові рішення є обовязковими для виконання на території України.

Обовязковість судових рішень є одним із принципів адміністративного судочинства, закріпленого в статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обовязковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ст. 87 Закону України «Про виконавче провадження» у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобовязує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, державний виконавець виносить постанову про накладення на боржника юридичну особу штрафу від двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання.

Як вбачається з постанови про накладення штрафу від 28.12.2010 року, така винесена у звязку з невиконанням УПФУ в м. Дрогобичі Львівської області виконавчого листа виданого на виконання постанови Дрогобицького міськрайонного суду по справі № 2а-6033.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області посилається на те, що звернулося до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області із заявою про розяснення змісту рішення суду, проте доказів про те, що дана заява перебуває на розгляді у суді не надно, а відтак, суд дійшов до висновку, що державний виконавець правомірно виніс постанову про накладення штрафу.

Перевіривши оскаржувану позивачем постанову про накладення штрафу від 28.12.2010 року, суд прийшов до висновку, що така прийнята з дотриманням вимог Закону України «Про виконавче провадження».

Щодо покликання позивача про необхідність зупинення виконавчого провадження у звязку з поданням заяви про розяснення, то суд зазначає, що відповідно до ст.35 ЗУ «Про виконавче провадження»дана обставина є правом державного виконавця, а не його обовязком.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, штраф на відповідача-боржника по виконавчому провадженні накладено в порядку і розмірах, встановленому законом, тому позов є безпідставним і в його задоволенні слід відмовити.

Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 86, 87, 159, 160-163, 167, 181 Кодексу адміністративного України, суд

п о с т а н о в и в :

У задоволені позову Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області до Відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області про скасування постанови про накладення штрафу від 28.12.2010 року № 23065108 відмовити.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 20.03.2011р.

Суддя Запотічний І.І.