ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ
15 жовтня 2015 року
Справа № 808/8366/15
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Кисіль Р.В., перевіривши матеріали адміністративного позову за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр охорони К-9» до Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про стягнення коштів, та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,
ВСТАНОВИВ:
12.10.2015 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр охорони К-9» (далі - позивач) до Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – відповідач), в якому позивач просить стягнути з відповідача на користь позивача грошові кошти, на відшкодування шкоди, завданої бездіяльністю відповідача, в розмірі 19732,79 грн., з яких: 19499,60 грн. за невиконання умов Договору №31 від 29.07.2015 про надання послуг охорони виробничого об’єкту; 233,19 грн. пені за несвоєчасну оплату отриманих послуг за Договором №31 від 29.07.2015 про надання послуг охорони невиробничого об’єкту.
За правилами п. 1 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв’язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв’язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За визначенням, наведеним у п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб’єкт владних повноважень – орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
В даному випадку позивач звернувся до адміністративного суду із позовом приватноправового характеру, який адміністративний суд не повноважний розглядати.
З огляду на викладене, суддя дійшов висновку про відсутність публічно-правового спору між позивачем і відповідачем, а відтак позовна заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 1 частини 1 ст. 109 КАС України встановлено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Даний спір повинен вирішуватися в порядку визначеному господарським процесуальним законодавством.
Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 109, 160, 165 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр охорони К-9» до Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про стягнення коштів.
Роз’яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Центр охорони К-9» його право на звернення із позовом до відповідного господарського суду в порядку господарського судочинства.
Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю «Центр охорони К-9».
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.В. Кисіль