
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
01 жовтня 2015 р. справа 804/14613/15
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Турлакова Н.В., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Трест-Укрмонтажхімзахист» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Трест-Укрмонтажхімзахист» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 07.04.2015 року №0006281501, від 07.04.2015 року №0006291501, винесені (прийняті) Державною податкової інспекцією у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, податкове повідомлення-рішення про збільшення податкового повідомлення-рішення №0006281501 у розмірі 9752,53 грн., яке наразі не отримане, але підлягає скасуванню як незаконне, рішення про результати розгляду скарги ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 26.06.2015 року №6145/10/04-36-10-07-04.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху із наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Стаття 1 Закону України «Про судовий збір» визначає, що судовий збір це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Положення статті 2 даного Закону встановлюють, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом
Відповідно ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється ставка судового збору у сумі 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до п.п.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
З позовних вимог вбачається, що позивачем заявлені вимоги майнового (скасування податкових повідомлень-рішень) та немайнового характеру (скасування рішення про результати розгляду скарги).
Тобто, судовий збір за заявлену позовну вимогу даного адміністративного позову немайнового характеру має складати 1218,00 грн. та за вимогу майнового характеру (не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати) має складати 1218,00 грн.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем надано суду платіжне доручення №515 від 24.09.2015 року зі сплатою суми судового збору у розмірі 1218,00 грн. за позовні вимоги майнового характеру, доказів сплати судового збору за позовні вимоги немайнового характеру позивачем не надано.
Відповідно до п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 106 КАС у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивачем визначено відповідачем по справі Державну податкову інспекцію у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, до якої звернені позовні вимоги про скасування податкових повідомлень-рішень, проте позовні вимоги про скасування рішення про результати розгляду скарги звернені до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, яке не визначено відповідачем по справі.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені шляхом визначення всіх відповідачів, до яких звернені позовні вимоги.
Згідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
У разі визначення всіх відповідачів, до яких звернені позовні вимоги, позивачу необхідно надати до суду копії уточненого позову у кількості, що відповідає заявленим відповідачам у справі.
Відповідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивач просить скасувати, крім іншого, рішення про результати розгляду скарги ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 26.06.2015 року №6145/10/04-36-10-07-04, проте копії такого рішення не надає.
Недоліки мають бути усуненні шляхом надання копії рішення, що оскаржується, або зазначення причин неможливості подання оскаржуваного рішення.
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Трест-Укрмонтажхімзахист» до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 23.10.2015 року для усунення недоліків, шляхом подання до суду:
а) оригіналу документа про сплату судового збору за вимоги немайнового характеру у розмірі 1218,00 грн.;
б) належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог ст.106 КАС України, а саме із визначенням всіх відповідачів, до яких звернені позовні вимоги;
в) копій адміністративного позову разом з доданими до нього документами за кількістю відповідачів;
г) надання суду копії оскаржуваного рішення від 26.06.2015 року №6145/10/04-36-10-07-04, або зазначення причин неможливості подання оскаржуваного рішення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали, апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Н.В.Турлакова