Справа № 419/1633/15-п
Провадження № 3/419/576/2015
ПОСТАНОВА
15 жовтня 2015 року Новоайдарський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді - Іванової О.М.,
при секретарі - Краснопольському С.В.,
за участю: прокурора - Грінченка В.М.,
правопорушника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Новоайдар Луганської області справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від старшого оперуповноваженого з ОВС спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Луганській області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді сільського голови Колядівської сільської ради Новоайдарського району, Луганської області, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3
за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, працюючи на посаді голови Колядівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області та, відповідно до підпунктів "б" та "в" пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, не вжив заходів щодо недопущення будь - якої можливості виникнення конфлікту інтересів та вчинив дії і прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що передбачено ч. 1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції».
Рішенням двадцять першої сесії шостого скликання Колядівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області № 21/1 від 24.12.2012 р. «Про Колядівського сільського голову», було визнано ОСОБА_1 приступившим до виконання повноважень Колядівського сільського голови з 24 грудня 2012 року.
Крім того, вказаним рішенням сесії Колядівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області ОСОБА_1 було присвоєно дев'ятий ранг у межах 4 категорії посад у службі органів місцевого самоврядування.
Згідно рішення п'ятої сесії шостого скликання Колядівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області № 5/3 від 15.02.2011 р., затверджено "Положення про преміювання працівників апарату управління Колядівської сільської ради", відповідно до п.1.3 якого "преміювання сільського голови здійснюється за рішенням сесії сільської ради, в межах наявних коштів на оплату праці".
Згідно ч. 2 п. 6 постанови Кабінету міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» №268 від 09.03.2006 р., «преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою».
20 травня 2015 року ОСОБА_1, перебуваючи на посаді голови Колядівської сільської ради, в порушення вищевказаних нормативних актів, видав та підписав розпорядження № 26 від 20.05.2015 р. «Про преміювання», згідно якого самостійно призначив собі премію та визначив її розмір, а саме 30% від мінімальної заробітної плати.
На підставі вказаного розпорядження, ОСОБА_1 нараховано та виплачено премію, згідно розрахунково-платіжної відомості Колядівської сільської ради за травень 2015 року та платіжного доручення № 92 від 25 травня 2015 року.
Таким чином, 25 травня 2015 року ОСОБА_1 отримав премію у сумі 365,40 грн.
29 травня 2015 року на тридцять третій сесії шостого скликання Колядівської сільської ради прийнято рішення №33/6 «Про внесення змін до сільського бюджету на 2015 рік», згідно якого було затверджено розпорядження голови Колядівського сільського голови №26 від 20.05.2015 р. про преміювання. ОСОБА_1 голосував за вказане питання, в тому числі і за нарахування собі премії.
Разом з тим, ОСОБА_1 не повідомив сільську раду про наявність реального конфлікту інтересів в службовій діяльності, пов'язаного з виникненням суперечностей між його особистими інтересами та службовими повноваженнями, які впливають на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, зокрема, видав та підписав розпорядження №26 від 20.05.2015 р., яким самостійно прийняв рішення про призначення собі премії та встановив її розмір, а також не звернувся до відповідної ради з письмовою заявою про утримання від голосування в своїх інтересах під час розгляду вищевказаного особистого питання.
В діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засіданні з`явився, свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-7 КУпАП визнав.
Прокурор у судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, для цього є законні підстави.
Судовим розглядом встановлено, що рішенням двадцять першої сесії шостого скликання Колядівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області № 21/1 від 24.12.2012 р. «Про Колядівського сільського голову», було визнано ОСОБА_1 приступившим до виконання повноважень Колядівського сільського голови з 24 грудня 2012 року (а.с.24).
Крім того, вказаним рішенням сесії Колядівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області ОСОБА_1 було присвоєно дев'ятий ранг у межах 4 категорії посад у службі органів місцевого самоврядування.
На підставі рішення п'ятої сесії шостого скликання Колядівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області № 5/3 від 15.02.2011 р., затверджено "Положення про преміювання працівників апарату управління Колядівської сільської ради", відповідно до п.1.3 якого "преміювання сільського голови здійснюється за рішенням сесії сільської ради, в межах наявних коштів на оплату праці" (а.с.21).
Згідно ч. 2 п. 6 постанови Кабінету міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» № 268 від 09.03.2006 р., «преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою».
20 травня 2015 року ОСОБА_1, перебуваючи на посаді голови Колядівської сільської ради, в порушення вищевказаних нормативних актів, видав та підписав розпорядження №26 від 20.05.2015 р. «Про преміювання», згідно якого самостійно призначив собі премію та визначив її розмір, а саме 30% від мінімальної заробітної плати (а.с.19).
На підставі вказаного розпорядження, ОСОБА_1 було нараховано та виплачено премію, згідно розрахунково-платіжної відомості Колядівської сільської ради за травень 2015 року та платіжного доручення № 92 від 25 травня 2015 року (а.с.29,30).
25 травня 2015 року ОСОБА_1 отримав премію у сумі 365,40 грн.
29 травня 2015 року на тридцять третій сесії шостого скликання Колядівської сільської ради прийнято рішення № 33/6 «Про внесення змін до сільського бюджету на 2015 рік», згідно якого було затверджено розпорядження Колядівського сільського голови № 26 від 20.05.2015 р. про преміювання. ОСОБА_1 голосував за вказане питання, в тому числі і за нарахування собі премії (а.с.20).
ОСОБА_1 не повідомив сільську раду про наявність реального конфлікту інтересів в службовій діяльності, пов'язаного з виникненням суперечностей між його особистими інтересами та службовими повноваженнями, які впливають на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, зокрема, видав та підписав розпорядження № 26 від 20.05.2015 р., яким самостійно прийняв рішення про призначення собі премії та встановив її розмір, а також не звернувся до відповідної ради з письмовою заявою про утримання від голосування в своїх інтересах під час розгляду вищевказаного особистого питання (а.с.18).
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення № 17-Б; рішенням № 21/1 від 24.12.2012 року; рішенням № 33/6 від 29.05.2015 року; розпорядженням № 26 від 20.05.2015 року; рішенням № 5/3 від 15.02.2011 року; положенням про преміювання працівників апарату управління Колядівської сільської ради; списком від 22.05.2015 року по Колядівській сільській раді на перерахування заробітної плати за II половину травня 2015 року; копією платіжної відомості за травень 2015 року; копією платіжного доручення № 92 від 25 травня 2015 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03.08.2015 року; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 08.07.2015 року; письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 03.08.2015 року; інформаційною довідкою Виконавчого комітету Колядівської сільської ради Новоайдарського району Луганської області № 230 від 08.07.2015 року.
У відповідності до підпункту "б" та "в" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, як сільський голова та державний службовець, є суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративних корупційних правопорушень.
Відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані:
1)вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2)невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
3)не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4)вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного Конфлікту інтересів.
Враховуючи особу правопорушника, який працює, до адміністративної відповідальності не притягувався, обставини справи, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, суд вважає доцільним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
На підставі ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції", керуючись ст. ст. 24, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд -
ПОСТАНОВИВ:
На підставі ч. 2 ст. 172-7 КУпАП накласти на ОСОБА_1, ідн. № НОМЕР_1, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 3 400 грн. (три тисячі чотириста гривень).
Стягнути з ОСОБА_1, ідн. № НОМЕР_1, судовий збір у сумі 243,60 грн. на наступні платіжні реквізити: «судовий збір, код ЄДРПО 05381395, пункт 5, код класифікації доходів: 22030001, отримувач УДКСУ у Новоайдарському районі, рахунок 31212206700207, код ЄДРПО отримувача коштів: 37895134, МФО 804013, банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області», призначення платежу *;101; 2048313933;судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1, Новоайдарський районний суд Луганської області.
На постанову протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Луганської області шляхом її подання через Новоайдарський районний суд.
Головуючий О.М. Іванова