ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2015Справа №910/20256/15
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будтехсервіс-Голосієво"
до Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового
фонду Голосіївського району м. Києва"
про визнання результатів процедури закупівлі недійсним
Суддя: Домнічева І.О.
Представники сторін:
від позивача: Маркєлов В.В. - за довіреністю;
від відповідача: Кметик-Власенко О.В. - за довіреністю;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Будтехсервіс-Голосієво" звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району м. Києва" про визнання результатів процедури закупівлі недійсним.
Ухвалою від 07.08.2015 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 18.08.2015 р.
17.08.15р. через відділ діловодства суду сторони подано клопотання про відкладення розгляду справи.
Ухвалою від 18.08.2015 р. розгляд справи було відкладено на 22.09.2015 р.
03.09.15р. через відділ діловодства суду відповідачем подано відзив на позовну заяву в якому проти позову заперечує.
Судове засідання 22.09.2015 р. не відбулося.
Ухвалою від 28.09.15р. розгляд справи призначено на 06.10.15р.
В судовому засіданні 06.10.15 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні в справі матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Закон України «Про здійснення державних закупівель» (далі - Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Метою цього Закону є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 1 Закону документація конкурсних торгів - документація, що розробляється та затверджується замовником, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно подається замовником під час проведення торгів (конкурсних торгів) фізичним/юридичним особам.
Комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району" м. Києва (далі по тексту - Замовник) оприлюднило інформацію про проведення відкритих торгів в порядку передбаченому Законом України "Про здійснення державних закупівель" (далі по тексту - Закон про закупівлі). Інформація була опублікована у бюлетені №211 (13.03.2015). Номер оголошення у бюлетені: 084034. Найменування предмета закупівлі: код 33.12.15 - ремонтування та технічне обслуговування підіймального та вантажного устатковання (Послуги з технічного обслуговування та ремонту ліфтів).
Рішенням Комітету з конкурсних торгів Замовника № 7/4 від 15.04.2015, до документації конкурсних торгів було внесено зміни загальною кількістю 54 сторінки. Зазначені зміни Позивач отримав наручно 17.04.2015, тобто за 7 днів до розкриття пропозицій конкурсних торгів та на другий робочий день з дати прийняття такого рішення Замовником.
Документація конкурсних торгів була затверджена протоколом засідання комітету з конкурсних торгів Замовника №4 від 11.03.15р.
Згідно зі ст. 20 Закону відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Під час проведення процедури відкритих торгів пропозиції конкурсних торгів мають право подавати всі зацікавлені особи.
Як вбачається з матеріалів справи Товариство з обмеженою відповідальністю «Будтехсервіс-Голосіїво» прийняло рішення про участь у оголошеній процедурі закупівлі шляхом подання пропозиції конкурсних торгів.
Позивач в позовній заяві зазначає, що розкриття пропозицій конкурсних торгів здійснено 24.04.2015. Повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів або цінової пропозиції опубліковано у бюлетені №263 (02.06.2015), номер оголошення у бюлетені: 141053. Про результати конкурсних торгів позивач дізнався з Повідомлення учасникам про результати процедури закупівлі, яке Позивач отримав 27 травня 2015р поштою, згідно якого переможцем визнано:
лот 1 - Приватне акціонерне товариство "OTIC".
лот 2 - Приватне акціонерне товариство "OTIC".
Позивач вважає, що конкурсні торги та визначення переможця таких торгів проведено із грубим порушенням Закону про закупівлі, що проявилося в наступному:
Згідно Протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів, пропозиції учасників за лотом 2, зокрема, склали:
Приватне акціонерне товариство "OTIC": 3 278 710,37 грн
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будтехсервіс-Голосіїво»: 3 267 072,24 грн.
Тобто, пропозиція ТОВ «Будтехсервіс-Голосіїво» за ціною була нижче. Між тим, переможцем конкурсних торгів за лотом 2 з порушенням Закону про закупівлі визнано ПрАТ «ОТІС».
Так, при визначенні переможця конкурсних торгів Замовником було застосовано критерії оцінки згідно Додатку №2 до документації з конкурсних торгів "КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ТА МЕТОДИКА РОЗРАХУНКУ БАЛІВ", які не відповідають Закону про закупівлю і є незаконними. А відтак торги мають бути визнано недійсними.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 22 Закону документація конкурсних торгів повинна містити кваліфікаційні критерії до учасників відповідно до статті 16, вимоги, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформацію про спосіб документального підтвердження відповідності учасників встановленим критеріям та вимогам згідно із законодавством.
Також ст. 22 Закону передбачено, що документація конкурсних торгів може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.
У відповідності до ст. 16 Закону замовник вимагає від учасників або учасників попередньої кваліфікації подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.
Так, 11.03.2015 року (протокол № 4) комітетом з конкурсних торгів Відповідача було затверджено документацію конкурсних торгів щодо проведення відкритих торгів на закупівлю "Ремонтування та технічне обслуговування підіймального та вантажного устатковання" код за ДК 016-2010 - 33.12.15 (Послуги з технічного обслуговування та ремонту ліфтів).
Оголошення про проведення процедури закупівлі "Ремонтування та технічне обслуговування підіймального та вантажного "устатковання" код за ДК 016-2010 - 33.12.15 (Послуги з технічного обслуговування та ремонту ліфтів) було оприлюднено на офіційному загальнодержавному веб-порталі "Державні закупівлі" Міністерства економічного розвитку та торгівлі України www.tender.me.gov.ua за № 084034, бюлетень від 13.03.2015 № 211 (13.03.2015).
Документація конкурсних торгів оприлюднена Відповідачем відповідно до вимог статей 10, 23 Закону України "Про здійснення державних закупівель".
Відповідно до частини 2 статі 23 Закону України "Про здійснення державних закупівель" замовник має право з власної ініціативи чи за результатами звернень внести зміни до документації конкурсних торгів, продовживши строк подання та розкриття пропозицій конкурсних торгів не менше ніж на сім днів, та повідомити письмово протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про внесення зазначених змін усіх осіб, яким було видано документацію конкурсних торгів.
Зазначеною нормою закону не передбачені обмеження щодо кількості та змісту змін, які можуть вноситися замовником до документації конкурсних торгів.
15.04.2015 року (протокол № 7/4) комітетом з конкурсних торгів КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району м.Києва" було затверджено зміни до документації конкурсних торгів від 11.03.2015 за предметом закупівлі "код 33.12.15 - Ремонтування та технічне обслуговування підіймального та вантажного устатковання (Послуги з технічного обслуговування та ремонту ліфтів)" згідно оголошення про проведення відкритих торгів № 084034, ВДЗ № 211 (13.03.2015) від 13.03.2015 (далі - Зміни до ДКТ).
Зокрема, згідно пункту 62 Змін до ДКТ Замовник замінив Додаток № 2 - Зразок довіреності на представництво інтересів учасника торгів Додатком № 2 "Критерії оцінки та методика розрахунку балів".
При цьому, строк подання та розкриття пропозиції конкурсних торгів було продовжено до 24.04.2015 року, про що протягом одного робочого дня з дня прийняття рішення про внесення зазцачених змін письмово повідомлено усіх осіб, якцм було видано документацію конкурсних торгів.
Інформація про внесені зміни до документації конкурсних торгів оприлюднена КП "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району м.Києва" відповідно до вимог ст.ст. 10, 23 Закону України "Про здійснення державних закупівель".
Згідно частини 4 статті 28 Закону України "Про здійснення державних закупівель" замовник проводить оцінку пропозицій конкурсних торгів, які не було відхилено згідно з цим Законом.
Частиною 5 статті 28 Закону України "Про здійснення державних закупівель" визначено, що замовник визначає переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено згідно з цим Законом (у кількості не менше двох), на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених у документації конкурсних торгів.
Критеріями оцінки є:
- у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, що виробляються, виконуються чи надаються не за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для яких існує постійно діючий ринок, - ціна;
- у разі здійснення закупівлі, яка має складний або спеціалізований характер (у тому числі консультаційних послуг, наукових досліджень, експериментів або розробок, дослідно- конструкторських робіт), - ціна разом з іншими критеріями оцінки, зокрема такими, як: якість виконання робіт, послуг;
- умови оплати;
- строк виконання; гарантійне обслуговування; експлуатаційні витрати;
- передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, включаючи використання місцевих ресурсів, у тому числі засобів виробництва, робочої сили і матеріалів для виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг, що пропонуються учасником.
Частиною 6 статті 28 Закону України "Про здійснення державних закупівель" передбачено, що якщо для визначення найбільш економічно вигідної пропозиції конкурсних торгів крім ціни застосовуються й інші критерії оцінки, у документації конкурсних торгів визначається їх вартісний еквівалент або питома вага цих критеріїв у загальній оцінці пропозицій конкурсних торгів. Питома вага цінового критерію не може бути нижчою ніж 50 відсотків.
Так, у Додатку № 2 до документації з конкурсних торгів (зі змінами) Замовник визначив критерії оцінки та методику розрахунків балів, наведених у цьому додатку.
Згідно Додатку № 2 до документації з конкурсних торгів (зі змінами) оцінка пропозицій здійснюється за критеріями: "ціна", "якість надання послуг", "умови оплати (відстрочка платежу за виконання відновлювальних робіт після вандалізму, розкрадань, підпалів та залиття обладнання, тощо)
В додатку № 2 до документації з конкурсних торгів (зі змінами) визначено, зокрема, наступне:
Оцінка проводиться згідно з наступною методикою.
Кількість балів кожної пропозиції конкурсних торгів визначається сумарно. Максимально можлива кількість балів дорівнює 100.
Кількість балів по критерію ціна дорівнює 55 балів.
Кількість балів по критерію якість надання послуг дорівнює 40 балів.
Кількість балів по критерію умови оплати дорівнює 5 балів.
Загальна кількість балів за всіма критеріями розраховується по формулі: кількість балів за критерієм "Ціна" + кількість балів за критерієм "Якість надання послуг" + кількість балів за критерієм "Умови оплати".
Саме на основі зазначених у документації і конкурсних торгів критеріїв і методики оцінки Замовник визначив переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено, що підтверджується протоколом оцінки пропозицій конкурсних торгів від 22.05.2015 року № 10/2, згідно якого за лотом - 2 Позивач набрав меншу кількість балів ніж переможець торгів.
Відтак, твердження Позивача щодо порушення, закріплених статтею 3 Закону України "Про здійснення державних закупівель" принципів здійснення закупівель та законних прав Позивача Відповідачем спростовуються дійсними обставинами справи, в тому числі рішенням Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері держаних закупівель від 17.07.2015 року у справі № 1171 -р/пк-ск.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що при проведенні процедури закупівлі - "33.12.15 - Ремонтування та технічне обслуговування підіймального та вантажного устатковання (Послуги з технічного обслуговування та ремонту ліфтів)" згідно оголошення про проведення відкритих торгів № 084034, ВДЗ № 211 (13.03.2015) від 13.03.2015 Відповідачем не було допущено порушення норм діючого законодавства України, а підстави для визнання результатів процедури закупівлі недійсними - відсутні.
Викладене вище свідчить про відсутність підстав для задоволення позовних вимог про визнання недійсними результатів процедури закупівлі код 33.12.15 - ремонтування та технічне обслуговування підіймального та вантажного устаткування (Послуги з технічного обслуговування та ремонту ліфтів)», інформація про які була опублікована Замовником - Комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району" м. Києва, Код за ЄДРПОУ: 32375554, у бюлетені №211 (13.03.2015), номер оголошення у бюлетені: 084034 недійсними.
Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Обов'язок доказування та подання доказів відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України розподіляється між сторонами виходячи з того, хто посилається на певні юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення.
Позивачем доказів, які б спростовували вищевикладене та підтверджували факт порушення діючого законодавства в частині проведення торгів та укладення договорів не надано.
Таким чином, в позові про визнання результатів процедури закупівлі код 33.12.15 - ремонтування та технічного обслуговування підіймального та вантажного устатковання (Послуги з технічного обслуговування та ремонту ліфтів)», інформація про які була опублікована Замовником - Комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району" м. Києва, Код за ЄДРПОУ: 32375554, у бюлетені №211 (13.03.2015), номер оголошення у бюлетені: 084034 недійсними, слід відмовити.
Витрати по сплаті судового збору у відповідності до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на позивача.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 49, 82-85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 09.10.2015р.
.
Суддя І.О. Домнічева