Справа №760/17493/15-п
Провадження № 3-5224/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.10.2015 року Солом'янський районний суду м. Києва
у складі: головуючого - судді - Губко А.О.
при секретарі - Голик Т.С.
за участю прокурора - Кучера І.О.
розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов з прокуратури Солом'янського району м. Києва про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1. народження, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 за ч.1 ст.172-6 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
На підставі наказу начальника ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів в м. Києві за №40-о від 18.07.2013р. ОСОБА_1 був прийнятий на посаду начальника управління ІТ та обліку платників ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів в м. Києві, а 01.12.2014р. наказом начальника ДПІ у Солом'янському районі ГУ Міндоходів в м. Києві за №8-о ОСОБА_1 переведено на посаду начальника управління платників та електронних сервісів ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС в м. Києві.
Крім того, 18.07.2013р. ОСОБА_1 попереджено про обмеження, спрямовані на запобігання і протидію корупції; щодо одержання подарунків; щодо роботи близьких осіб; щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави; вимог фінансового контролю, врегулювання конфлікту інтересів, особливості звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Тобто, ОСОБА_1 ознайомлений із вимогами антикорупційного законодавства та обмеженнями, встановленими для посадових осіб органів державної влади.
Відповідно до положень п.п. «е» п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (який діяв станом на 01.04.2015), посадові та службові особи органів доходів і зборів є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення.
Положеннями п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 діючого на даний час Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що дія вказаного Закону поширюється на посадових і службових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи.
Відповідно до вимог п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції».
Згідно ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.
Суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Тобто, ОСОБА_1, як посадова особа та керівник структурного підрозділу органу доходів і зборів, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, і, у розумінні п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - є суб'єктом декларування доходів та зобов'язань фінансового характеру.
Відповідно до вимог п. 2 Порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2012 р. № 16, декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у пункті 1 цього Порядку.
Декларації, подані особами у разі призначення або обрання їх на посади, зазначені в пункті 1 частини першої статті 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування разом з іншими документами щодо проведення спеціальної перевірки стосовно таких осіб.
Встановлено, що на підставі наказу в.о. начальника ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві №86-о від 06.04.2015, ОСОБА_1 звільнено з посади начальника управління реєстрації платників та електронних сервісів ДПІ у Солом'янському районі ГУ ДФС у місті Києві за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України.
В порушення вимог абз. 2 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», ОСОБА_1 після звільнення та припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, не подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за період роботи у 2015 році до звільнення.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України.
При розгляді матеріалу судом ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнав повністю.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, доводи прокурора, який просив піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню, дослідивши протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України та інші матеріали адміністративної справи, суд, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, судом визнається щире каяття.
Відповідно до ст.35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1, який працює, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, вперше притягується до адміністративної відповідальності та його матеріальний стан.
За таких обставин з метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КпАП України підлягає стягненню з правопорушника судовий збір на користь держави.
Керуючись ст.ст.34, 35, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 285 КпАП України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КпАП України і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень), який необхідно сплатити в дохід держави за наступними реквізитами рахунків для зарахування надходжень: «Адміністративні штрафи та інші санкції». Рахунок отримувача 31118106700010; Назва отримувача коштів УДКСУ у Солом'янському районі; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812; Банк отримувача ГУ ДКУ у м. Києві; Код банку отримувача (МФО) 820019.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп., який необхідно сплатити в дохід держави за наступними реквізитами: призначення платежу: 22030001; 050, «Судовий збір», Солом'янський р/с, 02896762 (вид звернення, пункт з таблиці ставок судового збору), отримувач коштів: УДКСУ Солом'янського району Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812, Рахунок отримувача: 31212206700010, Банк отримувача: ГУ ДКУ у м.Києві, Код банку отримувача (МФО): 820019, Код класифікації доходів бюджету: 220300 01.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: