УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
08.10.15р. Справа № 904/6729/15Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Стімул-М", м. Дніпропетровськ
до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Стімул-М", м. Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул. Червона, 15, оф.21, код ЄДРПОУ 38902372
про визнання банкрутом
Представники:
від кредитора: представник не з'явився
від боржника: голова ліквідаційної комісії ОСОБА_2 НОМЕР_1
в засіданні приймали участь: -
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Стімул-М", м. Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул. Червона, 15, оф.21, код ЄДРПОУ 38902372 про порушення провадження у справі про банкрутство, згідно зі ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон).
Ухвалою від 28.07.2015 р. заяву про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Стімул-М", м. Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул. Червона, 15, оф.21, код ЄДРПОУ 38902372 прийнято до розгляду.
Провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Стімул-М", м. Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул. Червона, 15, оф.21, код ЄДРПОУ 38902372 порушено 06.08.15 р. за заявою ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Стімул-М", м. Дніпропетровськ .
Постановою від 13.08.2015 р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру у справі, призначено ліквідатора - голову ліквідаційної комісії ОСОБА_2 (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Червона, 15, оф. 21: ідентифікаційний номер НОМЕР_2).
Ліквідатором подано на затвердження суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні пояснення ліквідатора, встановлено наступне.
Відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника, тощо.
Згідно з ч.1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації), відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Розглянувши звіт ліквідатора банкрута, ліквідаційний баланс, суд вважає, що ліквідатором здійснено всі необхідні заходи щодо розшуку майна, яке належить банкруту, та підлягає включенню до ліквідаційної маси.
Для перевірки наявності у банкрута прав власності на майно ліквідатором направлено запити до органів, якими здійснюється реєстрація та облік майна та майнових активів суб'єктів господарювання за місцезнаходженням банкрута.
Згідно довідок/листів Управління Дерземагенства у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області №9-411-0.2-3082/2-15 від 27.08.2015р., Центру надання послуг, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів, обслуговування Красногвардійського, Ленінського районів м. Дніпропетровськ, Дніпропетровського та Солонянського районів, підпорядкованого ГУМВС України в Дніпропетровській області №14/ЦНП1201/5372 від 01.09.2015р., Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області №07.2/07.1-09/5452 від 31.08.2015р., Територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області №3445-14/05 від 28.08.2015р., Департаменту льотної придатності Державної авіаційної служби України №21.1.19-14398 від 28.08.2015р., Управління надання адміністративних послуг Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті №1389-05/2/3-15 від 21.09.2015р. за боржником земельних ділянок, автотранспортних засобів і механізмів, сільськогосподарської техніки, великовантажних та інших технологічних транспортних засобів, повітряних суден, плавзасобів та іншого рухомого або нерухомого майна не зареєстровано.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 43416969 від 07.09.2015 р. відомості щодо обтяження нерухомого майна банкрута в реєстрах відсутні.
Відповіно до Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 47799025 від 07.09.2015р. всі обтяження вилучені щодо рухомого майна банкрута.
Згідно довідки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку №09/01-19041/НК від 02.09.2015р. банкрут серед власників, які володіють значними пакетами акцій (10 відсотків і більше статутного капіталу) емітентів, відсутнє.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців № 20890281 від 17.07.2015р. записів щодо наявності філій та представництв банкрута не знайдено.
Згідно довідки ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровськ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області №3384/04-62-10-016 від 27.08.2015р. банкрут має відкриті рахунки у АТ "ОСОБА_3 Аваль" у м. Києві та у казначействі України.
Відповідно до довідки АТ "ОСОБА_4 Аваль" №813 від 28.09.2015р. рахунок банкрута в зазначеній банківській установі закрито.
Також, згідно відомостей податкового органу у банкрута відкрито рахунок в Казначействі України (ел. адм.подат), який відкривається платнику податку Казначейством автоматично на безоплатній основі.
З моменту відкриття рахунку на нього не здійснювалось жодного зарахування коштів, оскільки банкрутом не велась підприємницька діяльність. Таким чином, на рахунку банкрута у Казначействі України відсутні грошові кошти.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.2014р. №569 "ОСОБА_5 питання електронного адміністрування податку на додану вартість" у разі реєстрації платника податку залишок коштів на його електронному рахунку перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається.
Під час ліквідаційної процедури у касі банкрута були наявні грошові кошти в розмірі 7200,00грн.
Зазначені кошти ліквідатором використано під час ліквідаційної процедури наступним чином: 6090,00грн. - судовий збір за подання до суду заяви про порушення справи про банкрутство та 1110,00 грн. - часткове погашення вимог ТОВ "ВЕКПРОМ", м. Дніпропетровськ (квитанція №1 від 28.09.2015р.).
З огляду на викладене, реалізація ліквідаційної маси не проводилась, договори купівлі-продажу не укладались.
Згідно листа Бабушкінського ВДВС Дніпропетровського МУЮ станом на 07.09.2015р. на виконанні виконавчих документів стосовно боржника у відділі не перебуває.
Крім того, відповідно до ст. 95 Закону кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Згідно зі ст. 38 Закону з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
З метою виявлення кредиторів банкрута в порядку ч. 3, 4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" судом оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі інтернет № 21396 від 13.08.2015р.
Ухвалою суду від 24.09.2015 р. затверджено реєстр вимог кредиторів з наступними вимогами:
- ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ВЕКПРОМ", м. Дніпропетровськ - 1218,00грн. (1 черга), 365853,00грн. (4 черга), з яких погашено 1110,00грн.
Встановлені вимоги кредитора залишились частково незадоволеними, у зв'язку з відсутністю майна боржника.
Згідно п.5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Всі наведені вище обставини є підставою для затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
За результатами ліквідаційної процедури у банкрута відсутнє майно, тому слід прийняти рішення про ліквідацію юридичної особи банкрута.
Крім того, до суду надійшло клопотання ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська про зобовязання ліквідатора банкрута надати документи фінансово-господарської діяльності і бухгалтерського обліку банкрута та не затверджувати звіт ліквідатора до проведення перевірки банкрута.
Розглянувши зазначене звернення встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», сторони у справі про банкрутство - кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут).
Статтею ст. 22 ГПК України передбачено, що тільки сторони по справі мають право заявляти клопотання у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська не є кредитором банкрута, та відповідно й стороною у даній справі.
З огляду на викладене, суд позбавлений права розглядати та приймати відповідні рішення за такими клопотаннями.
Одночасно суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до п.78.1.7 статті 78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється у разі порушення провадження у справі про визнання банкрутом платника податків.
Про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом (п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України.
Згідно з п.78.6 ст.78 Податкового кодексу України строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.
Пунктом 82.2 статті 82 Податкового кодексу України регламентовано, що тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлена у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо субєктів малого підприємництва 5 робочих днів, інших платників податків 10 робочих днів.
Продовження строків проведення перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, можливе за рішенням керівника органу державної податкової служби не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо субєктів малого підприємництва не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків не більш як на 5 робочих днів.
Як вбачається з матеріалів справи постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, відповідно до поштового повідомлення про вручення ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська отримано 25.08.2015р. (а.с.126).
На час розгляду справи ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська не надано суду доказів проведення позапланової перевірки банкрута в межах визначених законодавством строків.
З огляду на викладене, в матеріалах справи відсутні докази неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків, зокрема ухилення від виконання законних вимог контролюючого органу тощо.
Враховуючи викладене, розглянувши звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, суд знаходить достатньо підстав щодо його затвердження.
Згідно до п. 1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справі про банкрутство підлягає припиненню, якщо затверджено звіт ліквідатора у порядку, передбаченому ст. 46 цього Закону.
Керуючись ст.86 ГПК України, ст.ст.41, 45, 46, п.1, ч. 6 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -..
УХВАЛИВ:
Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Стімул-М", м. Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул. Червона, 15, оф.21, код ЄДРПОУ 38902372.
Ліквідувати юридичну особу ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Стімул-М", м. Дніпропетровськ, Бабушкінський район, вул. Червона, 15, оф.21 (ЄДРПОУ 38902372).
Провадження у справі припинити.
Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам державної податкової служби за місцезнаходженням банкрута.
Суддя ОСОБА_5