ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2015 р. Справа № 902/760/15
Господарський суд Вінницької області в складі
головуючого судді Тісецького С.С.,
при секретарі судового засідання Поцалюк Н.В.,
розглянувши в приміщенні суду справу
за заявою : Вінницької об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 39476158, 21027, м. Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21)
до : товариства з обмеженою відповідальністю "Давід та партнери" (код ЄДРПОУ 23686052, 21021, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 32, кв. 39)
про визнання банкрутом
Представники:
Вінницька ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області: ОСОБА_1, за довіреністю від 23.02.2015 року № 5325/10-23.
ВСТАНОВИВ:
Вінницька об'єднана Державна податкова інспекція ГУ ДФС у Вінницькій області 29.05.2015 року звернулася в господарський суд Вінницької області із заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Давід та партнери" про порушення справи про банкрутство.
10.06.2015 року судом винесено ухвалу про порушення провадження у справі №902/760/15 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Давід та партнери" (код ЄДРПОУ 23686052). Даною ухвалою, зокрема, визнано вимоги ініціюючого кредитора - Вінницької об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області в сумі 4685257,83 грн.; введено процедуру розпорядження майном боржника на 115 календарних днів, до 05.10.2015 року; призначено розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_2; та призначено попереднє засідання суду на 10.08.2015 року.
15.06.2015 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет здійснено офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи №902/760/15 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Давід та партнери".
Ухвалою від 10.08.2015 року попереднього засідання затверджено реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю "Давід та партнери" у справі № 902/760/15 у складі: Вінницька ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області із сумою вимог у розмірі 3740134,87 грн. - основного боргу (третя черга задоволення); та 4183757,86 грн. - неустойки (пені, штрафу) (шоста черга задоволення); зобов'язано арбітражного керуючого (розпорядника майна) ОСОБА_2 провести збори кредиторів, обрати комітет, подати до суду протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів; призначено справу до розгляду в підсумковому судовому засіданні на 06.10.15 року; зобов"язано арбітражного керуючого та комітет кредиторів надати суду пропозиції щодо подальших судових процедур.
На визначену дату в судове засідання з"явився представник ініціюючого кредитора.
Арбітражний керуючий та представник боржника своїм правом участі в даному судовому засіданні не скористались.
Натомість, 29.09.2015 року арбітражним керуючим ОСОБА_2 подано до суду клопотання № 108 від 23.09.2015 року про проведення судового засідання призначеного на 06.10.2015 року без її участі.
Також, 29.09.2015 року арбітражним керуючим, на виконання вимог ухвали суду, подано із супровідним листом № 107 від 22.09.2015 року протокол зборів кредиторів від 21.09.2015 року та протокол засідання комітету кредиторів № 1 від 21.09.2015 року з пропозицією про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у даній справі.
06.10.2015 року в судовому засіданні суд розглянув заяву арбітражного керуючого ОСОБА_2 № 99 від 22.08.2015 року (надійшла до суду 31.08.2015 року) про звільнення її від виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Давід та партнери". Заява мотивована наступним.
Розпорядником майна направлялась на адресу Вінницької ОДПІ заява від 28.06.2015 року № 80 про здійснення авансування грошової винагороди арбітражного керуючого ОСОБА_2 за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Давід та партнери".
Як повідомлено у заяві арбітражного керуючого, від Вінницької ОДПІ отримано повідомлення від 24.07.2015 року № 21741/23-10 в якому у зв"язку з відсутністю кошторису у заяві про здійснення авансування грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна відмовлено.
Саме зазначені обставини зумовили звернення арбітражного керуючого до суду із заявою про звільнення її від виконання повноважень розпорядника майна у даній справі.
Згідно із приписами ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) має право подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення своїх повноважень.
Відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) може бути звільнений господарським судом від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора за його заявою.
Враховуючи вищенаведене, арбітражний керуючий не позбавлений права подавати заяву про дострокове припинення його повноважень. Разом з тим, виходячи із формулювання ч. 3 ст. 114 Закону про банкрутство, у суду не виникає обов"язку звільнити арбітражного керуючого від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора у разі надходження відповідної заяви.
Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України).
За приписами ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ст. 43 Господарського процесуального кодексу України Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об"єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Отже, у разі надходження заяви розпорядника майна про дострокове припинення повноважень, суд її розглядає, повно та всебічно оцінює всі обставини справи, з"ясовує чи є така заява обгрунтованою, та чи наявні підстави для її задоволення.
Згідно із приписами ч. 2 ст. 115 Закону про банкрутство сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником).
В пункті 4 резолютивної частини ухвали від 10.06.2015 року про порушення провадження у справі №902/760/15 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Давід та партнери" зазначено, що сплата грошової винагороди в процедурі розпорядження майном здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором) у зазначеному розмірі.
Разом з тим, слід звернути увагу на те, що Вінницька ОДПІ є державним органом, фінансування якого здійснюється за рахунок державного бюджету.
Отже, відмову Вінницької ОДПІ у здійсненні авансування грошової винагороди арбітражного керуючого ОСОБА_2 за виконання повноважень розпорядника майна у зв"язку із відсутністю кошторису, можна вважати об"єктивною.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 115 Закону про банкрутство сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв"язку із виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюється за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
Виходячи із приписів наведеної статті, грошова винагорода та витрати арбітражного керуючого ОСОБА_2 можуть бути відшкодовані не лише за рахунок ініціюючого кредитора, а і у разі виявлення та реалізації майнових активів боржника.
Відповідно до ч. 3 ст. 98 Закону про банкрутство під час реалізації своїх прав та обов"язків арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов"язаний діяти добросовісно, розсудливо, з метою, з якою ці права та обов"язки надано (покладено), обгрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на підставі, у межах та спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України про банкрутство.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви арбітражного керуючого ОСОБА_2 № 99 від 22.08.2015 року про звільнення її від виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Давід та партнери".
В судовому засіданні 06.10.2015 року суд, також, розглянув надані арбітражним керуючим для долучення до матеріалів справи протоколи зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів ТОВ "Давід та партнери", та встановив наступне.
21.09.2015 року відбулися збори кредиторів на яких, зокрема, було визначено кількісний склад та обрано членів комітету кредиторів, а саме у кількості однієї особи - Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області.
21.09.2015 року відбулося засідання комітету кредиторів, на якому було обрано голову комітету кредиторів - Вінницьку ОДПІ, та розглянуто питання щодо подальшого провадження у справі.
Як вбачається із змісту протоколу засідання комітету кредиторів від 21.09.2015 року, арбітражний керуючий на зазначеному засіданні повідомила про наступне.
На адресу керівника ТОВ "Давід та партнери" направлено звернення розпорядника майна від 28.06.2015 року № 79 про здійснення фінансово-господарської діяльності із врахуванням вимог ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також, погодження дати проведення суцільної інвентаризації майна боржника.
Відповіді від керівника ТОВ "Давід та партнери" на звернення розпорядника майна від 28.06.2015 року № 79 не отримано. Звернення розпорядника майна повернуто з відміткою поштового відділення у зв"язку із закінченням терміну зберігання.
Також, арбітражний керуючий ОСОБА_2 повідомила, що проведеною перевіркою по місцю розташування боржника встановлено:
- керівник боржника по місцю юридичної адреси товариства відсутній; органи управління чи будь-які інші працівники товариства відсутні.
- засоби виробництва, устаткування, інші матеріальні цінності відсутні;
- установчі, бухгалтерські та інші документи по місцю знаходження товариства відсутні, що унеможливлює проведення аналізу фінансово-господарської діяльності.
Враховуючи викладене, головою комітету кредиторів на засіданні комітету кредиторів було запропоновано: прийняти рішення про звернення до господарського суду Вінницької області з клопотанням про визнання банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури ТОВ "Давід та партнери". Дана пропозиція була поставлена на голосування.
За результатами голосування одноголосно прийнято рішення: звернутись до господарського суду Вінницької області з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі №902/760/15.
Представник ініціюючого кредитора не заперечила щодо прийняття постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
З врахуванням встановлених обставин, суд дійшов слідуючих висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - ОСОБА_3 про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. ОСОБА_3 має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом.
Згідно із приписами ч. 1, ч. 2 ст. 27 Закону про банкрутство, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури ( санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди. У разі наявності обставин, що не надають комітету кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, комітет кредиторів може прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном.
Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону про банкрутство, у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень : ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
Частиною 1 ст. 37 Закону про банкрутство встановлено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців. Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.
Згідно із приписами ст. 1 Закону про банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
За наслідками проведеного судового засідання, заслухавши учасника процесу, дослідивши письмові докази наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання боржника - ТОВ "Давід і партнери" , м. Вінниця банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 38 Закону про банкрутство, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури : З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.
Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Згідно ч. 3 ст. 38 Закону про банкрутство, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство визначається Положенням затвердженим Постановою пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013 року № 16.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону про банкрутство, з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації, або затвердження мирової угоди процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
Згідно ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство, у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
В силу ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Комітетом кредиторів не надано кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором ТОВ "Давід і партнери".
Враховуючи викладене, керуючись приписами ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд має право призначити ліквідатора з власної ініціативи.
За приписами ч. 2, 3 ст. 4 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" одна і та ж особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону. Право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надається особі, яка отримала відповідне свідоцтво у порядку, встановленому цим Законом, та внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Враховуючи викладене, суд вважає за доцільне призначити ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_2.
В силу ч. 2 ст. 4-3 ГПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Згідно ч.1 ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
За змістом статті 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Відповідно до ст. ст. 34, 43 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про припинення процедури розпорядження майном боржника, припинення повноважень розпорядника майна - арбітражного керуючого ОСОБА_2, про визнання боржника - ТОВ "Давід і партнери" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 4, 27, 37-41, 98, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 4-5, 32-43, 115 Господарського процесуального кодексу України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Відмовити у задоволенні заяви арбітражного керуючого ОСОБА_2 № 99 від 22.08.2015 року про звільнення її від виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Давід та партнери" у справі № 902/760/15.
2. Припинити процедуру розпорядження майном боржника - ТОВ "Давід та партнери", припинити повноваження розпорядника майна - арбітражного керуючого ОСОБА_2 у справі № 902/760/15.
3. Визнати боржника - товариство з обмеженою відповідальністю "Давід та партнери" (код ЄДРПОУ 23686052, 21021, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 32, кв. 39) у справі №902/760/15 банкрутом.
4. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
5. Призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Давід та партнери" (код ЄДРПОУ 23686052, 21021, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 32, кв. 39) у справі №902/760/15 арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 330 від 26.02.2013 року (адреса: 32300, АДРЕСА_1).
6 . Ліквідатору ОСОБА_2 до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
7. Ліквідатору ОСОБА_2 надавати суду щомісячно звіт про виконану роботу по справі №902/760/15.
8. Здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника - ТОВ "Давід та партнери" (код ЄДРПОУ 23686052, 21021, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 32, кв. 39) у справі №902/760/15 банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство.
9. Постанову направити згідно переліку.
Суддя Тісецький С.С.
Віддрук. 7 прим.:
1 - до справи;
2 - Вінницька ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області - 21027, м. Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21;
3 - ТОВ "Давід та партнери" - 21021, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 32, кв. 39;
4 - арбітражний керуючий ОСОБА_2 - 32300, АДРЕСА_1;
5 - Відділ примусового виконання рішень управління ДВС ГУЮ у Вінницькій області - 21036, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе,7;
6 - державний реєстратор Реєстраційної служби Вінницького МУЮ Вінницької області - 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 59;
7 - Вінницький міський суд Вінницької області - 21100, м. Вінниця, вул. Грушевського, 17.