Постанова № 52237993, 09.10.2015, Зміївський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
09.10.2015
Номер справи
621/2446/15-а
Номер документу
52237993
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

621/2446/15-а

2-а/621/86/15

П О С Т А Н О В А

іменем України

09 жовтня 2015 року м. Зміїв

Суддя Зміївського районного суду Харківської області Овдієнко В.В.

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

15.09.2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом з вимогою: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови здійснити йому перерахунок пенсії відповідно до ст. ст. 51, 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року; зобов'язати відповідача здійснити йому збільшення пенсії відповідно до п. 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (шляхом розрахунку відповідно до п. 1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування") на 1 процент заробітку, який був розрахований при визначенні розміру пенсії, за кожний рік роботи понад 20 років стажу, але не вище 75% цього заробітку, починаючи з 21.08.2015 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач ОСОБА_1 зазначив, що він є ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС та відноситься до ІІ категорії осіб, що постраждали від цієї аварії.

З 08.06.2012 року йому призначено пенсію за віком відповідно до норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на 8 років.

Також йому призначено додаткову пенсію за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, 2 категорії відповідно до ст. ст. 49, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Періоди, з яких складається його страховий стаж, обчислено відповідно до ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Його загальний стаж становить 34 роки 8 місяців 22 дні, в тому числі період участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 34 дні (які зараховані 1:3) та військова служба - 1 рік 11 місяців 17 днів.

Розмір пенсії за віком йому визначено за новою формулою відповідно ч. 1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням коефіцієнту страхового стажу визначеного за формулою відповідно до ст. 25 цього Закону.

За кожний повний рік страхового стажу, понадстраховий стаж, визначений ч. 2 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1 рік) йому встановлено доплату за понаднормативний стаж - 1 рік в сумі 8 грн. 38 коп.

Пенсію йому обчислено із середньомісячної заробітної плати за період з 01.11.1992 року но 31.12.1997 року, з 01.07.2000 року по 31.05.2012 року - 3666,28 грн. (коефіцієнт заробітної плати - 1,83204 х 2001,20 - середня заробітна плата за 2011 рік). Виплата пенсії проводиться як працюючому. Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1,35 % - 0,449613. Розмір пенсії на сьогодні становить: Основний розмір пенсії за віком: 1818 грн. 95 коп. (3666,28 х 0.49613); Доплата за понаднормативний стаж (1 рік) - 8 грн. 38 коп. (838,00х1%); під. по ст. 42 з 01.03.2013 року - 51 грн. 25 коп. Додаткова пенсія учасника ліквідації аварії на ЧАЕС 2 кат. - 170 грн. 82 коп.; Розмір пенсії - 2049 грн. 40 коп.; Розмір пенсії до виплати 2049 грн. 40 коп. х 85% = 1741 грн. 99 коп.

31.08.2015 року він звернувся до начальника управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області з заявою, у якій просив збільшити розмір його пенсії відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждати внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 1% заробітку, який був розрахований при визначенні розміру пенсії, за кожний рік роботи понад 20 років стажу, але не вище 75 процентів цього заробітку.

На його заяву відповідачем надано лист-відмову від 03.09.2015 року №96/К-9, згідно якого йому відмовлено у збільшенні його пенсії відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждати внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 1 процент заробітку, який був розрахований при визначенні розміру пенсії за кожний рік роботи понад 20 років стажу, але не вище 75 процентів цього заробітку і в разі його незгоди з даною відповіддю рекомендовано звернутися до суду.

Вважав відмову відповідача у здійсненні збільшення розміру пенсії незаконною та такою, що порушує його права, виходячи з наступного:

Ст. 15 Закону № 1788-ХІІ визначено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом № 796-ХІІ або їм надається право на одержання пенсії на підставах, передбачених цим Законом.

З п. 13 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1058-VI слідує, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії, зокрема і відповідно до Закону № 796-ХІІ, їй призначається одна пенсія за її вибором.

Відповідно до ст. 71 Закону № 793-ХІІ дія положень цього Закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону.

Згідно із ст. 56 Закону № 796-ХІІ право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи, не меншого, ніж 20 років для чоловіків, 15 років для жінок, зі збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад установлений стаж, але не вище за 75 % заробітку, а громадянам, які відпрацювали за Списком № 1, - чоловіки 10 років і більше, жінки 7 років 6 місяців і більше не вище за 85 % заробітку.

Таким чином, потерпіла від наслідків Чорнобильської катастрофи особа має право за своїм вибором на одержання пенсії на умовах, визначених Законом № 796-ХІІ.

Порівнюючи положення ч. 2 ст. 56 Закону № 796-ХІІ та ч. 1 ст. 28 Закону №1058-ІV вважав, що для громадян, які постраждати внаслідок Чорнобильської катастрофи, підвищення до пенсії за понад встановлений мінімальний стаж роботи, має пільговий характер власне щодо тривалості трудового стажу та величини, з якої проводиться розрахунок.

Крім цього, на основі аналізу пенсійного законодавства вважав, що починаючи з 01 січня 2004 року, з впровадженням в Україні пенсійної реформи, призначення та перерахунок трудових пенсій особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, лише на підставі Закону № 796-ХІІ без врахування положень Закону №1058-ІV є неможливим і навпаки - застосування окремих положень Закону №1058-ІV не є перешкодою до використання до цієї категорії осіб при обрахунку пенсії Закону №796-ХІІ. При колізії зазначених норм застосуванню підлягають положення спеціального характеру, в цьому випадку - Закон №796-ХІІ.

Таким чином, потерпіла від наслідків Чорнобильської катастрофи особа має право на одержання пенсії на умовах, визначених Законом 796-ХІІ, яким чином фінансується пенсія (Державний бюджет, бюджет Пенсійного фонду тощо) юридичного значення не має.

Вважав протиправними твердження відповідача, що застосування положень ч. 2 ст. 56 Закону №796-ХІІ призведе до подвійного нарахування збільшення до пенсії за понаднормативний стаж. Правильність нарахування пенсій, уникнення помилок, подвійних виплат відповідно до затвердженого указом Президента України від 06 квітня 2011 року №384/2011 Положення про Пенсійний фонд України, Закону №І788-ХІІ, Закону №1058-ІV є обов'язком саме відповідача.

Отже, дії відповідача щодо відмови в задоволенні його заяви від 21.08.2015 року про перерахунок йому пенсії відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону № 796-ХІІ є протиправними.

Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 18.09.2015 року у справі відкрито скорочене провадження та запропоновано відповідачеві подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

На виконання зазначеної ухвали представник відповідача начальник управління Пенсійного Фонду України в Зміївському районі Харківської області ОСОБА_2 подала до канцелярії суду письмове заперечення проти позову, в якому зазначено, що з 08.06.2012 року ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на 8 років.

Також позивачеві призначено додаткову пенсію за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорія відповідно до ст. ст. 49, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Загальний страховий стаж позивача на дату звернення становив - 34 роки 08 місяців 22 дні, в тому числі період участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 34 дні (які зараховані 1:3), та військова служба - 1 рік 11 місяців 17 днів.

Загальний стаж позивача становить - 36 років 09 місяців 22 дні, в тому числі період участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС- 34 дні (які зараховані 1:3), військова служба - 1 рік 11 місяців 17 днів.

Оскільки позивачеві призначено пенсію після 01.10.2011 року за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", розмір пенсії за віком йому визначено за новою формулою відповідно ч. 1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням коефіцієнту страхового стажу, визначеного за формулою відповідно до ст. 25 цього Закону.

Позивачеві за кожний повний рік страхового стажу, понад страхований стаж, визначений ч. 2 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (35 років) встановлено доплату за понаднормований стаж - 1 рік в сумі 8 грн. 38 коп.

Статтею 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено пільги щодо обчислення стажу роботи (служби) осіб, які підпадають під його дію.

Зокрема, згідно з ч. 2 ст. 56 зазначеного Закону право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1. 2, 3, 4 за умови стажу роботи не менш як 20 років для чоловіків та 15 років для жінок із збільшенням пенсії на один відсоток заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75-ти відсотків заробітку, а громадянам, які відпрацювали за Списком № 1 - 10 років і більше для чоловіків та 7 років 6 місяців і більше для жінок - не вище 85-ти відсотків заробітку.

Аналіз наведених норм свідчить про те, що вони визначають особливі норми та умови пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Однак Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не визначений порядок перерахунку пенсій, що є підставою для застосування аналогії закону на підставі ч. 7 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ознакам, передбаченим вказаною процесуальною нормою, відповідає абзац 2 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зі змісту якого випливає, що за кожний повний рік страхового стажу понад установлений законом мінімальний трудовий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, остання збільшується на 1 відсоток визначеної законом її розрахункової величини.

Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ця розрахункова величина має пільговий характер і визначена в ч. 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і як сума заробітку за кожний рік роботи понад установлений цим пунктом стаж роботи. Згідно з цим Законом вона дорівнює мінімальному розміру пенсії за віком, який згідно з абзацом 1 ч. 2 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлений у розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Вищий адміністративний суд України визначив, що на підставі ч. 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" перерахунок пенсії має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (15 років для жінок і 20 років для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1 відсоток заробітку за рік особам, яким призначена пенсія відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Оскільки у ОСОБА_1 відсутнє право на призначення державної пенсії відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", він не має права на перерахунок пенсії згідно ч. 2 ст. 56 Закону України "Про статус соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Крім того позивачеві вже встановлено доплату за стаж, обчислений у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тому вимоги щодо застосування другої пільги по обчисленню стажу у відповідності до Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", так як подвійне обчислення доплати за стаж не передбачено чинним законодавством.

Таким чином, управління при здійсненні виплати пенсії позивачу діє на підставі, у межах повноважень, та у спосіб, передбачений діючим законодавством України.

Оцінивши обставини, повідомлені позивачем у позовній заяві, та представником відповідача начальником управління Пенсійного Фонду України в Зміївському районі Харківської області ОСОБА_2 у запереченні на позовну заяву, дійшов наступного:

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Позивач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області, є учасником ліквідації аварії на ЧАЕС, що підтверджується посвідченням серії А №360945. (а. с. 6).

Відповідно до довідок ВАТ Правління механізації підприємства №23 від 12.12.2001 року та ГА "Полтаванафтогазбуд від 10.12.1991 року та від 10.02.1993 року та командировочного посвідчення позивач ОСОБА_1 у період з 10.08.1987 року по 28.08.1987 року та з 16.09.1987 року по 30.09.1987 року виконував роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. ( а. с. 7-11).

Таким чином, позивач ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році та користується пільгами, передбаченими для осіб, віднесених до 2 категорії Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Згідно з ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постражали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 796-ХІІ особам, які працювали у зоні відчуження, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Загальний страховий стаж позивача становить - 34 роки 08 місяців 22 дні, в тому числі період участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 34 дні (які зараховані 1:3) та військова служба - 1 рік 11 місяців 17 днів.

Оскільки позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, тому на нього розповсюджуються пільги встановлені п. 1 ч. 1 ст. 55 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, якою передбачено зменшення пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", - на 8 років.

З08.06.2012 року ОСОБА_1 призначено пенсію за віком відповідно до норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на 8 років.

Також позивачеві призначено додаткову пенсію за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, 2 категорія, відповідно до ст. ст. 49, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Періоди з яких складається страховий стаж ОСОБА_1 обчислено відповідно до ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Оскільки позивач звернувся за призначенням пенсії після 01.10.2011 року, розмір пенсії за віком йому визначено за новою формулою, відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням коефіцієнту страхового стажу визначеного за формулою, відповідно до ст. 25 цього Закону.

Згідно з ч. 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4 за умови стажу роботи не менш як 20 років для чоловіків та 15 років для жінок із збільшенням пенсії на 1 відсоток заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 відсотків заробітку, а громадянам, які відпрацювали за Списком № 1 - 10 років і більше для чоловіків та 7 років 6 місяців і більше для жінок - не вище 85 відсотків заробітку.

Відповідно до п. 13 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі якщо особа має право на отримання пенсії, щомісячного довічного грошового утримання відповідно до законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України та цього Закону, призначається одна пенсія, щомісячне довічне грошове утримання за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Даними листа начальника управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області від 03.09.2015 року підтверджується, що ОСОБА_1 21.08.2015 року звернувся з заявою про перерахунок та збільшення розміру пенсії відповідно до вимог ч. 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але йому було відмовлено в здійсненні такого перерахунку. (а. с. 12-14).

Доводи відповідача про те, що у позивача відсутнє право на призначення державної пенсії, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є безпідставними та суперечать фактичним обставинам справи, оскільки, як визнає і сам відповідач, при призначенні пенсії позивачеві були дотримані вимоги ст. ст. 49, 51, 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а також порушують вимоги п. 13 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Та обставина, що позивачеві ОСОБА_1 вже встановлено доплату за понаднормовий стаж, обчислений у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", не є підставою для відмови у збільшенні пенсії за понаднормовий стаж відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки позивач звернувся з заявою про збільшення пенсії саме за цим Законом.

Такого ж висновку неодноразово дійшов Вищий адміністративний суд України, зокрема в справах: К/800/1627/14 (ухвала від 17.09.2014 року), К/800/51040/14 (ухвала від 02.12.2014 року).

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті ( вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Позивачем обґрунтовано зазначено у позовній заяві та підтверджується належними доказами, що управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області протиправно відмовив позивачеві у застосуванні ч. 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

За таких обставин, позовна заява ОСОБА_1 є обґрунтованою і підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 8-12, 17-19, 70, 71, 159-163, 183-2, 256 КАС України,

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позовОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області щодо відмови здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, відповідно до ст. ст. 51, 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року № 796-ХІІ протиправними.

Зобовязати управління Пенсійного Фонду України в Зміївському районі Харківської області здійснити збільшення пенсії ОСОБА_1, відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на 1 % заробітку, який був розрахований при визначенні розміру пенсії, за кожний рік роботи понад 20 років стажу, але не вище 75 % цього заробітку, починаючи з з 21 серпня 2015 року.

Судові витрати у справі віднести за рахунок держави.

Постанова є остаточною, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання її копії.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя: