ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а-2470/104/11
15:00
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Боднарюка О.В.;
при секретарі судового засідання Самокішин М.І.;
з участю:
представника прокуратури - ОСОБА_1;
представника позивача - ОСОБА_2;
представника відповідача не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Вижницького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Вижницькому районі Чернівецької області до ОСОБА_3 про стягнення коштів,-
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Вижницького району Чернівецької області в інтересах держави в особі: Державної податкової інспекції у Вижницькому районі Чернівецької області звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення заборгованості зі сплати податку з власників транспортних засобів у сумі 2025,00 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач з посиланням на Закон України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів" від 11.12.1991р. № 1963-ХІІ (далі - Закон №1963) вважає, що відповідач не сплачує податок з власників транспортних засобів, чим завдає шкоду державним інтересам.
Представник прокуратури та позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі й просив їх задовольнити, з підстав викладених в адміністративному позові.
Відповідач двічі в судове засідання не зявився та не забезпечив явку свого представника, заперечень або пояснень по суті позову не надав, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений, що підтверджується відмітками про вручення рекомендованих поштових відправлень, а тому суд вважає за можливе та доцільне розглянути адміністративний позов за наявними в справі матеріалами.
Судом встановлені такі обставини та правовідносини.
Згідно довідки ВДАІ Вижницького району Чернівецької області, ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), жителька с. Лукавці, Вижницького району, Чернівецької області є власником транспортного засобу: ЗИЛ ММЗ 554М, 1991 р.в., д.н.з. НОМЕР_2 у 2008, 2009 та 2010 роках не пройшла технічний огляд зазначеного транспортного засобу та не сплатила податок з власників транспортних засобів (а. с. 7-8).
Стаття 1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів" від 09.04.1991р. №1963 передбачає, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів. Згідно розрахунку суми податку по ОСОБА_3, поданої ДПІ у Вижницькому районі Чернівецької області, заборгованість з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за 2008, 2009, 2010 роки становить 2025,00 грн.(а. с. 9).
Відповідно до ст.5 Закону №1963 податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Відповідно до ч.6 ст.6 Закону №1963, у разі виявлення юридичних або фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більше як за три попередні роки.
За транспортні засоби, що не експлуатуються з будь - яких причин, податок сплачується на загальних підставах за повний рік, оскільки зазначений податок є майновим і має бути сплачений незалежно від того, експлуатується транспортний засіб чи ні.
Суд також бере до уваги те, що відповідач не надав суду будь - яких документів про наявність пільг, які дають підстави для звільнення від сплати даного податку. Якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації транспортного засобу.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У зв'язку із непогашенням заборгованості боржником самостійно, податковий орган відповідно до п.11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" може стягувати суми недоїмки та пені відповідно до встановленого порядку.
Відповідно п.п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III (далі-Закон №2181) податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав. На час розгляду справи в суді заборгованість по податкових платежах ОСОБА_3 добровільно не погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
За наведених обставин позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 72, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до місцевого бюджету (№ рахунка 33217808700019, Лукавецька сільська рада 12020200, код одержувача 23246100, банк одержувавча ГУДКУ в Чернівецькій області МФО 856135) податок з власників транспортних засобів за 2008-2010 роки в сумі 2025,00 грн.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова у повному обсязі складена 16 лютого 2010 року
Суддя О.В. Боднарюк