Постанова № 52196885, 23.09.2015, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2015
Номер справи
822/5261/15
Номер документу
52196885
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/5261/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2015 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участі:представника позивача: ОСОБА_3, представника відповідача: ОСОБА_4розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод "Атонмаш" до Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Завод "Атонмаш" звернулося до адміністративного суду з позовом до Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 31.07.2015 №0000602201, яким визначено штрафні санкції за порушення строків розрахунків у іноземній валюті в сумі 30624,69 грн..

В обґрунтування позовних позовних вимог зазначає, що за результатами документальної невиїзної позапланової перевірки встановлено та інкриміновано позивачу порушення вимог ст.1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті", п.1 Постанови НБУ "Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті", п.1 Постанови НБУ "Про врегулювання ситуації на валютному ринку, п.1 Постанови НБУ "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринку" в частині дотримання 90-денного строку надходження валютних коштів за експортований товар по контракту №1/14 від 01.03.2014. Зазначає, що проведена позапланова невиїзна перевірка з питань своєчасності проведення розрахунків по експортному контракту від 01.03.2011 №1/14 за період з 20.08.2014 по 13.01.2015 вже проводилася та за результатами проведеної перевірки складався акт від 22.01.2015 №31/22/34543250 та виносилося податкове повідомлення-рішення від 13.02.2015 №0000062201 на суму 201410,88 грн., яке визнане протиправним та скасоване. Позивач вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення протиправним, оскільки прийняте на підставі акту, що складений за відсутності для того підстав.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, позовні вимоги просив задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечила проти позовних вимог. Надала письмові заперечення в яких вказала, що була проведена позапланова невиїзна перевірка ТОВ "Завод "Атонмаш" з питань своєчасності проведення розрахунків по експортному контракту 01.03.2014 року № 1/14 з фірмою ЕКОСЕNТR SP.Z.O.O., згідно повідомлення ПАТ "ПУМБ" від 01.04.2015 за період з 10.12.2014 по 02.07.2015, у ході проведення якої встановлено порушення вимог чинного законодавства, яке зафіксовано в акті перевірки від 14.07.2015 №428/22/34543250. На підставі вказаного акту Красилівською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення 31.07.2015 №0000602201, яким нарахована пеня за порушення термінів розрахунку у сфері в розмірі 30624,69 грн. Зазначає, що в назві акту перевірки в частині зазначення періоду, що перевіряється допущено описку, а тому вважає, що висновки викладені в акті перевірки відповідають дійсності, а податкове повідомлення - рішення є правомірним та таким, що не підлягає до скасування. В задоволенні позову просила відмовити з підстав викладених в письмових запереченнях.

Дослідив матеріали справи, заслухавши представників сторін, оцінивши докази в їх взаємному зв'язку та сукупності суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод "Атонмаш» зареєстроване як юридична особа Красилівською РДА 21.11.2006. Свідоцтво про державну реєстрацію СПД - ЮО від 21.11.2006 №16601020000000374. Основними видами діяльності товариства є виробництво радіаторів та котлів центрального опалення, виробництво інших машин та устаткування загального призначення, виробництво автомобіля, виробництво автомобільних кузовів, причепів та напівпричепів, неспеціалізована оптова торгівля.

Згідно Податкового кодексу України, відповідно до наказу Красилівської ОДПІ та згідно повідомлення уповноваженого банку - ПАТ "ПУМБ" від 01.04.2015, відповідачем була проведена перевірка ТОВ "Завод "Атонмаш" за результатами якої складено ОСОБА_3 перевірки від 14.07.2015 №428/22/34543250 "Про результати невиїзної позапланової перевірки ТОВ "Завод "Атонмаш, код ЄДРПОУ 34543250, з питань своєчасності проведення розрахунків по експортному контракту від 01.03.2011 №1/14 з фірмою EKOCENTER SP.Z.O.O., згідно повідомлення ПАТ "ПУМБ" №КНО-67.2/1441 від 05.12.2014 за період з 20.08.2014 по 13.01.2015".

На підставі вказаного ОСОБА_3 перевірки від 14.07.2015 №428/22/34543250 винесене податкове повідомлення-рішення від 31.07.2015 №0000602201.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Встановлено, що при розгляді адміністративної справи №822/763/15 вже надана оцінка відносинам, що виникли між ТОВ "Атонмаш" та Красилівською ОДПІ у спорі щодо оскарження податкового повідомлення-рішення, яке винесене на підставі акту перевірки ТОВ "Завод "Атонмаш" від 22.01.2015 №31/22/34543250, а саме надана оцінка результатам перевірки своєчасності проведення розрахунків ТОВ "Атонмаш" по експортному контракту від 01.03.2011 №1/14 за період з 20.08.2014 по 13.01.2015.

Так, встановлено, що працівниками Красилівської ОДПІ була проведена позапланова невиїзна перевірка з питань своєчасності проведення розрахунків по експортному контракту від 01.03.2011 №1/14 за період з 20.08.2014 по 13.01.2015, за результатами якої було складено акт від 22.01.2015 №31/22/34543250 та винесене податкове повідомлення-рішення від 13.02.2015 №0000062201 на суму 201410,88 грн.

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 15.04.2015 адміністративний позов задоволено, визнано протиправним та скасоване податкове повідомлення-рішення Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області від 1302.2015 №0000062201 на суму 201 410,88 грн. Вказана постанова ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25.06.2015 залишена без змін.

По зазначеній вище справі встановлено, що 21.11.2014 ТОВ "Завод" Атонмаш" звернулось до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (Департаменту зовнішньоекономічної діяльності) з клопотанням про продовження строків розрахунків. 29.12.2014 позивачем надіслано Мінекономрозвитку України додаткову інформацію до листа від 24.11.2014 з проханням надати висновок по експортним операціям згідно інвойсам на термін дії контракту №1/14 від 01.03.2014.

31.12.2014 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на звернення товариства видало Висновок №1359 щодо продовження строків розрахунку за експортною зовнішньоекономічної операцією, в якому продовжив строки розрахунків за контрактом №1/14 від 01.03.2014 тому, враховуючи вище зазначене, суд прийшов до висновку, що на час проведення перевірки був проінформований про наявність Висновку №1359, яким ТОВ "Завод "Атонмаш" продовжено строки розрахунків за експортною зовнішньоекономічною операцією, а тому податкове повідомлення - рішення є неправомірним та винесено передчасно.

Окрім того, суд звертає увагу на те, що працівниками Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області не вжито жодних заходів щодо виправлення, так званої, допущеної описки в назві акту перевірки перевірки №428/22/34543250 від 14.07.2015 в частині зазначення періоду, що перевіряється.

Натомість позивачем дотримано вимоги чинного законодавства та вчинено дії з метою захисту свої порушених прав та інтересів, підтвердженням цього є відповідь в.о. начальника Красилівської ОДПІ ОСОБА_5 №3529/10/22-10-22-126 від 28.07.2015 на заперечення ТОВ "Завод "Атонмаш" до акту перевірки №428/22/34543250 від 14.07.2015.

Згідно вказаної відповіді ОСОБА_3 перевірки від 14.07.2015 №428/22/34543250 "Про результати невиїзної позапланової перевірки ТОВ "Завод "Атонмаш, код ЄДРПОУ 34543250, з питань своєчасності проведення розрахунків по експортному контракту від 01.03.2011 №1/14 з фірмою EKOCENTER SP.Z.O.O., згідно повідомлення ПАТ "ПУМБ" №КНО-67.2/1441 від 05.12.2014 за період з 20.08.2014 по 13.01.2015", яким нараховано пеню за порушення термінів розрахунків в сумі 30624,69 грн. - залишено без змін

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладені норми відповідачем не доведено правомірність спірного податкового повідомлення-рішення, а отже позовні вимоги позивача про визнання його протиправним та скасування необхідно задовольнити.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Красилівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області від 31.07.2015 №0000602201 на суму 30624,69 грн.

Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод "Атонмаш" судові витрати (судовий збір) в розмірі 182,70 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Красилівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 28 вересня 2015 року

Суддя/підпис/ОСОБА_1"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1